[YAZILIM] Overclock

HPQ-User
21-10-2012, 12:21   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Merhabalar;
Anakart modelim:GİGABAYT GA-G41MT-S2PT
Ben GİGABAYT'ın easytune6 programıyla işlemcime overclock yaptım ama ayarı biraz fazla yapmışım galiba ayarlayıp set düğmesine bastığım anda bilgisayar kilitlendi hiçbir şey yapamadığım için programdan eski ayarına getiremedim bende bilgisayara reset attım bu seferde kasa normal çalışıyordu ama ekrana görüntü gelmedi ne yapmalıyım eğer bu program biosa etki ediyorsa bios pilini çıkarıp biraz bekledikten sonra taksam düzelirmi yada başka bir yolu varmıdır.Yardımınızı bekliyorum.

Sistem Bilgilerim
Son Düzenleme: HPQ-User ~ 05 Kasım 2012 20:31
KaRa_PreNs
06-11-2012, 10:16   |  #2  
KaRa_PreNs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
431 mesaj

bendede aynısı olmuştu işlemcime o.c yaptığımda yeterince cpu ya voltaj vermediğimden kasa çalışıyodu ama görüntü gelmiyodu 

sorunun cevabını sen sölemişsin zaten bios pilini çıkar 5-10 saniye bekle tekrar tak sonra biosa gir eski ayarlarını yap benden sana bi ip ucu işlemcine o.c yaptığında ilkbaştan ghz olarak stabili yakala cpu voltage yi auto da bırak aida 64 programında sistemini bi stress testine sok 5 ila 10 dk kafidir daha sonra test bittiğinde işlemcin tam yükte kaç voltaj gerektiğini gösterecek onu bi kağıda not al watt değil he volt orda çünki watt değerinide gösteriyor kağıda yazdığın volt u cpu voltaja gir biostan save le 45 dk pc ni zorlayan herhangi bi oyun yada uygulamayla uğraş eğer mavi ekran vermes ise ve sıcaklık aşırı değilse yaptın demektir :)