overclock için soğutucu tavsiyesi

metaroth
01-05-2010, 20:58   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
251 mesaj

merhaba

işlemcimi overclock yapacağım.ZALMAN                            CNPS10X EXTREME mi alsam ZALMAN                            CNPS10X FLEX mi alsam acaba.overclock yapacağım işlemci intel q8400 3.7 ye çıkarmayı deniyeceğim buna yetermi bu aletler.uzun vadeli kullanım düşünüyorum ileri i7 ye yada amd ye geçersem mesela onda da kullanabileyim istiyorum.montajı kolay olsun mumkünse anakartı sökmeyeyim.ayrıca bazı yazılarda okudum anakartın arkasına takılan aparatların kimi anakartı fena çiziyormuş bunlarda öyle birşey olurmu?olursa nasıl önlenir?eğer sizin deneyip de şu iki soğutucudan çok daha babadır dediğin modeller varsa onlarıda yazın.

linkler:

ZALMAN                            CNPS10X EXTREME
ZALMAN                            CNPS10X FLEX

ADEM-KAYA
01-05-2010, 21:05   |  #2  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

Corair H50.
http://www.hepsiburada.com/corsa ... 045&categoryId=1125

metaroth
01-05-2010, 21:33   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
251 mesaj
güzelmiş cidden.150 lira ona vermek yerine 180 lira vermek daha mantıklı.bunun içindeki su buharlaşmıyormu hiç?yani bitmiyormu içindeki su :D bu boruların bir gün su falan sızdırma ihtimali varmı?havalı soğutmadaçok abuk bişey olmazsa 10 sene bile kullanırız yani.iki tozunu alırsın olur biter :D  hava soğutmalar için bahsettiğim alttaki platformun anakartı çizmesi durumuna ne diyorsun?mesela flex modelini alsam böyle bir sorunla karşılaşırmıyım?