otamatik kimlik avı filtresi

taliptako
12-02-2009, 20:09   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
308 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Şub 2009

merhaba arkadaşlar otamatik kimlik avı filtresi ne işe yarar onu açiim mi kaplı mı kalsın çünkü interneti kasıyor biraz bide interneti hızlandırmak için başka ne yapabilirim???

ilginch
12-02-2009, 20:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,635 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eyl 2008

kimlik ağı filtresi ile ilgili biraz bilgi:

S. Kimlik Avı Filtresi nedir ve bu filtreyi neden etkinleştirmeliyim?
Y.
Internet Explorer 7 çevrimiçi olduğunuzda güvenliğinizin korunmasına yardımcı olmak için dinamik güvenlik koruması sunar. Çoğu kullanıcı Web'e gözattıkları sırada fareyi her tıklattıklarında ne kadar kişisel ve izlenebilir verinin iletildiği konusunda bilgi sahibi değildir ve çoğu çevrimiçi kullanıcı da geçerli bir Web sitesi ile sahte bir kopyasını birbirinden ayırmakta sorun yaşar. Birçok kötü amaçlı Web sitesi işletmeni tarafından kişisel bilgileri toplamak için kullanılan tekniğe kimlik avı adı verilir; önemli bilgileri (örneğin, kredi kartı veya sosyal güvenlik numarası) edinmek amacıyla çevrimiçi olarak kimlik değiştirerek yasal bir kişi veya işletme gibi davranmaktır.

Kimlik avı ve diğer kötü amaçlı etkinlikleri geliştirenler, iletişim eksikliği ve bilginin sınırlı paylaşımı sayesinde etkinliklerini geliştirir. Internet Explorer 7'deki yeni Kimlik Avı Filtresi her saat birkaç kez güncelleştirilen bir çevrimiçi hizmet kullanarak, sahte Web siteleri ile ilgili en son endüstri bilgilerini toplar ve sizi önceden uyarmak ve gözatma deneyiminiz sırasında korunmanıza yardımcı olmak amacıyla bu bilgileri sizinle paylaşır.

Internet Explorer 7'yi ilk kullandığınızda, Kimlik Avı Filtresi varsayılan olarak etkinleştirilmiştir. Etkinleştirmek ve devre dışı bırakmak ya da şüpheli bir siteyi Microsoft'a bildirmek gibi Kimlik Avı Filtresi seçenekleri için, sağ üstteki araç çubuğunda Araçlar menüsüne gidin ve Kimlik Avı Filtresi'ni seçin.