Oyunlarda Sesler Bozuk veya Yankılı çıkıyor

osensei
13-02-2009, 14:01   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Son 2 aydır bu problemle karşı karşıyayım. Sorun hoparlörümde veya ses kartımda ama ben ses kartında olduğundan şüpheliyim.

Bilgisayarda oyun hariç her yerde, ister şarkı olsun, ister video, ister sistemin kendi sesleri olsun sesler düzgün çıkıyor. Fakat hiçbir oyunda düzgün çalışmıyor. Red Alert 3'de yankılanma sorunu var (Ki başka bilgisayarlarda olmayan bir sorun). Supreme Commander'da düne kadar düzgündü, onun da sesi bozuldu.

Hoparlörüm 5+1 di fakat bozuldu, sadece iki hoparlörü kullanıyorum, fakat sorunum buradan olsaydı diğer sesleri çalıştırmazdı, ayrıca Supreme Commander'ın ses sorunu çıkmadan önce yine 2 hoparlörle gayet güzel sonuç alıyordum.

Ses kartımın tam ismi Realtek ALC883 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller (Everest adlı programda görünen isim.) Sorun sürücüden kaynaklanıyorsa şimdiye kadar sürücü yüklemediğim için yardımcı link verebilir misiniz? Sorunum donanımsal ise ne yapmalıyım?

Hepinize şimdiden teşekkür ediyorum, umarım açıklayıcı olabilmişimdir...

alikayakosal
30-03-2009, 15:48   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
41 mesaj

aynı sorun bendede var benimde realtek alc888 sadece wow oynarken yapıyor,çözüm bulamadım hala

Mustafa@PC
02-04-2009, 00:11   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

arkadaşlar ses kartınızın sürücünü güncelleştirin bunun için bilgisayarım/sağ tıklatın/özellikler/aygıt yönceticisi/ordan ses kartınızın kaldır diyin pc yeniden başlıcak daha sonra internetten sürücüyü indirip yükleyin bu kadar...