Oyuncu Ekipmanı

gaddarnahra
07-04-2013, 19:51   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 30
504 mesaj

Beyler öncelikle bu konuyu buraya açmamın sebebi ben bu forumda çok fazla vakit geçiriyorum fakat profesyonel bir bilgim olmadığı için basitçe 1 2 yardımcı yorum yapabiliyorum ama oyuncu ekipmanları ile alakalı senelerdir fazlasıyla araştırma yapıyorum. ve bu forum altında açılan her 50 kodudan 49 tanesi arkadaşların oyun bilgisayarı üzerine açtığı konular oluyor. Şimdi herkes biliyorki bilgisayarın donanımı çok önemli oyunlar için ama profesyonel oyuncular da asla ekipmansız oyunlar oynamaz o yüzden böyle bir konu açmak istedim Benim şuanki sistemim

Razer Blackwidow Ultimate Klavye
Logitech g500 Mouse
Razer Sphex MousePad
Kulaklık Yok :(

Ben öncelikle kulaklık almak istiyorum sistemime mousem ve mouse padinde hiç memnun değilim ama öncelik kulaklık çok aşırı para vermek gibi bir niyetim yok 2 gündür araştırıyorum Creative Sound Blaster Tactic 3D Alpha hakkında çok aşırı güzel yorumlar var ama parça kalitesi adına çok kötü şeyler yazıyorlar şuan hayalimdeki sistem
Razer Blackwidow ultimate
Razer Mamba
SteelSeries Qck
SteelSeries siberia v2

fakat bu kadar para vermek istemiyorum o yüzden 100 TL civarı kulaklık arıyorum bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir mi 

pankreas76
07-04-2013, 20:48   |  #2  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 51
1,426 mesaj
Alıntı: gaddarnahra  
Beyler öncelikle bu konuyu buraya açmamın sebebi ben bu forumda çok fazla vakit geçiriyorum fakat profesyonel bir bilgim olmadığı için basitçe 1 2 yardımcı yorum yapabiliyorum ama oyuncu ekipmanları ile alakalı senelerdir fazlasıyla araştırma yapıyorum. ve bu forum altında açılan her 50 kodudan 49 tanesi arkadaşların oyun bilgisayarı üzerine açtığı konular oluyor. Şimdi herkes biliyorki bilgisayarın donanımı çok önemli oyunlar için ama profesyonel oyuncular da asla ekipmansız oyunlar oynamaz o yüzden böyle bir konu açmak istedim Benim şuanki sistemim

Logitech g500 Mouse
Razer Sphex MousePad

Ben öncelikle kulaklık almak istiyorum sistemime mousem ve mouse padinde hiç memnun değilim ama öncelik kulaklık çok aşırı para vermek gibi bir niyetim yok 2 gündür araştırıyorum Creative Sound Blaster Tactic 3D Alpha hakkında çok aşırı güzel yorumlar var ama parça kalitesi adına çok kötü şeyler yazıyorlar şuan hayalimdeki sistem
Razer Mamba
SteelSeries Qck
SteelSeries siberia v2

fakat bu kadar para vermek istemiyorum o yüzden 100 TL civarı kulaklık arıyorum bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir mi 

100 TL ise Creative Sound Blaster Tactic 3D iyisini bulamazsın yada Creative Ftal1tye baka bilirsi

gaddarnahra
07-04-2013, 21:00   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
504 mesaj

Peki şunu sormam gerek bazıları Alpha berbat diyorlar Sigma alın diyorlar aradaki fiyat farkına değer mi bilginiz var mı acaba

ThekT0niC
07-04-2013, 21:20   |  #4  
ThekT0niC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
1,194 mesaj

Ne gerek var oyuncu ekipmanlarına o kadar para dökmeye,bende 10tl lik a4tech x2 var,Combat Arms Online'de pro sniperim.PointBlankta'da baya iyi oynarım,ama okul var diye bıraktım şuan.Yazın tekrar oyuna. Gülüş

Bu işler %85 bilek %15 donanım.

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 07 Nisan 2013 21:20
murat5038
07-04-2013, 21:48   |  #5  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

http://www.vatanbilgisayar.com/K ... ils.aspx?I_ID=61514

Plantronic game com 380

Daha yüksek bir modelini bulabilirsen daha iyi kalite istiyorsan tabi.

gaddarnahra
07-04-2013, 21:48   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
504 mesaj

Şahsen 10 senedir dota oynarım 8 senedir cs oynarım ve bu dediğin %85 bile işi public oyunlarda yetiyor gelince turnuva pro gamelere o bilek bilek dedğimiz şey tamamen yetersiz kalıyor oyun refleks e döndüğü zaman fonksiyonel tuşlar ve hassasiyet inanılmaz işe yarıyor ne gerek var demen saçma geldi bana. 2. olarak adam ses kartlı 7.1 kulaklığı ile senin nefesini duyarken sen basit kulaklığın ile ayak seslerini zar zor işitiyorsun o yüzden Thektonic hiç ama hiç katılmıyorum sana ki şunuda örnek vereyim sana bu güne kadar bir çok turnuvaya katıldım katıldığımın 10 katınıda gidip izledim hiç ama hiç bir kimse kendi ekipmanını getirmeden oynamıyor bilgisayarlarda Razer Lycosa varken adam Logitech g105 ini getiriyor ona alışkın onu istiyor ve farkını yaşıyor ki getiriyor o yüzden saçma buldum söylediklerini

gaddarnahra
07-04-2013, 21:50   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
504 mesaj
Alıntı: murat5038  
http://www.vatanbilgisayar.com/K ... ils.aspx?I_ID=61514

Plantronic game com 380

Daha yüksek bir modelini bulabilirsen daha iyi kalite istiyorsan tabi.

Murat çok teşekkür ederim sabah bende buna çok denk geldim fakat çok kötü yorumlara denk geldim bu kulaklıkla ilgili özellikle şunu duydum platronick iyi marka fakat 780 modelini alırsın diğer modellerine çok laf ediyorlardı :S

ThekT0niC
07-04-2013, 21:52   |  #8  
ThekT0niC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 21
1,194 mesaj
Şahsen 10 senedir dota oynarım 8 senedir cs oynarım ve bu dediğin %85 bile işi public oyunlarda yetiyor gelince turnuva pro gamelere o bilek bilek dedğimiz şey tamamen yetersiz kalıyor oyun refleks e döndüğü zaman fonksiyonel tuşlar ve hassasiyet inanılmaz işe yarıyor ne gerek var demen saçma geldi bana. 2. olarak adam ses kartlı 7.1 kulaklığı ile senin nefesini duyarken sen basit kulaklığın ile ayak seslerini zar zor işitiyorsun o yüzden Thektonic hiç ama hiç katılmıyorum sana ki şunuda örnek vereyim sana bu güne kadar bir çok turnuvaya katıldım katıldığımın 10 katınıda gidip izledim hiç ama hiç bir kimse kendi ekipmanını getirmeden oynamıyor bilgisayarlarda Razer Lycosa varken adam Logitech g105 ini getiriyor ona alışkın onu istiyor ve farkını yaşıyor ki getiriyor o yüzden saçma buldum sö

O senin kişisel görüşün,konu açtığında turnuva oyuncusuyum diye belirtseydin böyle yazmazdım.Ev oyuncusu isen bu yazdıklarım bana göre doğrudur.

Son Düzenleme: ThekT0niC ~ 07 Nisan 2013 21:53
murat5038
07-04-2013, 23:02   |  #9  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
 Murat çok teşekkür ederim sabah bende buna çok denk geldim fakat çok kötü yorumlara denk geldim bu kulaklıkla ilgili özellikle şunu duydum platronick iyi marka fakat 780 modelini alırsın diğer modellerine çok laf ediyorlardı :

Pek farkeden bişey yok ancak tabi yüksek fiyatlısı her zaman iyi.

Onun yerine Thermaltake Tt eSPORTS SHOCK Profesyonel Veya CREATİVE sigma ,Ozone Snow Attack Snow

Bunlardan birini alabilirisn istediğin fiyata anca bunlar ve zaten modellerde kısıtlı :)

DiamondMines
08-04-2013, 00:00   |  #10  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj

Logitech g500 Mouse
Razer Sphex MousePad

Razer Mamba
SteelSeries Qck
SteelSeries siberia v2

SENNHEISER HD 202-II HEADSET KULAKLIK- (SİYAH)

CREATIVE CREATIVE SB TACTIC 3D ALPHA OYUN KULAKLIĞI

gaddarnahra
08-04-2013, 00:37   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
504 mesaj

3D Alpha ya çok güzel diyorlar ama kendi ses kartı ile kullanırsanız THX özelliği çok güzel diyorlar fakat malzemesi çok dandik her an kırılcakmış gibi dedikleri için aslında biraz arada kaldım Sigma sına cok iyi diyorlar onun ne farkı gerçi bilmiyorum ama :)

pankreas76
08-04-2013, 02:40   |  #12  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
1,426 mesaj
Peki şunu sormam gerek bazıları Alpha berbat diyorlar Sigma alın diyorlar aradaki fiyat farkına değer mi bilginiz var mı

aslında aralarında fark yok bence vatandan alcağın zaman 2sinin ses kalitesine bak sigma az farkla sigma iyise onu al ama aradaki farka deyeceğini sanmıyom

DiamondMines
08-04-2013, 14:33   |  #13  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
3D Alpha ya çok güzel diyorlar ama kendi ses kartı ile kullanırsanız THX özelliği çok güzel diyorlar fakat malzemesi çok dandik her an kırılcakmış gibi dedikleri için aslında biraz arada kaldım Sigma sına cok iyi diyorlar onun ne farkı gerçi bilmiyorum ama :)

Ses kalitesi aşağı yukarı aynı hepsinin 100/150 TL düzeyi kulaklıkların. Sağlamlığa bak sonra elinde kalmasın bir yeri bozulur.

gaddarnahra
08-04-2013, 16:29   |  #14  
OP Yıllanmış Üye
504 mesaj

Bide şunu sormak istiyorum şimdi bu Creative kulaklığında kendine ait ses kartı var yanlış bilmiyorsam o yüzden çok güzel oyunlarda performans veriyor fakat atıyorum kafamdan Steel Series Siberia v2 ses kartsız bir kulaklık ama 265 TL gibi bir fiyatı var şimdi sorum şu Creativenin oyunlardaki performansı siberiadan daha mı iyi çünki yorumlarda şöyle yazıyor kendi ses kartıyla bağladığını zaman ince sesleri daha duyabiliyorsunuz yazıyor siberia v2 de ses kartı yoksa duyamıcakmıyım bu mudur çok saçma geldide :( benim kendi yorumum şöyle bu kulaklık da ses kartı gereksinim oluyor nefes seslerini duymak için siberia bunu zaten harici ses kartı olmadan yaptığı için 265 TL dir diyorum içimden

Son Düzenleme: gaddarnahra ~ 08 Nisan 2013 20:52
pankreas76
08-04-2013, 20:35   |  #15  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
1,426 mesaj
Bide şunu sormak istiyorum şimdi bu Creative ekran kartında kendine ait ses kartı var yanlış bilmiyorsam o yüzden çok güzel oyunlarda performans veriyor fakat atıyorum kafamdan Steel Series Siberia v2 ses kartsız bir kulaklık ama 265 TL gibi bir fiyatı var şimdi sorum şu Creativenin oyunlardaki performansı siberiadan daha mı iyi çünki yorumlarda şöyle yazıyor kendi ses kartıyla bağladığını zaman ince sesleri daha duyabiliyorsunuz yazıyor siberia v2 de ses kartı yoksa duyamıcakmıyım bu mudur çok saçma geldide :( benim kendi yorumum şöyle bu kulaklık da ses kartı gereksinim oluyor nefes seslerini duymak için siberia bunu zaten harici ses kartı olmadan yaptığı için 265 TL dir diyorum iç

Creativeın ekran akrtımı varmış sen ne yap logitech al onu en azından kendine ait ses kartı var onunla uğraşmak zorunda kalmazsın bende var güzel bir kulaklık modeli tam aklımda değil g bilmem birşeydi onu arkadaşa hediye ettim kendime ASUS Vulcan anc aldım 2side güzel ama sen logitech al

gaddarnahra
08-04-2013, 20:54   |  #16  
OP Yıllanmış Üye
504 mesaj

ekran kartı yazmışım özür dilerim :) ya dediğim gibi beyler şimdi bazıları için önemsiz bir konu ama benim için önemli bu cidden yani bazı arkadaşlar o kadar para verilirmi diyor ama 50 TL ye aldığım philipslerin bozukları ile dükkan açarım kaç tane oldu uzun süreli kullanımda bide kulağımdaki ağrılarıda cabası o yüzden adam gibi bir tane almak istiyorum :) bütçeyi 300 e kadar vurcak ne önerirsiniz peki gerekirse haftaya iş teslimi yapcam onunla gelen para ile alabilirim

gaddarnahra
13-04-2013, 11:22   |  #17  
OP Yıllanmış Üye
504 mesaj

Beyler ekstra konu açmak istemedim bunun üzerine bir soru soracağım size şimdi bu kulaklık işi iyice canımı sıktı aslında kafamda takılan şeyde şu bazı kulaklıklarda yazıyorki ( creative alpha) kendi ses kartı ile kullanınca adamların nefesleri bile duyuluyor şimdi bu lafın üstüne bişi sormam gerekiyor size bende p8z68-v anakart var onboard olarakda Realtek® ALC892 8-Channel High Definition Audio CODEC modeli var üstünde yani 8-channel 7.1 destekli bir anakart heralde yanlış anlamadıysam sorum şu bir kulaklıkdan yüksek performans almak için illa o kulaklığın ses kartlı olması mı lazım yoksa o ses kartı daha düşüm model anakartlar için geçerli benim anakartımda kulaklığın kalitesi mi değerli olan tek şey ? sorumu anlatabildim mi bilmiyorum ama :)