Oyun için yeterli mi?

VampiretoR
22-06-2007, 00:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

CPU Teknolojisi             Intel Core 2 Duo
CPU Hızı                       1.8 GHz
CPU Bus Hızı                 800 MHz
CPU Ön Bellek                2MB
RAM Kapasitesi              1024MB
RAM Tipi                       DDR2
RAM Bus Hızı                 533 Mhz
VGA RAM                       128/512 MB
VGA Chipset Markası      NVIDIA
VGA Chipset Modeli        GF7100 GS
İşletim Sistemi               Win Vista Premium Tr

Arkadşlar daha çok kaliteli oyunları yüksek performansta oynamak içn yeni bir pc almayı düşünüyorum.Sizce bu özellikler bana bir sıkıntı yaratır mı? Teşekkürler.

bosluk
22-06-2007, 01:59   |  #2  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Forumdaki arkadaşlara göre kesin yaratacaktır :) Ekran kartı, işlemci filan kesin birkaç yüz dolarlık şeyler öneren çıkacaktır :P Ancak Geforge 5200 ve Pentium III 750'im ile babalar gibi Emule'mi de aralıksız çalıştıran, ağ kartıyla da iş yapan, üstüne oyununu da oynayan biri olarak bu sistemin size, tabiri caizse göbeğinizi kaşıya kaşıya yeteceğini söylemeliyim :D Şimdiden güle güle kullanınız.

kamikaze
22-06-2007, 08:27   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,441 mesaj

Ekran kartı hariç hepsi harika.Şimdiki oyunlara yeterde artar bile ama dx9 a bye bye diyeceğimiz bunu tavsiye etmem.Bunu alacağına MSI  8600 gt al.Bunla neler yapmazsın ki.Oyun için ramini en az 1,5 GB olması gerekir.Vistanın bir 512 MB lık belleği yemesinden dolayı 1 GB aşman gerekecek.

Borga-x
22-06-2007, 08:47   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj
bosluk
Forumdaki arkadaşlara göre kesin yaratacaktır :) Ekran kartı, işlemci filan kesin birkaç yüz dolarlık şeyler öneren çıkacaktır :P Ancak Geforge 5200 ve Pentium III 750'im ile babalar gibi Emule'mi de aralıksız çalıştıran, ağ kartıyla da iş yapan, üstüne oyununu da oynayan biri olarak bu sistemin size, tabiri caizse göbeğinizi kaşıya kaşıya yeteceğini söylemeliyim :D Şimdiden güle güle kullanınız.
ben bu yorumdan sonra ne söylesem boş arkadaşım.

erkanc
22-06-2007, 10:39   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

yüksek performan isteyen oyunlarda bu ekran kartı bence çuvallar

flytorpedo2
22-06-2007, 12:55   |  #6  
Yıllanmış Üye
367 mesaj

İşlemci olarak core 2 duo sonra da ona 7100gs takılırsa işlemci boşuna takılmış olur  ve ancak%30-%40 gibi bir verimle çalışır. Anakatrt da Via olmamalı iyi bir yongası olmalı.
O yüzden ekran kartı daha iyi olmalı (8600gt ve mümkünse mutlaka  8600gts. Şimdi pahalı ama ucuzlayacak.)

VampiretoR
22-06-2007, 15:22   |  #7  
OP Taze Üye
3 mesaj

Bilgiler içn teşekkürler.

Peki,ben toplama pc değil de hazır alıcam direkt.Toplamayla uğraşamicam zaten parçalar birbirine uycak mı uymicak mı o konuda da fazla bilgim yok.Nerden almamı tavsiye edersiniz yeni bir bilgisyarı?

erkanc
22-06-2007, 16:09   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

bence hazır pc den uzak dur boşuna senden fazladan para alıyorlar dikkat et pcnin bir yeri iyi oluyorsa diğer yerinde bir eksiklik var örneğin işlemci ram iyi ekrn kartı yerlerde sürünüyor forma pc de istediğin özellikleri yaz burada sana bilgiler verilir zaten ondan sonra istediğin konfigürasyonu toplatırsın

bosluk
22-06-2007, 16:13   |  #9  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Hehehe ne demiştim ben Borga :D Aslında otomatik mesajcı yapılsa ya buraya da ;) Sistem toplayacağım diyen arkadaşlara otomatik yazalım, raminiz en az 5 gb olsun, ekran kartınız directx 20 desteklesin, geforce 1 milyon gtxslx alınız en iyisi o diye :D

Hakkaten millette para çok yaw. Bir ekran kartına 500 dolar harcayın diyorlar arkadaşlar helal olsun :) Sonra da aman Telekom amca fiyatları niye 29-50 ytl yapıyor da 10 ytl'ye düşürmüyor denir. Eh, böyle tencereye böyle kapak yani ;) Valla böyle hazır bir mesajcı ayarlamasını istemek lazım forum yetkilisi arkadaşlardan. En azından mesaj yazanların elleri yorulmaz. Hatta en son çıkan daha Türkiye'ye bile gelmemiş modeller otomatik olarak fetch edilsin chip almanya sitesinden. Şu şu sistemi alın yoksa verim alamazsınız diye onlar çıksın işte mesajlarda. Tartışma yok, ayrım yok. Olay bu ;)

Bu arada, yine kurtluluğum tutuyor benim sormam lazım. Sayın VampiretoR. Sayın arkadaşım. Madem toplama bilgisayar almayacaksınız ve bilgisayarınız için parçaları değiştirme imkanınız da olmayacak bu yüzden. Niye buraya yazıyorsunuz yahu ne alayım diye? Gidin en pahalı markanın en pahalı modelini alın. Ekran kartı Geforce 12900 ultra hede hödö diye öneri verse arkadaşlar, ne işinize yarayacak hazır bir sistem alacaksanız?

Neyse. Hayırlı alışverişler tekrar. Gelinim sana söyleyeyim kızım sen anla oldu burası da cidden...

VampiretoR
22-06-2007, 17:02   |  #10  
OP Taze Üye
3 mesaj
Bu arada, yine kurtluluğum tutuyor benim sormam lazım. Sayın VampiretoR. Sayın arkadaşım. Madem toplama bilgisayar almayacaksınız ve bilgisayarınız için parçaları değiştirme imkanınız da olmayacak bu yüzden. Niye buraya yazıyorsunuz yahu ne alayım diye? Gidin en pahalı markanın en pahalı modelini alın. Ekran kartı Geforce 12900 ultra hede hödö diye öneri verse arkadaşlar, ne işinize yarayacak hazır bir sistem alacaksanız?
Bilmem farkında mısın ama o sistem bana sıkıntı verir mi yazdım ben oraya.Şu kartın yerine şu kart daha iyi mi diye sorular sormadım.Nerden uydurdun onu da anlamadım.

Eğer böyle bir konu açmam rahatsızlık verdiyse yöneticiler söylesin bir daha yapmam öyle bir şey.Ha eğer kimse rahatsız değil de sadece bir kiş rahatsızsa o kişi çıkıntılık yapmasın bence çünkü çıkıntının sonu törpülenmektir.