pardus kurarken hata olustu

SystemOnur
22-10-2011, 20:25   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
278 mesaj

win vista'nın üzerine [kaldiripde tabi] linux pardus sistemini kurdum format işlemlerini fln gectikten sonra yükleme bitirildi kurulum basarili yazisi karsima geldi restart butonu vardi tikladim benim pcde genelde acilişta asus reklami fln cikar aynen ciktida ama kaldi öylece [del] yaptigimde gecio genelde f1 istemesi gerekirken istemedi ve dondu suan acamiorum biosu ne yapabilirm

Kapalı Hesap (153334)
22-10-2011, 23:58   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Windows vista ile birikte bir yazılım devredeydi windows 8 le birlikte tam anlamıyla gerçege dönüşücek artık karar vermeniz gerekicek windows kullanıyorsan windows da kalıcannız linux kullanıyorsan linuxda kalıcan windows u yarım yamalak silip pardus kuranların başına genelde böyle şeyler çıkıyor çünkü windows artıkları pardusun açılmasını engeliyor.Çaresi kople format atıp pardusla hddleri pardusla şekillendirip yoluna pardus ve linux sürümleri ile devam etmendir.Windows kullanıcaksan windowsla yoluna devam et ikisi bir olunca bios kitleniyor ve hdd den açılmıyor.Çaresi hdd nin veri kablosunu çıkartman ve bios ekranı geçtikden sonra hdd nin veri kablosunu tekrar takıp windows cd ile komple hdd lerini uçurman daha sonrada pardus la temiz olan hdd lerine şekil vermen.Bundan sonra linux ve windows u yan yana kurmayın benden söylemesi özellikle windows 8 den sonra.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (225752) ~ 22 Ekim 2011 23:59
SystemOnur
24-10-2011, 17:35   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
278 mesaj

saol bi denerim :d