Pardusda yazılan windows da yazılamayan dosya ismi

PcMaKeR
24-09-2011, 08:34   |  #26  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Boş konuşan adamların boş konuşan mevzuları. Kendi haline bırakın bir zaman sonra windows a dönecek nasıl olsa... Son mesajın da da nasıl canı yandı gördüm.

Cidden bilgili biri diye düşünüyordum da bu kadar da sallamasyon birşeyler söyleyince gene şu sözüm kanıtlandı: "Eline pc alan bilgisayarcı, Internet alan uzman kesiliyor başımıza"

Konuyu baştan sona okuyup güleceksin sadece Detroid in yazdıklarına bakıp. Sadece güleceksin. Virusmüş bilmem neymiş.

Hacker olduğunu düşün bir an? Dünyada en çok tercih edilen ve kullanılan bir yazılıma mı saldırırsın yoksa daha az tercih edilen bir yazılıma mı?

Azıcık mantık. Ama oda yok işte. Nick e b.k atanı da ilk defa burda gördüm. Damarına bastık kaçın kaçın.

Castieltr
24-09-2011, 09:28   |  #27  
Castieltr avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
384 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
Azıcık mantık. Ama oda yok işte. Nick e b.k atanı da ilk defa burda gördüm. Damarına bastık kaçın kaçın.
Beğendim

M.G.G
24-09-2011, 10:38   |  #28  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj
Alıntı: PcMaKeR  
Boş konuşan adamların boş konuşan mevzuları. Kendi haline bırakın bir zaman sonra windows a dönecek nasıl olsa... Son mesajın da da nasıl canı yandı gördüm.

Cidden bilgili biri diye düşünüyordum da bu kadar da sallamasyon birşeyler söyleyince gene şu sözüm kanıtlandı: "Eline pc alan bilgisayarcı, Internet alan uzman kesiliyor başımıza"

Konuyu baştan sona okuyup güleceksin sadece Detroid in yazdıklarına bakıp. Sadece güleceksin. Virusmüş bilmem neymiş.

Hacker olduğunu düşün bir an? Dünyada en çok tercih edilen ve kullanılan bir yazılıma mı saldırırsın yoksa daha az tercih edilen bir yazılıma mı?

Abi doğru söylüyorsun da bana bir de windowsu kaç kişinin geliştirdiğini bir de linuxu kaç kişi geliştirdiğini söyler misin?
Linux isterse %100 kullanım oranına sahip olsun açık kaynak olduğu için açıklarını herkes görebilir geliştiricilere bildirebilir ve profesyonel olanlar ekibi beklemeden o açığı kapatabilir.(ki o süre en fazla 2 gün olacaktır)
Windowsta ise bir açığın olduğunu anlamak 1000 kişilik bir ekibin(isterse 500 kişilik bir ekip olsun) elindedir ve genelde bu ekip içinde 100 kişiden 90ı tembeldir.Bir açık şans eseri bulunursa bu açığın kapatılması için aylar hatta yıllar boyunca bekleyebilirsiniz.
Detroid bayağı bir saçmalamış ama anlatmak istediği buydu.(airocrack ile wifi hacklemek pcye erişimi sağlamaz ;))
Isteyen windows kullanır isteyen linuxi isteyen bsd(mac os x) kullanır.Sonuçta birinin linux yada windows kullanması için başına silah dayamak doğru bir davranış değildir.

Batuhan Karsan 26
24-09-2011, 11:11   |  #29  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

abi pardusu savunmanı anlamıyorum!he yabancılara niye para veriyorsunuz diye ötüyorsan ben korsan kullanıyorum.Bi OS için 460 Tl bayılacak kadar "kek" değilim.Zaten tanıdık kurdu 7 yi.Onun okulunda bedavaya dağıtmışlar.

Feyk
24-09-2011, 11:38   |  #30  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,269 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
Yaşımı niye soruyon nufusamı kayıt edicen.Sen ve senin gibilere bişeyler anlatmak, anlamadığına göre daha çok çalışmalıyım.
Yıllardır windows u ve windows programlarını tanıtmak için uğraşırdım kimsede sormazdı amacın ne diye.Şimdi ülkemin yazılımını ülkemin insanlarına anlatıyorum "senin amacın nedir.?" diye soru soruluyor.Amacım sizi kandırmak linux u kurdurtarak şifrelerinizi çalmak.Bunu windowsda yapamayan adam linuxda yapıcak.Size bir türk olarak artık rüyadan uyanmanızı tavsiye etmekten başka çarem yok.
Ben ne diyorum siz ne diyorsunuz efendi?Boş boş tartışmalar yapıyorsunuz,çok şey biliyorsunuz lakin cümle kurmayı dahi öğrenememişsiniz.
Saçmasapan komplo teorilerinizi kendinize saklayın..!

Kapalı Hesap (153334)
24-09-2011, 19:25   |  #31  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Beyler sizinle uğraşımıcam...

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 24 Eylül 2011 21:53
Feyk
24-09-2011, 20:21   |  #32  
Yıllanmış Üye
1,269 mesaj

Arkadaşlar bence kaçalım yoksa kesecek bizi :) :)

Kapalı Hesap (153334)
24-09-2011, 20:31   |  #33  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: Feyk  
Arkadaşlar bence kaçalım yoksa kesecek bizi :) :)
Feyk bana windows u anlatmayın ne b.k oldugunu zaten biliyorum.Amacım insanlara pardusu anlatmak ama sagolun yine gösterdiniz kişiliginizi.Pc maker evelden beri kuyruk acısı vardır.O nu kendi haline bıraktım ama senin yaptıgında ondan geri kalır değil.Bi b.k tan anlamıyorsan susucaksın ama siz hem cahil hemde bilmiş.Adama bir kod yaz diyom susuyor mp3 çalar yap diyom susuyor.Hani şirkette çalışıyon hani yazılımcıydın hangi alanda çalışıyorsan ordan bana bir yaptıgın yazılımı gösterde sana inansınlar sallama ile olmaz.

Feyk
24-09-2011, 20:36   |  #34  
Yıllanmış Üye
1,269 mesaj

Allah Allah :) Ben konunun dışındayım sen iyisin o iyi ben iyiyim sen cahilsin o cahil tartışmasına girmek istemiyorum :) Pardusu anlatın efendim de burda yazdıklarınız hiçte pardusu anlatmıyor ne anlattığınız belli değil üstünlük kavgasına tutuştunuz :) Bunu demek istiyorum :)

Son Düzenleme: Feyk ~ 24 Eylül 2011 20:37
Kapalı Hesap (153334)
24-09-2011, 20:38   |  #35  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Peki senin en iyi bildigin şey nedir feyk.?

Feyk
24-09-2011, 20:44   |  #36  
Yıllanmış Üye
1,269 mesaj
Peki senin en iyi bildigin şey nedir feyk.?
Cahil kimselerin yanında kitap gibi sessiz olmam gerektiği! :)
Bir de yukarda Allah var bunu biliyorum başka birşey yok :)

Biraz ukalalık oldu ama zorunlu kaldım kusura bakma :)

Kapalı Hesap (153334)
24-09-2011, 20:48   |  #37  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Cahil kimselerin yanında kitap gibi sessiz olmam gerektiği! :)
Bir de yukarda Allah var bunu biliyorum başka birşey yok :)

Biraz ukalalık oldu ama zorunlu kaldım kusura bakma :)

1.Cahil kimselerin yanında kitap gibi sessiz sen neden halen konuşuyorsun.
2.Allah yukarıda değildir.Allah heryerdedir.
3.İlkkez ukala olduğunu kabullendin buda iyiye işarettir.

Feyk
24-09-2011, 20:54   |  #38  
Yıllanmış Üye
1,269 mesaj
1.Cahil kimselerin yanında kitap gibi sessiz sen neden halen konuşuyorsun.
2.Allah yukarıda değildir.Allah heryerdedir.
3.İlkkez ukala olduğunu kabullendin buda iyiye işarettir.
Kitap gibi sessiz olmam gerekiyor dedim kitap gibi sessizim demedim :) Bu 1.
Kelimelere takılmayın,Allah'ın heryerde olduğunu bende biliyorum,yukarıda kelimesi temsilidir. :) İlla ben kelimelere takılırım diyorsanız şöyle anlayın;Allah bizden yukardadır :) Bu 2.
Sizi ciddiye almadığımın farkındasınızdır İnşallah . BU 3.

Kapalı Hesap (153334)
24-09-2011, 20:58   |  #39  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Kitap gibi sessiz olmam gerekiyor dedim kitap gibi sessizim demedim :) Bu 1.
Kelimelere takılmayın,Allah'ın heryerde olduğunu bende biliyorum,yukarıda kelimesi temsilidir. :) İlla ben kelimelere takılırım diyorsanız şöyle anlayın;Allah bizden yukardadır :) Bu 2.
Sizi ciddiye almadığımın farkındasınızdır İnşallah . BU 3.
Beni ciddiye almayan bir insan açıklama yapma geregini, neden duyar.
Yukarı kelimesi gök tanrılardan gelmektedir ozamanın insanları yukarıyı göstererek Tanrılarının yukarıdan izlediklerini ve birden fazla tanrıları oldugunu bilmelisin çünkü bukadar yorum yaptıgına göre din dersiyle aran baya kötü demek.Sana bişey söyliyimmi konusunu bilmedigin olaylarda yorum yapma bilmiyorsan sana öğretebilirim, sorun deil.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 24 Eylül 2011 21:02
Feyk
24-09-2011, 21:10   |  #40  
Yıllanmış Üye
1,269 mesaj
Beni ciddiye almayan bir insan açıklama yapma geregini, neden duyar.
Yukarı kelimesi gök tanrılardan gelmektedir ozamanın insanları yukarıyı göstererek Tanrılarının yukarıdan izlediklerini ve birden fazla tanrıları oldugunu bilmelisin çünkü bukadar yorum yaptıgına göre din dersiyle aran baya kötü demek.Sana bişey söyliyimmi konusunu bilmedigin olaylarda yorum yapma bilmiyorsan sana öğretebilirim, sorun deil.
1.Açıklamalarımın ne kadar saçma olduğunu anlamadığınıza göree sizinle dalga geçtiğimi de anlamadınız :) Bu mesajımda sizi ciddiye aldım bunu belirteyim :)

2.ALLÂH MEKÂNDAN MÜNEZZEHTİR VE KAİNATIN İÇİNDE DE DEĞİLDİR HARİCİNDE DE DEĞİLDİR, KAİNATA BİTİŞİK DE DEĞİLDİR KAİNATTAN AYRIK DA DEĞİLDİR.

Biri derse ki 'Allâh Arş'a kuruldu', 'Allâh zatıyla Arş'tadır', 'Allâh zatıyla göktedir' veya 'O zatıyla Arş'ın üstündedir' apaçık küfür işlemiş olur, yani dinden çıkmış olur ve bilmemek bu hususta mazeret değildir.

Ben yukarıdadır dedim dinden çıktım siz heryerdedir dediniz siz de dinden çıktınız.Bir kelime ile dinden çıktık tebrik ederim(!) Bu mu yani.Bu konuda ayrı görüşler vardır,bizim din öğretmenimiz de Allah yukarıdadır cümlesini kullanmakta :) Saçmasapan konuşmayın :)

Kapalı Hesap (153334)
24-09-2011, 21:23   |  #41  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Pardusun dinimizdeki yeri.
Pardus işletim sistemleri içinde en dürüstüdür ramden çalmaz.
Ne yani burda dinden mi bahsedicez feyk.Konuyu faykledin saol.Zaten bilgisayarı kapatayım "pcmaker" hemen cevap yazar.(geçmişten beri böyle yüz yüze yazmaya korkuyor.)

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (153334) ~ 24 Eylül 2011 21:27
Feyk
24-09-2011, 21:28   |  #42  
Yıllanmış Üye
1,269 mesaj
Pardusun dinimizdeki yeri.
Pardus işletim sistemleri içinde en dürüstüdür ramden çalmaz.
Ne yani burda dinden mi bahsedicez feyk.Konuyu faykledin saol.Zaten bilgisayarı kapatayım "pcmaker" hemen cevap yazar.(geçmişten beri böyle yüz yüze yazmaya korkuyor.)
Gülme krizine girdim :)) ramden çalmaz :))))

Bana din dersi vermeye kalkmayın o zaman :)

Tabi tabi damlar şimdi :) kapatın iyi geceler :)

Son Düzenleme: Feyk ~ 24 Eylül 2011 21:33
M.G.G
25-09-2011, 13:04   |  #43  
M.G.G avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,367 mesaj

Detroid beni bile linuxtan soğuttun :D
Linux yobaz mı oluyor şimdi :D
https://www.chip.com.tr/forum/windows-8-cikmadi-ama_t200805.html
https://www.chip.com.tr/forum/san ... urariz_t209315.html
Zamanındada windows 8 savunmuştun güzel diye.Şimdi de pardusu savunuyosun :D

Kapalı Hesap (153334)
25-09-2011, 17:17   |  #44  
OP Kapalı Hesap
6,419 mesaj

eeee pardusdan önce pardusdan sonra.

aaaaaa123123
25-09-2011, 20:20   |  #45  
aaaaaa123123 avatarı
Yıllanmış Üye
313 mesaj
Alıntı: M.G.G  
Detroid beni bile linuxtan soğuttun :D
Linux yobaz mı oluyor şimdi :D
https://www.chip.com.tr/forum/windows-8-cikmadi-ama_t200805.html
https://www.chip.com.tr/forum/san ... urariz_t209315.html
Zamanındada windows 8 savunmuştun güzel diye.Şimdi de pardusu savunuyosun :
DETROİDİ savunmak İçin Değilde Adamın Şahsi Görüşü İstediği İşletim Sistemini İstediği Zaman Sever

Selçuk İslamoğlu
25-09-2011, 23:29   |  #46  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Bu konu ben yanıt yazdığımda kapanmalıydı ama suç bende...

Ne zaman Türk kolası çıksa, Coca-cola'nın böcekten boktan yapıldığı, yok tersten kulağını tutup amuda kalkınca bir şeyler yazdığı iddia atılırdı, benzer durum...

NUL, AUX, CON, COM1-4, LPT1-3 ve PRN  DOS sürücüler için ayrılmıştır.

eski IO.sys içerisindeki rezervedir.

CLOCK$ - Sistem Saati
CON - Console; Konsol
AUX or COM1 - Seri iletişim portu
COMn - İletişim portları
LPT1 or PRN - Paralel portlar
NUL - Boş port, "null device"  Pardus'ta bunun adı /dev/null 'dur..