otomatik tamamla

simeli
12-01-2007, 22:17   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
135 mesaj

Merhaba arkadaşlar;

Bilgisayardaki otomatik tamamla özelliği kapalı olduğu ve dolayısıyla,otomatik tamamlama yapmadığı halde,adres çubuğuna adres yazarken ara sıra otomatik tamamla özelliği uyarı pencersi çıkıyor.Bu uyarıyı nasıl kaldırabilirim.
Yardımcı olursanız sevinirim

viking20
13-01-2007, 09:12   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

her seferinde üşenmeden[http://www.]'diye niye yazarsın ki?ben senin yerinde olsam oto.tamamlama özelliğini aktif hale getirirdim(pratiklik ve zamandan tasarruf) ve yukarıda bahsettiğin uyarıyı da almazdım,sonrada nasıl kaldıracağım diye kara kara düşünmezdim.Kolay gelsin.
---
Internet Explorer'da Otomatik Tamamlama özelliklerini görüntülemek için aşağıdaki adımları izleyin: 1. Internet Explorer'ı başlatın.
2. Araçlar menüsünde, Internet Seçenekleri'ni tıklatın.
3. İçerik sekmesini tıklatın ve Otomatik Tamamla'yı tıklatın.
Internet Explorer'da Otomatik Tamamlama özelliğinin nasıl yapılandırılacağı konusunda ek bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir):

(()
Internet Explorer'daki diğer özelliklerin nasıl yapılandırılacağı konusunda ek bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:

---
Otomatik Tamamlama:
Internet Explorer'ın Otomatik Tamamlama özelliği, Web formlarını daha hızlı doldurmanıza ve geçmişte ziyaret ettiğiniz Web sitelerine daha hızlı gitmenize olanak sağlar. Otomatik Tamamlama, Web formu metin kutularına ve adres çubuğuna yazdığınız verileri toplar ve bilgisayarınızın kayıt defterinde depolar. Parolalar için Otomatik Tamamlama özelliğini seçerseniz, bilgisayarınızda şifrelenmiş olarak saklanırlar. Otomatik Tamamlama bilgileri bilgisayarınızın diğer kullanıcıları ile paylaşılmaz.

---
Tarayici veya Formlarda Otomatik Tamamlama Özelliği:

---
Otomatik Tamamlama:
Internet Explorer'ı kullanırken rutin görevleri otomatikleştirerek zaman kazanabilirsiniz. Web adreslerinin, kullanıcı adlarının ve parolalarının doldurulması gibi görevleri otomatikleştirebilirsiniz. Otomatik Tamamlama özelliğiyle ayrıca bazı Web formu girişlerini otomatik olarak doldurabilirsiniz.
Otomatik Tamamlama hakkında daha fazla bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitelerini ziyaret edin:

(()
Otomatik Tamamlama'yı kullanarak zaman kazanma:

(()
Otomatik Tamamla özelliğini kullanma hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
217148(()
Otomatik Tamamla Ayarlarını Belirleme
Otomatik Tamamla Özelliği Nasıl Çalışır

Son Düzenleme: viking20 ~ 13 Ocak 2007 10:23
simeli
13-01-2007, 13:57   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
135 mesaj

Viking 20;

Açıklaman için sağol.Ama verdiğin bilgileri zaten biliyorum.Uyarı penceresi ile ilgili değil!

viking20
13-01-2007, 16:32   |  #4  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

işte bende sana uyarıya neden olan etkeni ortadan kaldır diyorum,daha ne diyeyim.Sen benim dediğimi yaparsan birdaha uyarı penceresi açılmaz ki,yanılıyormuyum?

Son Düzenleme: viking20 ~ 13 Ocak 2007 16:34
negroo
14-01-2007, 20:05   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Gelen uyarı penceresinde "bi daha bu uyarıyı(veya bu iletiyi) gösterme seçneğini seçerek sorununu çözebilirsin.

jeomania
29-01-2007, 12:47   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,251 mesaj
negroo
Gelen uyarı penceresinde "bi daha bu uyarıyı(veya bu iletiyi) gösterme seçneğini seçerek sorununu çözebilirsin.
Göz kırpmaGülümseme[:X]Kahkaha