outlok u yedeklemeden format attım..

gokhankaraduman
11-04-2013, 17:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba arkadaşlar ;

Benim de sorunum şu geçtiğimiz gün arkadaşımdan ödünç aldığım bilgisayarı geri vermeden önce Windovs CD si ile formatladım.

Ancak outlok2007 kullanıyordum ben gmail,outlok gibi ben silmeden sunucudan silinmeyeceğini düşündüğüm için yedek almadım fakat daha sonra maillerime ulaşamaz oldum, önce hosting sunucumun yetkilisi ile görüştüm siteyi geri yükledi ama kurtarılan mail olmadı bugün microsoft e-destek i denedim oradan bir yetkili outlok sunucudan siler dosyaları genelde, yedek almalıydınız dedi.

Nasıl ulaşabileceğim sorusuna ise yazılımlar ile bel ki ancak normal sistem ile imkansız dedi.

O bilgisayarda ulaşmayı tek istediğim şey outloktaki maillerim.

Şu an ne yapmam gerekiyor?

çhip10line
11-04-2013, 21:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

seninde bildiğin gibi outlook'un veri dosyalarının uzantısı *.pst olarak geçiyor.. sıkı bir veri kurtarma programı ile format sonrası kurtarma yaparak dosyalarına erişmeye çalış.. şansın varsa bunların arasında "pst" uzantılı dosyalarında olur.. düşük bir ihtimal ama denemeye değer..

gokhankaraduman
17-04-2013, 14:33   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Yok ben bilmiyorum o kadar anlamıyorum bu işlerden anca kendi işimi görecek kadar işte..

Türkçe bir recovery programı ile erişmeye çalıştım dosyalara çıktı birşeyler ama onlarda outlok günlüğü diye çıkıyor ama bu maillere ulaşamıyorum... ve hala anlamadığım konu, ben sunucudan silmeden nasıl silinir ki.