P5AD2-E Permium ile kablosus network kurulumu

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
HektorThePrince
29-01-2005, 15:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Arkadaşlar yeni sistemimde Asus'un P5AD2-E Permium anakartını almayı düşünüyorum ve evde 2 bilgisayar olucak. Bu anakartın kablosus ağ teknolojisi ve access point olarak kullanılabilmesiyle basit bi adsl modem alarak diğer bilgisayarlara da internet sağlayabilirmiyim?

jaina
29-01-2005, 17:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Ben kesin olarak konuşmayayim ancak, o anakartın kablosuz ağ destekliyor, yani bağlanır. Ancak acces point olsa bile bence kullanışsız olur, çünkü ikinci bilgisayar slave olur, birinciside master. Yani 1. bilgisayar açık olmadığı müddetçe ikinci bilgisayar interneti kullanamaz.
Eğer küçük server anakarti olarak düşünülse belki işe yarar, ancak bence çokda önemli değil.

Aldığın yere sorarsın, ancak onun yerine wireless destekleyen bir modem al, 150 dolar civari fiyatlari.

safri
29-01-2005, 17:50   |  #3  
Yıllanmış Üye
278 mesaj

Katılıyorum jainaya bu arada zyxel prestige öneririm usb girişine takıyorsun wireless sticki istediğin kadar bilgisayara dağıt yani 4 tane en fazla bu arada 160 dolar civarı adsl 2 adsl 2+ destekli ...Ayrıca muhteşem bir anakart lga 775 soketli intel işlemcilerle birlikte kullanıldığını eklemeliyim..kolay gelsin