Optimus G Türkiyede :)

endlessnight
08-03-2013, 15:17   |  #1  
endlessnight avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
2,457 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2011

LG, dünyanın ilk Snapdragon dört çekirdekli işlemcisine sahip akıllı telefonu Optimus G'yi düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı.

LG Electronics, 8 Mart Cuma günü Çırağan Oteli'nde gerçekleştirdiği basın toplantısıyla yeni akıllı cep telefonu Optimus G'yi tanıttı. Ülkemizdeki teknoloji takipçilerinin merakla beklediği Optimus G, dünyanın ilk Snapdragon dört çekirdekli işlemcisine sahip akıllı telefonu olma özelliği taşıyor.

Snapdragon S4 Pro işlemcisi sayesinde Optimus G, cep telefonunda performansı artırıyor.  LG Innotek and LG Display tarafından geliştirilen en yeni G2 Touch Hybrid ekrana sahip yeni telefon, darbelere karşı geliştirilmiş yeni teknolojisi sayesinde çok daha dayanıklı. LG Chem'in inovatif çalışmaları ile Optimus G diğer akıllı telefonlara göre çok daha uzun pil ömrü sunuyor. LG Optimus G ayrıca yüksek çözünürlüklü 13.0MP fotoğraf makinesi ile akıllı telefonunda eğlencenin dozunu artırmak isteyenlerin yüzünü güldürüyor.

İnovatif modern tasarım

LG, Optimus G'de yeni ve inovatif bir tasarım anlayışını hayata geçiriyor. Telefonun arka kapağında bulunan premium cam, şık ve modern bir görünüm sağlarken ince tasarım, telefonun elde kolay şekilde tutulmasına olanak tanıyor.

Basın toplantısında konuşan LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho, Optimus G'nin kullanıcılara en üstün telefon deneyimini yaşatmak üzere ileri teknolojileri bir araya getirme arzusuyla ortaya çıktığını söyledi. Optimus G'nin akıllı telefon pazarındaki dengeleri değiştirmesini beklediklerini dile getiren Calvin Cho sözlerini şöyle sürdürdü: "Optimus G, küresel tanıtımı yapıldıktan sonra dünya çapında birçok prestijli ödülün sahibi oldu. Buna örnek olarak, 2013 CES Innovations Tasarım ve Mühendislik ile iF Product Tasarım Ödülü  sayılabilir. Donanım performansı ve kullanım kolaylığıyla Optimus G, şu an dünyanın en güçlü akıllı telefonu unvanına sahip." Optimus G'nin geliştirilmiş yeni süper modelinin çok kısa bir süre önce Avrupa'da pazara sunulduğuna değinen Calvin Cho, "Geliştirilmiş Optimus G'nin performans ve yazılım anlamında en yüksek kullanıcı beklentilerini karşılayacağına olan güvenimiz tam" diyerek sözlerini noktaladı.

LG Electronics Türkiye Mobil İletişim Satış Müdürü Ufuk Gürsoy ise Optimus G'nin hızlı performansının yanı sıra kullanıcıları memnun edecek uzun pil ömrü ve geliştirilmiş dokunmatik ekran ara yüzleriyle dikkat çektiğini vurguladı. Gürsoy, "LG'nin UX özelliği ve en son teknolojileri, kullanıcıların mobil yaşam tarzını daha renkli hale getirmek için Optimus G'de bir araya geliyor" dedi.

Daha da geliştirilmiş Optimus G

Geliştirilmiş Optimus G, kullanıcılara hem hassas hem de rahat bir ekran kullanım deneyimi sunuyor. Optimus G, kullanıcılardan büyük övgü alan UX özelliğini, QSlide, Safety Care, Privacy Keeper gibi ayrıcalıklarla detaylandırıyor. Geliştirilmiş QSlide, kullanıcılara birden fazla aplikasyonu aynı anda açma olanağı sağlarken Safety Care kullanıcı tarafından önceden belirlenmiş kişilere, acil servislerin aranmasının ardından telefonun kapanması gibi durumlarda, yer bildirimi mesajı gönderiyor. Privacy Keeper ise arayan kişilerin bilgilerini isteğe bağlı olarak saklıyor. Kullanıcılar ekran üzerindeki ikonu kaydırarak bilgilere ulaşabiliyor.

Yeni Optimus G ayrıca gerçek zamanlı bilgiye erişim sağlayan Google Now, görselleri kolay şekilde görüntüleyip silebilen Filmstrip View ve bir bakışta daha fazla uyarı görmeyi olanaklı kılan Expandable Notification özellikleriyle de dikkat çekiyor.


LG blogtürkiyeden alıntır :)

efeoglu
12-03-2013, 15:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
3,430 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2011

bu telefonun işlemcisi benim evdeki bilgisayardan daha iyi güzel bi anlatım olmuş ilgi çekici bi telefon hem özellikleriyle hem görünüşüyle bravo LG :)

endlessnight
14-03-2013, 16:31   |  #3  
endlessnight avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
2,457 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2011
Alıntı: efeoglu  
bu telefonun işlemcisi benim evdeki bilgisayardan daha iyi güzel bi anlatım olmuş ilgi çekici bi telefon hem özellikleriyle hem görünüşüyle bravo LG :)
 

Haklısınız yeni mobil işlemciler bir çok bilgisayar ile yarışacak kadar iyi durumda zaten Lg telefonların genel olarak yüksek donanıma sahip olduklarını görüyoruz.

JenLedger7
12-10-2013, 10:43   |  #4  
JenLedger7 avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
25 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2013

Forza LG Optimus G PRO