Oyunlar Zaman Kaybı mı?

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
ReaL_isT
15-05-2004, 18:53   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
457 mesaj

Ben her zaman bilgisayaroyunlarını sevmişimdir.Hemen hemen her tür oyunu da severim ama son günlerde bu oyunların zaman kaybı olduğunu düşünmeye başladım.Mesela bakın; CM'de 20 sezon bitirip almadığın kupa kalmayınca,NFS de oyunu en iyi derecede bitirince,General de kimse seni yenemeyince,tam bi Age of kralı olunca,Medal of Honor da tüm bölümleri bitirince,CS de arkadaşının kafasına mermi sıkınca,Lara Croft a aşık olunca,GTA da kendini temize cıkarınca ne oluyo sanki...
Sadece bilgisayar başında iyi vakit gecirmiş mi oluyoruz.Yoksa arkadaşlarınızla şakalaşmak yada kızdırmak için iyi bi araçmı?Yoksa bi bilgisayar oyunlarıya Türk gençliği zaman mı kaybediyor.Yoksa bu bilgisayar oyunlarını gelişmiş ülkeler,Az gelişmiş yada gelişmekte olan ülkelerin başına bela olsun diyemi üretiyorlar.Onun için mi açaba bu oyunların cd-key leri serialleri veya crakleri bu kadar kolay bulunuyor.Acaba biz gençler gerçek anlamda bişiler katıyomu bilgisayar oyunları.Algılama yeteneğimizi falan mı arttırıyo? ben çözemedim.Çözen varsa paylaşması dileğiyle...

packer
16-05-2004, 00:20   |  #2  
Yeni Üye
43 mesaj

ben de bilgisayar başında çok vakit geçiren biriyim ama ne olursa olsun bi yerden sonra dur diyebiliyo insan, oyun oyun o da bir yere kadar yani. önemli olan bazen tercihleri sosyal hayattan yana kullanmak...

Son Düzenleme: packer ~ 16 Mayıs 2004 00:23
burwhite
16-05-2004, 21:52   |  #3  
Yeni Üye
41 mesaj

maden öle düşünüyorsun internette 100.000 kişinin oynadığı bi oyun var belki bilirsin KİngsOfChaos. oyun grafiksiz. onda birinci olmayı dene ama oyunlarda gereksiz eğil bence özellikle küçük yaştaki çocukların zeka gelişimine büyük katkıda bulunuyo

BwT
17-05-2004, 11:06   |  #4  
Yıllanmış Üye
720 mesaj

küçük yaştaki çocuklara lazımdır belki ama bir yaştan sonra tamamen ZAMAN KAYBI bence.ben 2 senedir hiç oyun oynamadım diyebilirim.(tamam biraz abarttım cafede arkadaşlarla oynuyoz ara sıra, ama evde hiç bakmam oyunlara..) oyunu oynasan eline ne geçecekki? web tasarımı daha zevkli bence! (bunda abartı yok..)

Der Rote BaroN
17-05-2004, 12:18   |  #5  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

eve pc alalı 3 ay oldu. uzun zamandır oyun oynamak istiyordum. topu topu 3 oyun oynadım sonra sıktı. yazdıklarınıza tamamen katılıyorum. şu anda bir internet cafedeyim ve çevrem okulu kırıp oyun oynayan veletlerle dolu. yazık!

Son Düzenleme: Der Rote BaroN ~ 17 Mayıs 2004 12:20
Killer
17-05-2004, 12:52   |  #6  
Yıllanmış Üye
166 mesaj

BwT; seninle aynı fikirdeyim..bende en son aldığım oyunu unutmuş durumdayım..ara sıra arkadaşlarla oynarım ama oyun bağımlısı değilim..
tamam belki bir yaşa kadar yararlı olabilir ama sırf oyun için sabahtan akşama kadar bilgisayar karşısında durmakta zararlı.bence "boş vakitlerde" en fazla 1-2 saat oyun oynanabilir..unutmayın, oyun oynamakla pek fazla gelişim sağlayamazsınız (refleks,hız,vs. dışında.) ama bunun yerine kendinizi geliştirecek başka şeyler yapsanız hem zevkli hemde faydalı olacaktır..ne biliim,gidin bir programlama veya bu tür başka bir kitap alın,oturun bilgisayarın karşısına ,hem okuyun,hem uygulayın..yada açın photoshop u kendinizi geliştirmeye çalışın,3d studio max öğrenin .vs.vs. :)

burwhite
18-05-2004, 18:34   |  #7  
Yeni Üye
41 mesaj

killer sen kitap okuyun di yosun birçok insao oturup gazete veya roman okumazken ne olduğundan en ufak fikiri olmayan biri o kitapları okumaz. yanlışsam düzeltin

karamurat
22-05-2004, 21:20   |  #8  
Yıllanmış Üye
408 mesaj

herşeyin azı karar, çoğu zarar

natanka_otanka
23-05-2004, 00:40   |  #9  
Yeni Üye
37 mesaj

Konuyu daha çok oyunlarda soğuyan ve kendini daha çok programlama gibi konulara odaklayan insanlar cevap vermiş. Arkadaşlar böyle düşünmeniz gayet normal çünkü bir süre sonra programlama yapan arkadaşlarda kodlardan sıkılıp daha farklı şeylere yöneleceklerdir. Ben her ne kadar uzun süredir oyun oynasamda gerçekten sıkıldığımı söyleyemem. Zira ilk bilgisayarımı Medal Of Honor isimli oyunu oynamak için toplamıştım. Oyun sektörü bugün Avrupada önemli bir yer tutuyor. Bence bunu unutmamalı ve online oyuncusu sayısının ülkemizde diğer ülkelerden az olması az gelişmişliğimizi gösterir. Oyun oynayan çok insanın olması az gelişmişlik değildir. Oyun oynanıyorsa orada bir teknoloji kültürü bir fantezi dünyası bir hayallerin geniş olduğu bir dünya vardır.

cbahtinur
23-05-2004, 08:07   |  #10  
Yıllanmış Üye
176 mesaj

Valla oyun oynamak bence zaman kaybi degil.Oynadigin oyuna bagli.Ben NFSU'dan cok sey ogrendim. Bu oyunlar zaten hayal gucumuzu gelistirir.

resilence
23-05-2004, 12:17   |  #11  
Üye
52 mesaj

her zaman değil :-D
can sıkıntısına falan iyi gidiyor ama fazla kullanmamak lazım sonra harcadığınız zaman için üzülseniz bile geri getiremezsiniz

Elektrocu
04-06-2004, 15:03   |  #12  
Üye
80 mesaj

Oyun oynamak bence boşa zaman kaybetmek değildir. Çünkü insan eğlenmek yada stres atmak için oynar. Bunu normal yaşantımızda da farklı yollarla yapıyoruz. o zaman onlar için de mi zaman kaybı diyeceksiniz? Elbette aşırı oynayanlar için aynı şeyleri söylemek mümkün değil ama kendimizi frenlemeyi de bilmeliyiz diye düşünüyorum...

Swat_Man
05-06-2004, 00:46   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,488 mesaj

Ben Sürekli Oyun Dünyasını Takip Eden birisiyim. Bana Göre Oyunlar Zaman Kaybı Değildir.Oyunlar,Boş Zamanları Değerlendirmek,Stres Atmak,Eğlenmek vs gibisdir.Bol Bol Oyun Oynayın İyi Eğlenceler...
Kolay Gelsin....

cesarion
10-06-2004, 18:21   |  #14  
Yıllanmış Üye
153 mesaj

eğer güçlü bir sisteminiz yoksa oyun oynamak bir işkence bence.dandik bir pc ile oyun oynamak bir süre sonra size işkence oluyo ve internete falan yöneliyosunuz.ya da daha başka şeylere mesala internet siteleri yapmak,program yazmak,ya da animasyon gibi bilgi ve sabır gerektiren şayler.artık oyun oynamak için başkalarına gidiyorum.bunlar akrabalarım ve arkadaşlarım oluyor.ha oyun dünyasını oldukça yakından takip etmeye çalışıyorum.en son haberleri kaçırmamaya çalışıyorum.genelde de takip edebiliyorum.yani dedim gibi bir süre sonra oyun sizi sıkar başka şeylere yönelirsiniz.eninde sonunda göreceksiniz.e süreklide yeni bir pc toplamak gibi bir ihtimalim olmadığı için.baya zor bir durum.bazen sürekli başkalarına oyun oynamak için gitmekte can sıkıcı olabiliyor.biraz rahatsız bir durum.öh be baya uzun bir yazı oldu.amcak boş şeyler değildi.

Swat_Man
10-06-2004, 21:59   |  #15  
Yıllanmış Üye
1,488 mesaj

Vallaha Cesarion dediğin gibi düşük özellikli sistemde oyun gerçekten işkence gibi.Tıkanıyor vsvs çok sorun çıkıyor.......
Kolay Gelsinn...