Overclocking failed mavi ekran

erdinc1907
24-01-2008, 11:57   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Merhabalar
Yeni bir pc topladım dün akşam herşeyini taktım yeni olarak fakar sadece eski harrddiskim eski pc den kalma (windows yüklü taktım eskiden kalma) pc yi açtım biosta bi kaç ayar yaptım zaten herşey doğruydu sonra ilk başta overclocking failed dedi F1 e bastım geçtim daha sonra win logosunu geçtikten hemen sonra mavi ekran hatası verip reset attı hatayı göremiyoru hemen kayboluyo lütfen yardım arkadaşlar:(

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 24 Ocak 2008 13:00
egemengiga
24-01-2008, 12:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

en bastaki hatan isletim sistemi yuklu sekilde kullanman. kesinlikle bastan kurmalisin. OC failed de tam olarak hata degil. bios a gir ayarlari yeniden kontrol et. fsb ve islemci carpanlarina bak. hic ayar degistirmesen bile F10 abas kaydederek cik. bilgilerini bir sekilde yedekle ve isletim sistemini yeniden kur. elinde tak calistir linux CD si varsa bilgi kurtarmak icin isine yarayabilir.

tek care isletim sistemini bastan kurmak.

suanda bilgisayarin ozellikleri nasil? ayrintili marka ve model seklinde yazarsan iyi olur.

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 24 Ocak 2008 12:59
Banned
24-01-2008, 12:54   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Mevut hdd ye kurulu windowsunuzun eski pc de çalışıp bunda hata vermesi gayet doğal çünkü o windowsa eski pc nin donanım sürücüleri yüklü.. bu sebeble windows açılamamakta sürücü yüklerken pc mavi ekranla reset atmaktadır.

tavsiyem hdd yi eski donanımlarınızın olduğu pc ye takın windowsu açın ve ekran kartı ses kartı vs. diğer pc donanımına ait tüm sürücüleri kaldırın. Devamında hdd yi yeni pc bağlamanız durumunda bir dodanım bağlantısı hatası yapmadıysanız muhtemelen açılacaktır

erdinc1907
24-01-2008, 13:49   |  #4  
OP Taze Üye
7 mesaj

Q6600
Asus P5KC
2*1 DDR2 800 Mhz Kingston
Asus 8500 GT Slient Magic

Özellikler bu arkadaşlar şimdi daha fazla yardımcı olabilirsiniz herhalde

egemengiga
24-01-2008, 15:27   |  #5  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

dedigimiz gibi bu durum normal, anlayacagin dil bu sanirim, FORMAT atman gerekiyor. bilgilerini bir sekilde yedekle, arkadasina felan gotur sabit diskini, önemli dosyalarin varsa onunkine yedekle, sonra kendi bilgisayarinda XP yi kur. eger sabit diskinde zaten 2 bölüm varsa C ve D gibi o zaman C dekileri D ye atarsin...

erdinc1907
24-01-2008, 16:29   |  #6  
OP Taze Üye
7 mesaj

Tamamdır abicim çok sağol akşam eve gidip dediklerini aynen yapacam:)
Çok teşekkürler tekrardan

Jorell
28-01-2008, 12:38   |  #7  
Jorell avatarı
Yıllanmış Üye
621 mesaj

Overlocking Failed hatası verdi .. Durum şöyle oldu ancak .. 2 yaşında kuzenim var .. Benim bir de armut koltuğum var , onun altından da işte kablo geçiyor , prizin kablosu .. neyse kuzenim geldi bir oturdu , fiş çıktı gibi oldu .. Bilgisayar yeniden başladı .. Overlocking Failed hatası verdi açılırken .. F1 ve F2 seçeneği sundu .. F1 run setup'tı , F2 de devam etme seçeneğiydi .. F2 yaptım .. Devam etti .. Tekrar başladı bilgisayar .. Şimdi bir sorun yok da , bu hata önemli sonuçlar doğurur mu ?