Oturma odanız hacklenmiş olabilir

CHIP Online
27-08-2014, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Eviniz siber saldırılara karşı güvende mi dersiniz? Belki de durum çok vahimdir...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/otu ... olabilir_49168.html

Resimlerle: FBI bu 10 siber suçlunun peşinde!

Kaspersky Lab Güvenlik Analisti David Jacoby, evinin siber güvenlik açısından ne kadar güvenli olduğunu anlamak amacıyla kendi oturma odasında bir deney gerçekleştirdi. Siber saldırılara karşı zayıf olup olmadıklarını anlamak için ağ bağlantılı Akıllı TV'ler, Blu-ray oynatıcı vb. gibi ev eğlence cihazlarını kontrol etti. Ve saldırılara karşı çok zayıf olduklarını gördü.


İncelenen iki ağ bağlantılı depolama modeli, farklı tedarikçilere aitti, bunlar bir Akıllı TV, bir uydu alıcısı ve bağlantılı bir yazıcıydı. Araştırmasının sonucu olarak David Jacoby, ağa bağlı depolarda 14 zayıf nokta bulmayı başardı, bu zayıf noktalardan biri Akıllı TV'de, potansiyel olarak gizli pek çok uzaktan kumanda fonksiyonu ise yönelticide bulundu.


Gizlilik ilkesi doğrultusunda Kaspersky Lab, zayıf noktaları kapatan bir güvenlik yaması piyasaya sürülene kadar ürünleri araştırmaya tabi olan tedarikçilerin adlarını açıklamayacak. Ancak bütün bu tedarikçiler, zayıf noktaların varlığından haberdar edildi. Kaspersky Lab uzmanları, keşfettikleri bütün zayıf noktaları ortadan kaldırmak için tedarikçilerle yakın işbirliği içinde çalışıyor.


Tüm Konu: Oturma odanız hacklenmiş olabilir

Resimlerle: FBI bu 10 siber suçlunun peşinde!

Kaynak: www.chip.com.tr