OS X 10.8.3 yayınlandı

CHIP Online
15-03-2013, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Uzun süredir beklenen OS X güncellemesi, bu önemli yeniliklerle beraber geldi!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/os-x-10-8-3-yayinlandi_39208.html

Üç aydan uzun süredir üzerinde çalışılan Apple güncellemesi sonunda geldi. OS X Mountain Lion için üretilen üçüncü güncelleme olma özelliğine sahip olan yama, işletim sisteminin sürümünü 10.8.3'e çıkarıyor. Bir önceki versiyon olan 10.8.2'de bulunan birçok sorunu ortadan kaldıran yama, aynı zamanda da bazı yeni özellikleri beraberinde getiriyor.


Bu yeniliklerin en başındaysa Mac kullanıcılarının iSight kullanmak sureti ile iTunes hediye kartlarını kullanabilecek olmaları. Artık Mac App Store içerisinde çekilecek resimler ile sistem fotoğrafta bulunan rakamları direkt olarak algılayabilecek ve bu sayede kart üzerindeki rakamları tek tek elle girmek zorunda kalınmayacak. Bir diğer önemli yenilik ise uzun zamandır eksikliği çekilen Boot Camp sisteminin yeni yama ile Mac kullanıcılarının beğenisine sunulması oldu. Böylece artık Windows 8 desteği ve daha da önemlisi 3TB'dan büyük sabit disketleri gönül rahatlığı ile kullanmak mümkün olacak. Sonuç olarak istenildiği taktirde OS X ve Windows 8 arasında geçiş yapılabilecek.


Hatırı sayılır miktarda kullanıcının canını sıkan, bazı harici donanımların sisteme takılması ile URL adreslerinden kendiliğinden çıkma sorunu da düzenlenmiş bulunuyor. Bir sonraki güncelleme olması beklenen 10.9 içinse, şimdiden yakın zamanda ortaya çıkacağı hakkında dedikodular dolaşıyor.

Tüm Konu: OS X 10.8.3 yayınlandı

Kaynak: www.chip.com.tr