overclock yapmak istiyorum . acil yardım

smd2010
26-01-2012, 13:44   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

bios dan 1,6 mhz hızı 2.00 mhz çıkarmak istiyorum.yapamıyorum.

Son Düzenleme: smd2010 ~ 26 Ocak 2012 13:45
215serdar217
01-02-2012, 20:42   |  #2  
Taze Üye
15 mesaj

sakın deneme kardeşim öncelikle overclok yapmak için iyi bir soğutma sistemi tasarlaman lazım aklında bi fikir varsa soğutma sistemi olarak öyle yavaş yavaş frekans değerni artır birden olmaz atıyorum 1 ise 2 yap değerini milim milim genişlet soğutma sistemin sağlam ve güvelir ise bu işe kalkış aksi takdirde işlemcin ve buna bağlı olarakta anakart arızalar meydana gelebilir

sametdemirtas95
04-02-2012, 09:08   |  #3  
Taze Üye
13 mesaj

merhaba ben overcock yaparken denemekiçin pcnin hızının oc ile düşürdüm pc yi sonra yeniden başlattım bilgisayar yavaş yavaş açılıcaktı bende yavaş açılıyor diye fişini çektim kasanın sonra yavaşlık düzeldi sanırım oc iptal oldu benim 1-2 hafta sonra işlemcim yandı sorum şu overcock iptal oldumu yeni işlemci aldım onu da yakmasın zarar olurmu fişi çektikden sonra overcock programına girip baktım ayarlarrın hepsi oc yapmadan k gibiydi işlemcimin yanma sebepi yani overcocktan mı değilmi tesadüfmü? yeni işlemcimidde yakmaz heralde ben overcock  ayaralarının ptal edip oc yapmadan öncekine getirmek istiyom ama overclok  proıgramında ayarlar eskisi gibi yani sizin fikriniz almak isitiyom bn oc yapmak istemiyom iptal oldumu diye soruyom