ortak ag

empoy
16-05-2009, 23:28   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

sevgili arkadaşlar ben airties modem kulanıyorum tek portlı cugaltıcı ile üç bilgisayara internet saglıyoruz benim sorum biz filim şarkıları cd cekmek zorunda kalıyoruz arkadaştan ögrendim ortak ağ oluşumu ile biz ag balantısı sayesinde verilerimizi birbirimize yolluyorum ama nasıl olcak acil cevap verin şimdiden teşekkurler

OnlyMann
16-05-2009, 23:39   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

makinların bir tanesinde ortak bir klasör açınız. klasör üzerinde sağ tuş paylaşımı seçiniz burada gerekli izinleri veriniz. Bilgisayarım sağ tuş özelliklerden Bilgisayar Adı olarak ne verilmişse onu not alınız (örnek:abcd olsun). Bu arada aynı yerde çalışma grubu bilgisi diğer makinalarda da aynı olmalı (genelde WORKGROUP olur).

başlat>çalıştır>\\abcd (enter) yaptığınızda işletim sisteminize göre (güvenlik düzeyine göre) kullanıcı adı ve şifre soaracaktır. Tüm makinalara ortak bir kullanıcı tanıtınız (ornek: ortak gibi). bağlandığınızda ortak kullanıcınızı kullanarak paylaştırdığınız klasöre erişebilirsiniz. paylaşmak istediğiniz tüm dosyaları bu klasöre atabilirsiniz.

Fatih_ARMAĞAN
16-05-2009, 23:46   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

bu tür konuları basit olarak anlatmayı sevmediğim için anlatmam uzun sürecek o yüzden. bu linklerden faydalanabilirsiniz.

Ağ kurulumu ile resimli anlatım;

güvenli bir Dosya paylaşımı için resimli anlatım;

vuslat07
18-05-2009, 00:30   |  #4  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
62 mesaj

Birde Win 7 de nasıl yapılıyor resimli anlatım yokmu. Ben evde parolalı korumayı kapatmadan paylaşım yapamıyorum. Bilgisayarın verdiği parolayı irdiğimde kabul ettiremedim.