Panda: PC'nizi koruyan yeni ve badava araç

CHIP Online
27-03-2009, 13:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

İndirin: USB belleklerden bulaşan zararlıların önüne geçmek için bedava çözüm Panda'dan geldi.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Pand ... ava-arac_11750.html

Resimlerle: Sahte güvenlik yazılımlarına dikkat!

Son zamanlarda başta Conficker olmak üzere pek çok virüs, Windows işletim sistemlerinin USB cihaz ve CD'lerin otomatik kullanma özelliğini hedef alıyor. Bu sayede özellikle çok tecrübeli olmayan kullanıcılar, virüslü bir aygıttan bulaşan virüsler nedeniyle zor zamanlar geçiriyorlar. Anti virüs firması Panda, bu konuda işleri kolaylaştıracak ufak ve ücretsiz bir yazılım ile çözüm öneriyor.

Windows'un otomatik kullanma özelliğini devre dışı bırakan bu ufak yazılım, bu yöntem ile bilgisayara bulaşmayı hedefleyen zararlı yazılımların önünü kesiyor. USB Vaccine adlı yazılım tek bir tuş ile otomatik kullanma özelliğini kapatabildiği gibi, yine bir tuşa istediğiniz zaman açmanıza olanak veriyor.

Taşınabilir cihazlardan bulaşabilecek virüsleri engellemek için kullanabileceğiniz USB Vaccine'i bu sayfadaki "Download" butonuna basarak indirebilirsiniz. Eğer Panda'nın ürünleri ile ilgili göndereceği e-postaları almak istemiyorsanız, formun alt bölümünde yer alan "No" ile başlayan seçeneği işaretleyebilirsiniz.

Tüm konu: Panda: PC'nizi koruyan yeni ve badava araç

Resimlerle: Sahte güvenlik yazılımlarına dikkat!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu yazılımı nasıl buldunuz?

Kapalı Hesap (79876)
27-03-2009, 14:13   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
1,252 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

Bence bu tür bir uygulama modülünü bütün avlere koysunlar. Nod32 bulmuyor böyle virüsleri bazılarıda sadece autorun.ini dosyasını temizleyip çekiliyor.