Oyun Hakkında Tüm Sorularınız Ve Cevaplarınız

Kapalı Hesap (223846)
04-07-2012, 12:42   |  #26  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 206
5,277 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2011

facebook sayfamda fotoğraf paylaşıp altına bunları yazıyorumKahkaha

blackdown
04-07-2012, 12:43   |  #27  
blackdown avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
406 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2012

Sor O Zaman :D

ronan007
04-07-2012, 13:16   |  #28  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
47 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2012

skyrım oyunu hakkında  genel bilgi oynama taktikleri ??

Kapalı Hesap (223846)
04-07-2012, 13:28   |  #29  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 206
5,277 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2011

şimdi forumdan çıkmış gelir bir kaç saat sonra gtx690 arkadaşımızKahkaha aydınlatır bizi oyun konusunda

blackdown
04-07-2012, 13:49   |  #30  
blackdown avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
406 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2012

Alıntı: ronan007  

skyrım oyunu hakkında  genel bilgi oynama taktikleri ??
 

sevgili Ronan007 Skyrim Açıklaması:

Bethesda'nın merakla beklediğimiz Aksiyon-RPG oyunu The Elder Scrolls V: Skyrim hakkında yeni bilgiler Official Playstation Magazine (Fransa) tarafından yayınlandı. Dergide yer alan bilgiler oyunla ilgili merak ettiğimiz konularda ayrıntıları açıklamalar yapıyor. İşte bu ayrıntılar:

* Ataklarınızı yavaşça düşmana doğru yöneltmeniz sayesinde "Magnetism"in savaşlar sırasında arkadaşlarımıza karşı kullanılması engellenmiş.
* Bazı büyülü silahların "gizli" etkileri bulunuyor ve kullanana kadar bunların ne olduğunu bilemeyeceksiniz.
* Bir elinizde silah, diğer elinizde büyü varken koruma (block) yapamayacaksınız. Koruma hareketleri sadece iki elle tutulan silahlarda ve silah-kalkan ikilisinde kullanılabilecek.
* Spell Shield efekti geri dönüyor.
* Barlar (meyhane, taverna artık ne derseniz) oyunda büyük rol oynayacak. Buralarda insanların konuşmalarına tanık olacaksınız ve yeni quest'lere başlayabileceksiniz. Ayrıca duyumlarınızı doğrulatma şansınız da olacak.
* Siz etrafta dolaşırken Skyrim'in dünyası da gerçekten yaşayacak. Mesela herhangi bir Bar'da bazı insanların hırsızlıktan söz ettiğini duydunuz. Onları takip edip, tuhaf davranışlarına tanık olabilir ve hatta hırsızlık yaptıklarını görebilirsiniz.


* Quest'leri veren kişiler, size karşı eğilimlerine bağlı olarak az ya da çok bilgi verebilecekler. Eğer sizden hoşlanırlarsa size yol boyunca eşlik edip quest'in tam yerini bile gösterebilecekler.
* Oyundaki quest'ler ilerleme düzeninize göre değişecek. Örneğin "A" quest'inden önce "B" quest'ini yaparsanız, "A" quest'i değişebilecek.
* Bazı yeni büyüler de bulunuyor. Örneğin "Ice Trap" sadece düşman üzerinize yürüdüğünde aktif olacak. "Circle of Protection" ise düşmanları sizin çevrenizden belli oranda uzaklaştıracak. Fury ise düşmanları birbiri ile dövüştürecek.
* Bildiğiniz gibi Skyrim'de "ölüm hareketleri" de bulunacak. Bu hareketler düşmana son vuruşu yaparken aktif olacak. OPM'de bu hareketlerden bir tanesinde kılıcımızı düşmanın göğüs kafesine sapladığımızı söylüyor, tabi bu sırada düşmanımızı çığlıklarını da duymamız mümkün olacak.
* Oyunda "free-form" faaliyetleri de bulunacak. Bunlar yemek yapma, odun kesme, madencilik ve metal işleri gibi şeyler olacak.
* Bir Dragon Shout sırasında zamanın yavaşlayacağından bahsediliyor.
* Bazı Dragon Shout'lar zindanlarda bulunacak.
* Riverwood adlı bir kasabanın da oyunda bulunacağı söyleniyor. Burada ahşap çatılı evler ve bir kereste fabrikası varmış.
* Radiant Story'de Fallout 3'teki tesadüfi karşılaşmalardan esinlenilmiş.
* Oyunun grafikleri hareket halinde inanılma derecede iyi görünüyormuş. Çevredeki etkilemişim mükemmel olduğu söyleniyor. Örneğin rüzgar suda küçük girdaplar yaratıyor veya dalgalanmalar oluşturuyormuş.
* Bütün yetenekleri 100'e kadar çıkarmak mümkün, ama bütün perkler için bu mümkün değil.
* Oyunda 8 tasarımcı tarafından tasarlanan toplam 120 zindan olacak. Zindan'lardaki bazı karşılaşmalarda diyalog olmayacak ve düşmanlar size doğrudan saldırabilecek.


* OPM, NPC'lerin ve Radiant'ların gelişmiş yapay zekasının olduğunu söylüyor.
* Her yerleşim yeri eşsiz olacak. Örneğin Markarth Side şehri etkileyici kayalık uçurumları var ve bazı binaların uçurumun kenarında resmen sallanıyor. Haafingar adlı yer ise Skyrim'in en geniş ticaret merkezi olacakmış. Skyrim'deki şehirlerden birisi ise Dunmer'dan (Dark Elfler) fazlasıyla etkilenilerek tasarlanmış.
* Skyrim'de meteorolojik etkiler de bulunacak. Mesela bulutlar dağların etrafını saracak.
* Oyundaki ekonomi de Oblivion'a göre çok daha iyi tasarlanmış. Bir şehrin gelirini yok ettiğinizde, o şehir farklı yollardan ihtiyaçlarını gidermeye çalışacak. Örneğin bir şehrin tahıllarını yok ederseniz, o şehir en yakındaki şehirden tahıl ihtiyacını karşılamaya çalışacak ve tahıl fiyatları da talebe göre yükselecek.
* Okçular atış yaparken nefeslerini tutabilecek, bu onların dayanıklılığını (stamina) düşürse de, daha iyi nişan almalarını sağlayacak.
* Yaralı bir ejderle yerde savaşma şansımız olacak.
* NPC'lerle diyaloğumuzu yarım bırakıp yolumuza devam etme şansımız olacak.
* Dragon Shout, PS3'te R3 tuşuna atanmış.

Oynama Taktikleri:

Skyrim ile ilgili tüm makalelerimizde oyunun başlı başınca bir dünya olduğunu defalarca dile getirdik. Dünyanın en iyi RPG oyunu olarak gösterilen Skyrim'de amaca ulaşabilmek için karakterinizi ciddi oranda geliştirmeniz gerekiyor. Bu gelişim süreci ise oldukça uzun zaman gerektiriyor.

Daha önce sizlerle Skyrim'de kolay yoldan level atlamak için gerekli olan hile kodlarını paylaşmıştık. Fakat bazı harbi oyuncular en ufak bir hile ihtiyacı duymadan oyunları oynamayı tercih ederler. Çünkü zevk aldıkları nokta tam olarak burasıdır. Oyunun zorluğunu yaşayıp gördüğünüzde bu zorlukları aşmak çok daha büyük keyif verebiliyor.

Fakat Skyrim öyle bir oyun ki, karakterinizi geliştirmeniz için oldukça fazla zamana ihtiyacınız var. Level atlamak için gerekli olan XP puanlarını çok zor kazanıyorsunuz. Skyrim'de hile kodları kullanmadan hızlı gelişim için bir takım noktaları bilmeniz ve bunlara dikkat etmeniz gerekiyor. İşte size vereceğimiz birkaç ip ucu:

Skyrim karakter sınıfınızı iyi seçin:
Skyrim'de her şeyden önce ne olacağınızı seçmeniz çok önemli. Mage, Arhcer ve Warrior'dan oluşan savaşçı seçiminizin, Nord, Dark Elf, Orc, Imperial gibi karakter sınıflarınızla uyumlu olması gerekiyor. Örneğin Warrior olmayı kafanıza koyduysanız, ben kılıcımı kalkanımı alırım kafa göz Allah ne verdiyse dalarım diyorsanız, Heavy Armor, Two-hand sword ve Block gibi yakın savaş için gerekli niteliklerin gelişmiş olduğu İmperial , Nord, Orc ve Redguard sınıfını seçmeniz iyi bir kombinasyon olacaktır. Karakter sınıfınız ile savaş stilinizin uyumu sizi oyunda daha seçmiş olduğunuz alanda daha güçlü olmanızı sağlayacak ve daha hızlı level atlamanızı sağlayacaktır.


Smithing, Alchemy, Restoration ve Enchanting gibi yeteneklere özen gösterin:
Skyrim'de level atlamak sadece önünüze gelen her canlıyı kesip öldürmekle olmuyor. Çok ciddi XP puanları kazanmak istiyorsanız, Smithing, Alchemy, Restoration, Enchanting, Alteration ve Pickpocket gibi özel yetenekler üzerinde durmanız gerekiyor. Örneğin Smithing yeteneğiniz ile kendi zırh ve silahlarınızı yapabilir, onları daha güçlü hale getirebilirsiniz. Enchanting ile fiziksel olarak geliştirdiğiniz zırh ve silahlarınıza türlü türlü büyüler ekleyerek sahip olduğunuz eşyalarınızı daha dayanıklı veya daha çok hasar veren silahlar haline getirebilirsiniz. Alchemy ile kendi potion larınızı yaparak yine extra XP alabilirsiniz. En iyi ve hızlı XP kazanımını Restoration yeteneği ile kazanabilirsiniz. Mesela oyun içerisinde bazı yerlerde sürekli yanan ateş kütleleri bulunuyor. Bu ateş kütlesi bir kamp ateşi de olabilir, yanmış eski bir evde. Bu ateşin üzerine geldiğinizde belli bir oranda canınız gidiyor. Sürekli burada canınızı azaltıp restoration büyülerinden HEAL'ı seçerek sürekli kendi canınızı yükseltebilirsiniz. Smithing'deki silah ve zırh yapımında aldığınız fazla XP puanlarının daha fazlasını bu yöntemle alabilirsiniz ;)


Dış dünyada sıkça gezintiye çıkın:
Sürekli aldığınız görevlere odaklanır oyunun buz dağının altındaki gibi görünmeyen devasa içeriğini göremezseniz, ne gelişebilirsiniz ne de oyundan zevk alabilirsiniz. Aldığınız görevlerin dışında dış dünyada bol bol gezintiye çıkın. Başta Ejderha olmak üzere, dev, mamut, vahşi kurt, kaplan, ayı, trol ve türlü türlü yaratıkları bolca öldürün. Bu canlıların içinden çıkan itemleri ve diğer düşmanlardan düşen silah ve itemleri satıcılardan satarak Speech yeteneğinizi geliştirip yine ekstra puanlar alabilirsiniz.

Farklı sınıflar bazen işe yarayabilir:
Savaş stilinizi ve karakterinizi belirlediniz, yola koyuldunuz. Belli bir seviye geliştiniz. Karakterinizden sıkıldıysanız ve farklı bir sınıfa geçmek isterseniz, Skyrim'in kocaman haritasında Guardian Stone ismindeki bazı taş yapıtlarını bulmanız gerekiyor. Bu taşlar ile Warrior sınıfından Mage sınıfına geçiş yapıp bu sınıf için extra puanlar kazanabilirsiniz. Örneğin level 8 bir warrior'sunuz. Guardian Stone ile Mage sınıfına geçiş yaptığınızda, Mage sınıfına ait büyüleri kullandığınızda hem bu sınıftaki yetenekleriniz hızlı bir şekilde gelişirken bu sınıfta çok yeni olduğunuz için fazla fazla XP puanı alabilirsiniz. Daha sonra tekrar warrior sınıfına dönerek yolunuza devam edebilirsiniz. Avantajınız, sınıf değişimi süresinde kazanmış olduğunuz extra XP ve levellerle birlikte silahınız ile birlikte çok daha güçlü büyü yeteneklerinizin olmasıdır.

Kapalı Hesap (223846)
04-07-2012, 13:52   |  #31  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 206
5,277 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2011

skyrım i hiç oymadım oynamayıda düşünmüyorum rgb türünü hiç sevmiyorum daha çok fps takılırım benDans

blackdown
04-07-2012, 13:55   |  #32  
blackdown avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
406 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2012
Alıntı: tekir2611  
skyrım i hiç oymadım oynamayıda düşünmüyorum rgb türünü hiç sevmiyorum daha çok fps takılırım benDans
 

Banas Gta 4 Gibi Battlefield 2,3 Gibi Olan Oyunlar Olsun Yeter Farketmez Bana Yeterki Savaş Olsun

ronan007
04-07-2012, 14:03   |  #33  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
47 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2012

tekir sniper elite v2 oynadın sanırım

bu oyun xp ye kurulmuyor herhalde ya bende olmadı :S

Kapalı Hesap (223846)
04-07-2012, 14:36   |  #34  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 206
5,277 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2011

çünkü xp desteklemiyor geçin artık  windows7 yeKahkaha

blackdown
04-07-2012, 14:42   |  #35  
blackdown avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
406 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2012

Windows 8 e Oyun  Yükleniyomu Anlamadım Biri Diyor Yüklenmiyor Diğeride Yükleniyor Diyor nedir bu Mesele

ronan007
04-07-2012, 17:36   |  #36  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
47 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2012

geçiyorum windows 7 ye ya yeter lan :)

Kapalı Hesap (223846)
04-07-2012, 18:03   |  #37  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 206
5,277 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2011

ramin 1gb mi

Kapalı Hesap (223846)
05-07-2012, 01:13   |  #38  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 206
5,277 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2011

oyun yükleniyor ama daha sağlıklı değil final sürümü çıkınca win8 yüklemek en iyisi 

bu arada tom raider in açıklamasını bekliyorum

blackdown
05-07-2012, 01:14   |  #39  
blackdown avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
406 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2012

ama hangi serisi tom raiderin

Kapalı Hesap (223846)
05-07-2012, 01:15   |  #40  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 206
5,277 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2011

yeni çıkacak olan 2012 veya 2013

blackdown
05-07-2012, 01:18   |  #41  
blackdown avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
406 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2012

Sevgili Tekir2611 Tomb  Raider Reboot'un Açıklaması:

Bir zamanların şöhretli oyunu Tomb Raider için Crystal Dynamics' den erteleme haberi geldi. 2012 sonunda piyasada olacak oyun erteleme haberinden sonra 2013 yılına sarktı.

Sabah saatlerinde Crystal Dynamics tarafından Tomb Radier resmi bloğundan yapılan açıklama ile oyunun ertelendiği haberi verildi. Crystal Dynamics başkanı tarafından yapılan açıklama da " Oyunu sizlere sunmak için sabırsızlanıyoruz ancak size daha iyi bir oyun sunabilmemiz için oyunu daha ileri bir tarihe erteledik" sözleri kaydedildi. Tomb Raider için yeni özellikler ve farklı stratejiler üzerinde çalıştıklarını söyleyen başkan oyunu bekleyenlerin, "oyunu E3 de tanıttığımızda buna değeceğini görecekler" sözlerini de üsütüne ekledi.

Yapılan açıklama ile 2012 yılı sonunda piyasada olacak olan Tomb Radier 2013 yılına geçmiş oldu. Bu durumda Tomb Raider çıkış tarihi 2013 yılının ilk çeyreği olarak belirtildi ve E3 fuarında oyunun tanıtılacağı da belirtildi. Bakalım beklemeye değecek mi?

Kapalı Hesap (223846)
05-07-2012, 01:22   |  #42  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 206
5,277 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2011

e3 fuarı haziranda ama 1sene var

ronan007
05-07-2012, 10:22   |  #43  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
47 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2012

arkadaşlar skyrimde level 2 ye geçince kule gibi birşeyin içinde yeşil tuhaf bir yaratık var  onu bi türlü geçemiyorum yardım

blackdown
05-07-2012, 12:03   |  #44  
blackdown avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
406 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2012
Alıntı: ronan007  
arkadaşlar skyrimde level 2 ye geçince kule gibi birşeyin içinde yeşil tuhaf bir yaratık var  onu bi türlü geçemiyorum yardı
Ronan007 2 Sattlik Arastirma Sonucunda Malesef Elimde HicBilgi Yok Malesef Ama Baska Arkadaslarimiz Yardimci Olacaklardir.

Kapalı Hesap (223846)
05-07-2012, 12:05   |  #45  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 206
5,277 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2011

skyrim hiç oynamadım oynasam bilgi verirdimAğlıyor

ronan007
05-07-2012, 12:26   |  #46  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
47 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2012

neyse  arkadaşlar :) sağolun oyun çok karışık hem güzel hem karışık :) uğraşmaya devam

Kapalı Hesap (230936)
07-07-2012, 18:08   |  #47  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2012

Eylül 2012 de çıkacak olan Far Cry 3'ün trailer'ı... Far Cry 2 den pek olumlu eleştriler gelmedi bakalım 3. sü nasıl olacak?

Far Cry 3 - Stranded Trailer [UK]Far Cry 3 - Stranded Trailer [UK]
Official website:
Facebook page:
Twitter:

Follow us on Facebook and Twitter for the latest Far Cry 3 news.

Far beyond the reach of civilization is a mysterious island overrun with violence and suffering. While traveling with friends, you are taken captive and brutalized. Your only hope of survival lies in unraveling the dark secrets of the island and its deranged inhabitants. Alone at the edge of the world, where nothing is what it seems, you must find a way to fight back and escape this island of insanity.

The music used in this trailer is 'Noisia - Machine Gun (16bit Remix)'. It's included on 'Split The Atom: Special Edition' released on mau5trap on February 27th. More info and music here:

Become a fan of Noisia:
Follow Noisia on Twitter:


#farcry3

Kapalı Hesap (223846)
07-07-2012, 18:24   |  #48  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 206
5,277 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2011

bilmiyorumda hoşuma gitmedi

ommaar
22-07-2012, 12:48   |  #49  
ommaar avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
81 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2012

BF 2 YE BENZEYEN OYUN BİLİYORMUSUN  BF 3 HİÇ BENZMİYO

Kapalı Hesap (223846)
22-07-2012, 12:57   |  #50  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 206
5,277 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2011

Gerçi fry cry 2 hoşuma gitmemişti bunu grafikleri sağlama benziyor.