Oyun oynarken pc'im reset atıyor :(

Yamtar
12-10-2007, 22:46   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

Knight Online oynarken pc'im bir anda donuyor ve reset atıyor. Birkaç kere format atıp yeniden yukledim ancak sorunu cözemedim. Donanımsal bir hata var sanırım ama hangi parçada olduğundan herhangi bir fikrim yok. Pc'nin özellikleri :
Anakart asus 1gb rem 3.0 işlemci 120 gb harddisk ekran kartım yok 16 gblik bos alanım var...
Bir fikri olan varsa yarımcı olursa sevinirim... Uykulu

swordmaster_65
13-10-2007, 16:09   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,176 mesaj

Bu gibi durumlar ya güç yetmezliginden yada yada yada sıcaklıktan olur daha öneceden böyle kapanmalar felan olmuyorsa sen pc ye ayrı yetten fan veya deşik parcalar taktıysan power güç yetmiyor olabilir.
2. olarak ise becnin ekran kartı sıcaklıgından olabilir ama ekran kartıım yoq diyon pc yi bi güzel ac bir temzile derim

k.midnick
13-10-2007, 17:39   |  #3  
Taze Üye
17 mesaj

donmalar ve reset atmalar genelde sistemin aşırı ısınmasından ev güç kaynağının yeterli gelmemedinden kaynaklanır.bencede kasayı bi aç fanları falan güzelce bi temizle.

black_flood
13-10-2007, 18:04   |  #4  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

arkadaşlar gerekeni söylemiş bunun haricin bu oyun tam bir şerefsizlik abidesi yamaarı sıfırdan kurup oyunu aldıysan birdünya virüste geliyor sistem mavi ekrandan tut boot failure hatasına kadar herşeyi veriyor reset xtrap'e bağlı birşey hele bide vista kullan bak daha kötü bişey olamaz full dc vede sistemin donması kilitlenmesi hat safhada.adamlar harbi bu işin çok acemisi bi yama çıktı kendi sistemleri kaldıramıyor boyna reset atıyorlar  xtrap dene hile yaması çıktı daha görmemiş olduğumuz envai çeşit hatayı alır olduk sistem durup dururken mavi ekran veriyor oyunu silincede sorun kalmıyor.1506 sürümü direk kurulum olarak yayınlandı onu indir sistem ısısı değilse sorunun.allah alayının belasını versin beta dene kelimeyi bilmiyorlar yamayı direk sundular kaldırmıyor sistemleri değiştirmeye çalışıyorlar ama nafile bu saatten sonra bir anlamı olmaz.