Overclock dünyası eskisi gibi olmayacak!

CHIP Online
13-10-2010, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Overclock dünyası artık eskisi gibi olmayacak! İşte kullanıcıları çok üzen şok veda kararı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/over ... lmayacak_22947.html

Resimlerle: AMD Overclock yarışması sonuçlandı

Dünyanın en ünlü overclock'çularından Sampsa Kurri artık sistemlerin sınırlarını zorlamayacağını açıkladı. Kurri şu cümleleriyle overclock dünyasına, elveda dedi; "Birçok değişik soğutma yöntemiyle, CPU'ları ve GPU'ları en yüksek seviyelere çıkartma tutkum ne yazık ki artık içimde yok. "

"Benchmark'larda en üst seviyeyi hedeflemek alışkanlık yapıcı ve yorucu olabiliyor. Sürekli en son testi ve diğer insanların sahip oldukları donanımla nasıl yarışacağınızı düşünüyorsunuz."

Kurri, halen iyi organize edilmiş bazı overclock yarışmalarına katılabileceğini söylese de artık bambaşka bir hobisi olduğunu da şu sözleriyle ifade ediyor; "Golf, bir hobinin, insanın eğlence için yapacağı, mutlu olacağı ve yaparken dinlenebileceği bir şey olduğunu anlamamı sağladı. Ayrıca bu yılın başında da evlendim ve her şey yolunda giderse Nisan gibi ikinci jenerasyon bir overclock'çumuz olacak."

Tüm konu: Overclock dünyası eskisi gibi olmayacak!

İzleyin: Bellek hızında bir rekor!

Resimlerle: AMD Overclock yarışması sonuçlandı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bilgisayarınızın sınırlarını zorluyor musunuz?

firaristt
13-10-2010, 17:23   |  #2  
firaristt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,194 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2009

işlemciye daha fazla voltaj verilebilse rahat 3GHz yi görürüm ama nerdeee.... 1.550V limit :S neyse o da yetiyor :D %20 gibi ortalama bi seviyede oc ile doğrusu yetmiyor...ama çok ta abartmaya gerke yok bence sonuçta 3500+ tan çok bişey beklemek yanlış olur :D yeni ve güçlü sistemli arkadaşlara sorman daha mantıklı olur ama onlara da oc ne kadar gerekli olur bilinmez...