Oyun yapımcıları işi iyice abarttı...

CHIP Online
11-08-2009, 14:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Oyuncuları oyunun içerisine sokan harekete duyarlı oyun kontrol cihazlarına çok farklı bir üye daha.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/oyun ... -abartti_14527.html

Resimlerle: Dünyanın en güzel Wii-Ek donanımları

Ekonomik kriz ne durumda olursa olsun Activision fiyatlarını pek değiştirmiyor. Call of Duty gibi meşhur serilere sahip olan firma yeni DJ Hero ve Tony Hawk gibi oyunlarında da fiyatları pek düşürmüyor. Bununla beraber oyuncular için pek çok yenilik getiriyor. Örneğin DJ Hero, oyunculara gerçek bir DJ olmanın keyfini yaşatmayı amaçlayan DJ Turn table kontrol cihazıyla beraber satılacak. Guitar Hero serisinden oyun için özel gitar, bateri ve mikrofon gibi aksesuarlara alışkın olan oyuncular, yeni Tony Hawk Ride ile birlikte elektronik bir kaykaya sahip olacak.

Oyuncuların oyunla olan etkileşimlerini daha ileri bir boyuta taşıyan araçlar ilgi çekiyor. PlayStation 3'ün özel kontrolü ve Microsoft'un Natal projesi henüz yolda. Özellikle Natal'ın bu tür cihazların hepsinin yerini alabileceği konuşulsa da henüz piyasaya çıkmış değil. İşte bu yüzden Tony Hawk Ride'ın kaykayı büyük ilgi çekiyor.

20 Ekimde piyasaya çıkacak oyunla birlikte gelen kablosuz kaykay, üzerine çıkan oyuncunun hareketlerini oyuna yansıtıyor. Gerçek kaykay hareketlerine yakın hareketlerle oynanacak oyun, kaykay yapmayı sevenler için oyunla etkileşimin oldukça eğlenceli ve yaratıcı bir yolunu sunuyor. Ancak henüz test edilmediğini de hatırlatmakta fayda var. Bakalım bu yeni kontrol cihazı bekleneni verebilecek mi?

Tüm konu: Oyun yapımcıları işi iyice abarttı...

İzleyin: Project Natal

Resimlerle: Dünyanın en güzel Wii-Ek donanımları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu kaykay fikrini nasıl buldunuz?

Kapalı Hesap (53751)
11-08-2009, 15:13   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eyl 2007

Bu kaykay fikrini nasıl buldunuz?

Gayet hoş:))