pardusta daha kaç sorun yaşıycam

hackanx
23-07-2008, 18:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

ben yeni pardus yükledim ama yüklediğimede bin pişman oldum kurarken 7 kez hata verdi ve şimdi kurulu ekranın driverini açmıo exe açmıo bişey sorucam bide bilgsayarda ses yok nası hallederiz bi yardım walla vistadan sonra attan inip eşeğe bindim yardım

edpresident
23-07-2008, 18:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
225 mesaj

Kurulurken hata verdiğine göre Yüklediğin cd de bi problem olabilir. CD nin doğruluğunu kontrol ettirebilirsiniz. Driver meselesine gelecek olursak, windowsta çalışan hiçbi driverı yükleyemezsiniz. Linux ile exe dosyalarını açamazsınız-özel bi yazılım gerekir-wine die. Kurulumu sorunsuz geçmesi lazım. Otomatikman sesi fln tanıyacaktır ztn.

Banned
23-07-2008, 18:21   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Bende kurdum ve bende ekran kartı sürücüsünü yükleyince açılmadığı için tekrar kaldırdım.Sanırım ses kartınız içinde aynı durum sözkonusu olmuştur.

baDibere
23-07-2008, 19:46   |  #4  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

Kurarken 7 kez hata vermesi, büyük ölçüde CD'nizin bozuk olduğunu gösterir. ISO dosyası indirirken kesinlikle ve kesinlikle FlashGet, GetRight gibi indirme yöneticileri kullanmayın ve imkanınız varsa torrent yardımıyla indirin. Bunun yanında indirince ISO doğruluğu için md5sum konrolünü yapın.

Tüm bunlar yapıldığında 98,26% ile hata vermeyecektir ve standard donanımlarınızın tümü kendiliğinden tanınacaktır.

Ekran kartı yüklemesi sonrası siyah ekran hatası aldıysanız konsol yardımıyla sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Exe dosyaları sadece Windows altında çalışır ve diğer ortamlarda çalıştırılabilmesi için bir takım ek yazılımlar gereklidir.

Attan inip eşeğe bindim demişsiniz ve bunun üzerine belirtmek isterim ki eğer ki birgün tam olarak Windows'tan bağımsız bir şekilde Pardus kullanmaya başlarsanız, yaklaşık 1 ay sonra -belki de daha az- bu söylediğiniz yüzünden vicdan azabı çekebilirsiniz =)

panda34
23-07-2008, 20:12   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj

Pardus Lynx 2007.3 bozuk ,
Kurulumda CD kontrolünde hiç sorun yok diyor .
YANİ CD EKSİKSİZ , HATASIZ ...
Ama sonra harddisk'i formatlama'ya başladığı anda Kur kilitleniyor
ve saçma sapan bi yazı çıkıyo hatırlamıyorum .
CD bozuk ve Eksik diyordu birde , Kurulum'un başında CD'ye sorunsuz dediği halde .
Sözde Ulusal İşletim Sistemimizi kullanmak böyle bişey işte ...

minnoş_97
23-07-2008, 20:21   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,115 mesaj

bak arkadaşım ubuntu 8.04 sürümünü çıkardı...onu dene pardustan daha kolay...pardusun biraz daha gelişmesi gerekiyor(

baDibere
23-07-2008, 21:39   |  #7  
Yıllanmış Üye
205 mesaj
mengu88
Pardus Lynx 2007.3 bozuk ,
Kurulumda CD kontrolünde hiç sorun yok diyor .
YANİ CD EKSİKSİZ , HATASIZ ...
Ama sonra harddisk'i formatlama'ya başladığı anda Kur kilitleniyor
ve saçma sapan bi yazı çıkıyo hatırlamıyorum .
CD bozuk ve Eksik diyordu birde , Kurulum'un başında CD'ye sorunsuz dediği halde .
Sözde Ulusal İşletim Sistemimizi kullanmak böyle bişey işte ...
Sabit sürücünüz eğer SATA ise sorun çıkabiliyor ve çözümü vardır. Eğer araştırdım da bulamadım diyorsanız lütfen hatayı http://bugs.pardus.org.tr adresinden gönderin ki bir çözümü çıksın.

Saygılarımla..

baDibere
23-07-2008, 21:41   |  #8  
Yıllanmış Üye
205 mesaj
minnoş_97
bak arkadaşım ubuntu 8.04 sürümünü çıkardı...onu dene pardustan daha kolay...pardusun biraz daha gelişmesi gerekiyor(
Açıkcası benim Ubuntu kullanma sürem 2 gün, sonra silip tekrardan Pardus kurdum.

Eğer Ubuntu gibi değerli bir Linux Dağıtımının Pardus'tan ne gibi kolaylıkları olduğunu belirtirseniz, Pardus için daha yararlı olacaktır.

Saygılarımla..

panda34
23-07-2008, 23:03   |  #9  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj
baDibere
Sabit sürücünüz eğer SATA ise sorun çıkabiliyor ve çözümü vardır. Eğer araştırdım da bulamadım diyorsanız lütfen hatayı http://bugs.pardus.org.tr adresinden gönderin ki bir çözümü çıksın.

Saygılarımla..

SATA değildi , 60gb 7200rpm ATA133 harddisk vardı .
Makine Pentium3 1000mhz 256mb ram , Geforce4 MX440 ...

baDibere
23-07-2008, 23:40   |  #10  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

O zaman bir daha kurmayı düşünürseniz ve hata verirse http://bugs.pardus.org.tr adresine hata bildirmenizi rica edeceğim.

Saygılarımla..

edpresident
24-07-2008, 10:20   |  #11  
Yıllanmış Üye
225 mesaj

Başka bir linux sürümü yükle. Eğer sorunsuz yüklenirse cd de hata vardır. Eğer o sorun devam ediyosa Hard diskin bozulmuş olabilir.

hepatit
24-07-2008, 23:46   |  #12  
Taze Üye
8 mesaj

bir gün gelecek herkes pardus cu olacak hep beraber el ele...

minnoş_97
25-07-2008, 14:07   |  #13  
Yıllanmış Üye
1,115 mesaj

Pardus 100 mb RAM minimum olsun o zaman  yüklerim :D zaten elimde ubuntu 8.04 cdesi var pardus için kotayı doldurmam.

baDibere
25-07-2008, 14:55   |  #14  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

O kadar ram ile en fazla WinME çalıştırırsın adam gibi =)
Pardus meraklısısınız ve kota derdiniz varsa Pardus CD dağıtımı yapan gönüllü arkadaşlar var. İletişime geçebilirsiniz.

flox13n
29-07-2008, 23:25   |  #15  
Yıllanmış Üye
102 mesaj

pardusa biraz zaman ilerde herşey daha güzel olacak. çünkü pardusu yapanlar türk. eger destek verilirse ilerde 1 numara olacaklar. güvenim tam.

Banned
05-03-2011, 16:54   |  #16  
Banlandı
558 mesaj

geçenlerde önemli bir kurululşta richard stallman'ının konferansı vardı ve sanırım adam pardus için "pardus özgür değil" demiş geçen gün tüm hevesimle kurduğum pardus 2011 daha ilk güncellemede cortladı bu nası kod yazarlar hadi yazdın bu nasıl sistem ilk güncellemede cortlar sanırım pardus için yeteri kadar açık bir tanım bu yazdıklarım.

Banned
05-03-2011, 17:00   |  #17  
Banlandı
558 mesaj
Alıntı: flox13n  
pardusa biraz zaman ilerde herşey daha güzel olacak. çünkü pardusu yapanlar türk. eger destek verilirse ilerde 1 numara olacaklar. güvenim tam.
bizdeki klasik zihniyet biz türküz bize destek vermiyorlar  hemen işi siyasete sarıyoruz her konuda olduğu gibi. öyle yapıyoruz çünkü kendimize bu siyaset ve vatan millet sakarya mantığıyla taraftar buluruzda başarısızlığımızı örteriz. bırakın bu işleri pardus ne türkler yaptığı için iyi ne de türkler yaptığı için kötü. olay basit başarısız bir görsel derleme burada bir olay daha var pardus 2011 de dikkatimi çekti pardus word (word dediysek anlayın openda metin belgesi artık ne ise adı) belgesi olarak teşkilati esasi belgesi var (doğru hatırlıyorsam) ne iş niye var anlamadım birimi isonun içinde unuttu ne mesaj verilmeye çalışlıyor ilginç bu bir BÜYÜK HATA MI gerçekten unutuldu mu yoksa metnin başında belirttiğim durum mu var. çevir kazı yanmasın.

Son Düzenleme: 36 boys ~ 05 Mart 2011 17:02
ördekgagalıplatipus
10-04-2011, 11:35   |  #18  
Taze Üye
9 mesaj

Oğlanları seven arkadaş olayı siyasete çeken sizsiniz. Nasanın uzaya gönderdiği her mekik için 1 milyar dolar para harcanırken bizim ülkemizde başbakan 1 milyon lira tübitaka bağışladığında 1 hafta tüm medyada büyük bağış haberleri yapılıyo. Bazı oyunların yapım maliyeti 100 milyon doları aşarken bizim ülkemizde oyun yapımcıları 100 bin lira para için sponsor olacak firmayı fellik fellik arıyorlar senelerce. Kısıtlı imkanlarla birşey yapılmaz diye tabiki birşey yok ama bunun biraz zaman almasında maddi desteğin olmayışının büyük rol oynadığı inkarda edilemez. Bu arada Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk anayasasının word örneği olarak gelmesi sizi neden bu kadar rahatsız etti anlayamadım. Kurtuluş Savaşının kazanılması sizin dedelerinizde olduğu kadar sizdede hayal kırıklığına yol açmış olduğu hissini uyandırdı bendeGülümseme

SystemOnur
28-01-2012, 18:16   |  #19  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
278 mesaj

CD bozuk olabilir ben hiç bir hata bile almadim windows'un bagzı exelerini açabiyrum Wine Die bir program var bagzilarını açiyor Ses konusuna gelirsek pardus yüklendiginde sag alt köşedeki ses kapali oluyor ona bir bak hataları ise CD yi yenile Formatla madem Çok Windows cusun ozaman windowsa geç sana kalmiş