pardus 2009 um çöktü:(

proxymccasey
18-08-2009, 15:56   |  #1  
proxymccasey avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
105 mesaj

Pardusta ekran çözünürlük ayarlarken fazla kaçırmışım ve en yükseğini yapmışım.

reset attıktan sonra pardus açılmıyor.dos ekranı gibi bir ekran geliyor ve orda kalıyor.ne yapabilirim.o dos ekranından pardusu geri yükleme gibi bir şey varsa kodlarıyollayabilirmisiniz.

qudin
18-08-2009, 22:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
351 mesaj

Kardeşim 2. İşletim sistemi olarak Windows kullanıyorsan disk yöneticisine gir oradan pardusun olduğu ayrılmış hddyi formatla o dos ekranında GRUB hatası verir ondan kurtulmak içinde xp cdsini tak daha sonraformat atıyormuş gibi aç onarmak için R ye basın der bas sonra komut istemine düşersin orada sırasıyla fixmbr ve fixboot komutlarını ver sonra reset at Windows direkt başlar Grubdan kurtulmuş olursun daha sonra kurmak istiyorsan Pardusu tekrar kurarsın. Tabi bu son şansın olsun eğer sistemini açamıyorsan bunları söylüyorum sistemini (Windows) açabiliyorsan zaten sorun yoktur demektir tekrardan Pardusu kur:D

proxymccasey
19-08-2009, 00:53   |  #3  
proxymccasey avatarı
OP Yıllanmış Üye
105 mesaj

tamam kardeş sorun kalmadı en snunda xpden bıkıp vistaya terfi ettim:):)( win7 de çıkacakken:))

artık yeniden pardus kuracam ubuntuyla beraber sağol ilgilendiğin için.

qudin
19-08-2009, 18:21   |  #4  
Yıllanmış Üye
351 mesaj

Rica ederim hayırlı olsun vista:D

proxymccasey
19-08-2009, 18:32   |  #5  
proxymccasey avatarı
OP Yıllanmış Üye
105 mesaj

sağol.valla xp ömrümden ömür yemişti:)

Boracalin
21-09-2009, 22:46   |  #6  
Boracalin avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
1,592 mesaj

Bende de aynısı olmuştu... pardusu kurmuştum xp yerine... 1-2 saat falan kullandım... oooo iyi falan dedim... sonra update yaparken , nvidia sürücü güncelleştirmesi geldi... İyi dedim güncelleyelim... Güncelleyiş o gücelleyiş... bir daha siyah ekrandan başka birşey çıkmadı... Bende hayırlısı ile Vista'ya geçtim...  Şimdi Sp2 ile mis gibi paşalar gibi kullanıyorum... Tune Up ile sistem optimizyasyonunu da yaptım bir iki de ince ayar , şimdi uçuyor maaşallah.... Boşverin pardusmuş linuxmuş falan xp var vista var w7 geldi... Nemize yetmiyor değil mi ... Ben memnunum şu an gözünü sevdiğimin vistası xp'si iyi ki varsınız... <

world_pc
12-10-2009, 23:19   |  #7  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
3,359 mesaj
Alıntı: quodin  
Rica ederim hayırlı olsun vista: