oyunlarda dogrusal cizgiler...

HPQ-User
11-04-2008, 16:17   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

hattusa sormuş:
oyunlarda belli zaman sonra örnek bir meşaleden baksa yöne dogrusal o noktanın rengi bir cizgi gidiyor bu çizgi herhangi bir noktaya dogru fazlasıyla dikakt cekici ya da wowdan bahsediyim... wowda önümde baska bir player ilerlerken önümdenki playerdan dosdogru herhangi bir noktaya direk çizgi cıkıyor.

bazende bir noktadan bir noktaya strafe yaparken düz bir duvar cıkıyor bu duvar oyunla alakası olmayan gri yada siyah tonlarda olabiliyor içinden gecebiliyoruz belli bir noktadan sonra yok olabiliyor bazende sistem takılabiliyor.

benim güşüncem ekrna kartının transistörlerinden biri yanmış olabilir mi ? ekranımın böyle yapacağını düşünmedim ...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
e6600
gigabyte ana kart (ilk çıkan 2xçift çekirdek destekli asus p5w ye rakipti hatırlayamadıgımdan böyle bir acıklama yaptım) Q SERİSİ
x1900xt ati sapphire 256 MB
150 gb 10000rpm wd hd
19" LG EKRAN 2MS
2X1 CORSAİR RAM DDR3
THERTECH TSUNAMİ KASA
TAGAN 580 W PSU

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 1.1.4322; MSN Optimized;TR; MSN Optimized;TR)

Borga-x
11-04-2008, 16:58   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Ekran kartının son suruculerını yukledınızı? bunu bır deneyın eger hala hata verıyorsa ekran kartını baska bır sıstemde deneyebılıyorsanız deneyın. Eger ordada aynı hataları verıyorsa ekran kartı meftadır. Başka oyunlarda da bu vertıkal cızgıler cıkıyormu.. Çıkmıyorsa o zaman WOW oyununun kurulumunda bır sorun olabılır.