[Oyun İçin] PC vs Oyun Konsolları

cozcell
27-07-2013, 22:18   |  #26  
cozcell avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
373 mesaj
Alıntı: LethalAngel  

Ağır'dan kastın ne mesela Crysis 2 gibi bişiy 720p oynatır mı ? Bide bağlıycağım TV HDTV değil.Dediğim gibi LG Smart 3D LED TV.

Crysis  tahminen PS3 de 720p de oynanır.Ama kesinlikle PCde 1080p de oynanır.Konsol alacaksan ps3 oyunları sevmiyorsan xbox al.Donanım olarak xbox daha iyi.

LethalAngel
28-07-2013, 00:38   |  #27  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
54 mesaj
Alıntı: Qromodynmc  
Uncharted 3,Last of Us,Far cry 3 vs. bunlar ağır oyunlar,Crysis 2/3te dahil,Crysis ve far cry 3'ün Ps3te kastığından şikayet eden insanlar var. ama diğer yandan zaten sen Crysis,far Cry gibi Fps oynayacaksan konsola hiç bulaşma bence,Fps Fare ve klavye olmadan rahat olmaz.

Fare-Klavye konusunda katılıyorum.Benim konsolları bunlara rağmen pc ile aynı seviyede hatta daha bile mantıklı bulmamın sebebi şu,pc alıyosun yok ekran kartı eskidi yok ddr4 ramler çıktı yok anakart yandı yok işlemcinin üst modeli çıktı şuydu buydu bisürü masraf yapıcan sürekli harcıycan.Ama gidip bi PS alırsan uzun uzun kullanırsın.Alırken de öyle 1500 tl gibi bi para bayılmazsın grafik farkı da arada uçurum olmıycak.Bide şöyle bişiy var buna herkes dikkat etmeli buna göre düşünmeli; 2006'da çıkmış PS3'le  Full 2013 PC'leri kıyaslıyoruz.İnsaf.

Qromodynmc
28-07-2013, 00:44   |  #28  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

işte tercihler kişiden kişiye değişir,Pc kullanıcısı daha düzenli bakım yapar,Donanımını yeniler,Parayı sıkıntı etmez,Konsol kullanıcısı bir kez alır,Keyfine bakar,yine parayı dert etmez. Şahsen benim Pc oyuncusu olmamdaki sebep,Oyunları Orjinal almak zorunda değilim,Eğer hakettiğini düşünüyorsam,(witcher serisi gibi) orjinal alırım,Eğer oyun dandik çıkmışsa param israf olmaz. Bunun yanısıra Bilgisayarımdan her türlü işimi yaparım,Ps3 yanına bi Pc ihtiyacı duymam,ve grafik kalitesine önem veririm,sizi temin ederim beyler,1080p 106 inch ekranda Far Cry3 ü yüksek ayarda oynamak çok hoş.Mutlu

Qromodynmc bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
cozcell
28-07-2013, 01:02   |  #29  
cozcell avatarı
Yıllanmış Üye
373 mesaj
işte tercihler kişiden kişiye değişir,Pc kullanıcısı daha düzenli bakım yapar,Donanımını yeniler,Parayı sıkıntı etmez,Konsol kullanıcısı bir kez alır,Keyfine bakar,yine parayı dert etmez. Şahsen benim Pc oyuncusu olmamdaki sebep,Oyunları Orjinal almak zorunda değilim,Eğer hakettiğini düşünüyorsam,(witcher serisi gibi) orjinal alırım,Eğer oyun dandik çıkmışsa param israf olmaz. Bunun yanısıra Bilgisayarımdan her türlü işimi yaparım,Ps3 yanına bi Pc ihtiyacı duymam,ve grafik kalitesine önem veririm,sizi temin ederim beyler,1080p 106 inch ekranda Far Cry3 ü yüksek ayarda oynamak çok hoş.Mutlu

106 inch=269 cm oha abi ne yaptın senin monitör duvarı mı kaplıyor :)

Son Düzenleme: cozcell ~ 28 Temmuz 2013 01:03
LethalAngel
28-07-2013, 14:39   |  #30  
OP Üye
54 mesaj

PS3 Far Cry 3'ü 1080p yüksek ayar oynatıyorsa başımdan aşar.720p yeter bana demiştim zaten.Ama PS4'ün çıkması bukadar yakınken PS3 almaktan kesinlikle vazgeçtim.1200tl çıkıcak PS3'ün iki katı ama olsun.7 senelik konsol alıp 4 ay sonra keriz gibi ortada kalmaktansa.Ama PS4 çıktığında oyunların yeni konsola uyarlanması zaman alır sanırsam.

LethalAngel
28-07-2013, 14:42   |  #31  
OP Üye
54 mesaj
Alıntı: cozcell  

106 inch=269 cm oha abi ne yaptın senin monitör duvarı mı kaplıyor :)

106 ekranı kastediyor canım anla işte.86 inc'in fiyatına bi bak bakalım,106 inc kim bulmuşta kim almış.Burda bi AçıkMertKorkusuz demek isterdimde forum kurallarına aykırıdır diye kullanamıyorum o malum 3 harfliyi

86 inc bu arada;http://www.teknosa.com/urunler/1 ... led-lcd-tv-6-gozluk

Son Düzenleme: LethalAngel ~ 28 Temmuz 2013 14:43
cozcell
28-07-2013, 14:48   |  #32  
cozcell avatarı
Yıllanmış Üye
373 mesaj

PS3 Far Cry 3'ü 1080p yüksek ayar oynatıyorsa başımdan aşar.720p yeter bana demiştim zaten.Ama PS4'ün çıkması bukadar yakınken PS3 almaktan kesinlikle vazgeçtim.1200tl çıkıcak PS3'ün iki katı ama olsun.7 senelik konsol alıp 4 ay sonra keriz gibi ortada kalmaktansa.Ama PS4 çıktığında oyunların yeni konsola uyarlanması zaman alır sanırsam.

PS4 donanımsal olarak biraz daha iyi.PS4 de 15 dk lık videolar çekebileceksin (ama kalite beilirtilmedi.Bu yüzden kalite düşük olabilir.)XBOX ONE'da da video kaydedebileceksin ama 5 DK'lık.(Tabi aynı kalitede kaydediyorsa PS4 daha iyi.)Ama ben XBOX ONE alıcam.Çünkü developer'lığı merak ediyorum.Yani Bağımsız oyun tasarlamak istiyorum.(Tabi giriş seviyesi).XBOX ONE'nın içinden developer paketi de çıkıyor.Bu yüzden ben de XBOX ONE tavsiye ediyorum.

LethalAngel
28-07-2013, 14:58   |  #33  
OP Üye
54 mesaj
 PS4 donanımsal olarak biraz daha iyi.PS4 de 15 dk lık videolar çekebileceksin (ama kalite beilirtilmedi.Bu yüzden kalite düşük olabilir.)XBOX ONE'da da video kaydedebileceksin ama 5 DK'lık.(Tabi aynı kalitede kaydediyorsa PS4 daha iyi.)Ama ben XBOX ONE alıcam.Çünkü developer'lığı merak ediyorum.Yani Bağımsız oyun tasarlamak istiyorum.(Tabi giriş seviyesi).XBOX ONE'nın içinden developer paketi de çıkıyor.Bu yüzden ben de XBOX ONE tavsiye ediyorum.

XBOX One'ın developer paleti dışında ne gibi artıları ne gibi eksileri var PS4'e karşı ?

cozcell
28-07-2013, 15:11   |  #34  
cozcell avatarı
Yıllanmış Üye
373 mesaj

XBOX One'ın developer paleti dışında ne gibi artıları ne gibi eksileri var PS4'e karşı ?

Mesela XBOX'ın oyunları daha ucuz olacak.50 $ galiba.Tabi vergilerle bize daha çok gelir ama bir +.

LethalAngel
28-07-2013, 15:26   |  #35  
OP Üye
54 mesaj
 Mesela XBOX'ın oyunları daha ucuz olacak.50 $ galiba.Tabi vergilerle bize daha çok gelir ama bir +.

50$ vergisiz 96tl ucuz mu ya :) Ki o 50$ Microsoft'un açıkladığı bi rakamsa en az 50$'dır.

cozcell
28-07-2013, 16:19   |  #36  
cozcell avatarı
Yıllanmış Üye
373 mesaj

50$ vergisiz 96tl ucuz mu ya :) Ki o 50$ Microsoft'un açıkladığı bi rakamsa en az 50$'dır.

Ucuz tabi ki de Bazı oyunlar 200 TL tabi bize gene pahalıya gelecek.

cozcell
28-07-2013, 16:23   |  #37  
cozcell avatarı
Yıllanmış Üye
373 mesaj

Mesela kinect.Sony hala move'un renklerini görmek istiyor.Tabi move gibi oyunlara ilgi varsa xbox daha iyi.

cozcell bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]