Pardus'a Geçmek İçin Birkaç Neden

Banned
27-01-2011, 20:19   |  #26  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
558 mesaj

linux ergeni diye bir kavram olmalı bence.

loseface
27-01-2011, 20:45   |  #27  
loseface avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,757 mesaj

@36 boys bence noktayı koydu :)

cadiimm
29-01-2011, 19:01   |  #28  
Taze Üye
9 mesaj
Alıntı: Aras Yurtman  
Bilgisayardan çok fazla anlamayan birisi bile Windows'u kurup kullanabilir. Ama Pardus hem birçok donanımla uyumsuz hem de sık sık sorun çıkarıyor. İşin kötüsü, bu sorunları çözmek için ya da aygıtların sürücülerini yüklemek için komut satırında uğraşmak gerekiyor ki bunu ancak bilgisayardan çok iyi anlayan kişiler yapabilir.

Yani Pardus, işletim sistemini CD'den yükleyip donanım CD'lerini takıp bir bir "Next"e basarak yükleyen çoğunluğa göre değil.

arkadaşa katılıyorumm

tremere
29-01-2011, 20:56   |  #29  
Yeni Üye
49 mesaj

loseface
genel olarak haklısın kardeşim
ben de pardus'la çok kavga ettim direndim tartışmanın birinde geliştirici ekiple sözlü kavgalar da ettik nedenini sormayın şimdi
ancak ubuntu,mint ıvır zıvırf önereceğime pardus öneririm.(ki kendim suse kullanıyorum)
bunun iki nedeni var
1-kde kullanan en iyi dağıtım olması(kde cephesi zayıflıyor, kubuntu çok hatalı ve yavaş, suse kullanımı zor, estetik olarak zayıf ve güncellik olarak geride, mandriva geleceği belli değil, mint kde'ye önem vermiyor zaten)(pardusun tek eksiği paket sayısı daha az)
2-iyi bir yönetici altında daha fazla eleman ile daha iyi işler çıkaracak kapasiteye sahipler. açık kaynağı birbirine entegre edip toplamak çok zor bir olay. tamam belki kod yazmıyorlar falan ama bak debian bile 3 yıldır kde 4 üzerinden kararlı sürüm yapamadı. açık kaynak/özgür yazılım evet güçlü ama dağıldıkça dağılıyor birleşmek şart. canonical kubuntu'ya desteği kesti, novell satıldı, mandriva dağılabilir kde neredeyse sahipsiz kalacak inanabiliyor musun gnome'cular ubuntu/mint üzerinde toplansın ama kde için tabanı en sağlam şu an pardus, daha az önce kubuntu yükledim paket yöneticisiyle dmz fare temasını yükleyince dmz ve oxygen temaları birbirine karışıyor.
ben kde aşığı olarak son birkaç aydır linux mint 10 gnome kullanıyordum, sonunda kde'ye geri döndüm nefes aldım valla.

Son Düzenleme: tremere ~ 29 Ocak 2011 20:58
Rashnu
16-02-2011, 13:40   |  #30  
Rashnu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
347 mesaj
Alıntı: tremere  
loseface
genel olarak haklısın kardeşim
ben de pardus'la çok kavga ettim direndim tartışmanın birinde geliştirici ekiple sözlü kavgalar da ettik nedenini sormayın şimdi
ancak ubuntu,mint ıvır zıvırf önereceğime pardus öneririm.(ki kendim suse kullanıyorum)
bunun iki nedeni var
1-kde kullanan en iyi dağıtım olması(kde cephesi zayıflıyor, kubuntu çok hatalı ve yavaş, suse kullanımı zor, estetik olarak zayıf ve güncellik olarak geride, mandriva geleceği belli değil, mint kde'ye önem vermiyor zaten)(pardusun tek eksiği paket sayısı daha az)
2-iyi bir yönetici altında daha fazla eleman ile daha iyi işler çıkaracak kapasiteye sahipler. açık kaynağı birbirine entegre edip toplamak çok zor bir olay. tamam belki kod yazmıyorlar falan ama bak debian bile 3 yıldır kde 4 üzerinden kararlı sürüm yapamadı. açık kaynak/özgür yazılım evet güçlü ama dağıldıkça dağılıyor birleşmek şart. canonical kubuntu'ya desteği kesti, novell satıldı, mandriva dağılabilir kde neredeyse sahipsiz kalacak inanabiliyor musun gnome'cular ubuntu/mint üzerinde toplansın ama kde için tabanı en sağlam şu an pardus, daha az önce kubuntu yükledim paket yöneticisiyle dmz fare temasını yükleyince dmz ve oxygen temaları birbirine karışıyor.
ben kde aşığı olarak son birkaç aydır linux mint 10 gnome kullanıyordum, sonunda kde'ye geri döndüm nefes aldım valla.
selamlar ilk önce verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Novell in satılması beni çok üzdü :( linux camiasına çok emekleri geçen bir kurum:((( Sun dan sonra ikinci belkide... Sun gitti, novell gitti :(
neyse anlatmak istediğim şuydu KDE desktop u şimdiye kadar sadece Suse de kullandım. Kubuntu hiç kullanmadım, ama Pardüs ü de bazı noktalarda insanlardan nefret ettiriyorlar çünkü geçenlerde bir sistem geldi atom işlemci, onboard ekran, 1gb ram ... benim sistemim bundan daha iyiyken ben yeterli değil düşüncesiyle kde kurmadım... bunlar ne akla hizmet bu sisteme kde kuruyor...
Ubuntu nun şimdiye kadar kullandığım masaüstü gnome , Bildiğimiz Ubuntu 32 bit  şimdiye kadar sıkıntı yaratmadı.
Peki bilgi amaçlı soruyom (kendim bilmiyorum) Susenin KDe si daha iyi değil mi ? Ayrıca en temiz ve safkan Debianın da kde si daha iyi olabilir mi?

50promil
16-02-2011, 21:40   |  #31  
Yeni Üye
43 mesaj

selam

ben sadece virüslerin azlığı dolayısı ile kredi kartı alışverişlerimde kullanıyorum.2007den beri pardus u takip ediyorum.2011 biraz daha düzgün olmuş donanım tanıma katsayısı artmış.görece olarak stabil de.ama teknik destek olmadan bu proje daha leri gitmez.forumlarına bakıyorsunuz insanlar sorunlarını yazıyor yöneticiler forumda ama cevap yazmaya zahmet etmiyorlar.birşey söyleyince hemen işte sen özgür yazılımı biliyormusun vıdı vıdı onların ruhu şöyledir vidividivid programlama biliyormusun diye başlıyorlar.b
irde windowsu beğensende beğenmesen de yazılım desteği müthiş.

bir gün şöyle bir mesaj yazdım ve beni banladılar:abi bilmiyorum söylediklerinin hiç birini bilmiyorum.bilmekte zorunda değilim 2 şarkı dinleyip kapatacağım hepi topu niye 10 satır kod bilmek zorunda olayım ki.bak windows a 2 next diyorsun  iş bitiyor.sizde buna benzer birşey yapmalısınız eğer bu sistemi yaymak istiyorsanız yoksa 50 yaşında adam heveslenmiş kurmuş aç konsolu komut yaz.oldumu şimdi mi bu.kafalar gelişmeye kapalı olmayacak işte.

Rashnu
16-02-2011, 21:47   |  #32  
Rashnu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
347 mesaj

Bunlar yanlış şeyler ama malesef var  ve doğrudur. Kısmetse görürsek o günleri linux de o hale gelecek ve gelmeye çalışıyor zaten