Partition Magic - Norton Ghost

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
webaytek
22-07-2004, 14:34   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
659 mesaj

Partition Magic var elimde
partition oluşturmak-silmek-resize falan filan dışında yedekleme gibi bi işe yarıyo mu partition magic?

yarıosa bu işilerin hepsini yapabilen başka birprogram war mı warsa hangisi daha iyi

he bi de Norton Ghost hakkında bilgi istiyorum - ne işe yarar

mert25
22-07-2004, 16:04   |  #2  
Taze Üye
10 mesaj

slm, Ghost varolan diskin tamamının veya bölünmüş partitionlardan herhangi birinin (genellikle windows'un kurulduğu C'nin) kopyasını alır ve yedekler. Daha sonra eğer bilgisayarında bir problem oluşursa ghost la aldığın yedeği geri yüklersin. Ghost geri yükleme yaparken önce yedeğini geri alacağın partitionu siler (formatlar) sonra aldığın yedeği geri yükler. Bilgisayarın yedek aldığın güne geri döner. Yani format atmaktan kurtulursun. Bilgisayarın hızına göre yedek alma veya geri yükleme işi 3 ile 15 dk sürebilir. Bunun önemini eğer benim gibi paket program (BİLSA) kullanırsan daha iyi anlarsın. Çünkü BİLSA gibi paket programlar windows'u yenilediğinde (formatladığında) çalışmaz ve programı satın aldığın kişilere epeyce yalvarırsın tekrar kursunlar diye. Ama ghost la yedeklediysen artık programcılara ihtiyacın kalmaz. Çünkü istediğin zaman yedeğini geri alırsın. DİKKAT! Ghost la yedeğini geri alırken yedeklediğin tarihten sonraki belge ve dosyaların silinecektir. Onların yedeğini başka bir partitiona almayı unutmamalısın. Son olarak diyebilirim ki GHOST bilgisayarcılar için en faydalı programların başında gelir.

Son Düzenleme: mert25 ~ 22 Temmuz 2004 16:06
ozkanyavuz
22-07-2004, 16:27   |  #3  
Yıllanmış Üye
117 mesaj

yedekleme için windowsun kendi yedekleme programı iyi sayılır.

Çalıştır'dan "ntbackup" yazarak açabilirsiniz.

Birde AceBackup 2004 isminde bir yedekleme programı var. Onuda tavsiye ederim.

webaytek
26-07-2004, 09:09   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
659 mesaj

arkadaşlar ellerinize sağlık bayaa bi aydınlandım saolun Gülümseme