Password Memory 2009 2.1

viking20
12-02-2009, 12:47   |  #1  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2006

Password Memory 2009 2.1


7.81MB;Ücretsiz(Freeware);Türkçe;2000/XP/Vista;January 22nd,2009
Password Memory 2009, parolalarınızı depolamaya yarayan bir programdır. Çeşitli internet sitelerine ait üyeliklerleriniz var ve bunlara farklı farklı kullanıcı adı ve parolayla üye olmuşsanız, bunların hepsini akılda tutmak zordur. Ya bunları bilgisayarda bir yere not alırsınız ya da dışarı bir ortama yani ajanda gibi yerlere bu sitelere ait kullanıcı adı ve parolaları depolayabilirsiniz.
Sadece internet siteleri de değil. Bilgisayarınızdaki çeşitli şifreli dosya ve klasörlerin bilgilerini de buraya depolayabilirsiniz.Programa kullanıcı adı ve parolalarınızı depolamanın yanında farklı şifreleme türlerini de kullanarak (256-128 bit gibi) yeni şifreler de (parolalar) oluşturabilirsiniz. Ayrıca kolaylıkla otomatik olarak yeni rastgele parolalar da üretebilirsiniz.Tek tıklamayla veritabanı içinde bulunan bilgiyi kolay ve hızlı bir şekilde sıralayabilir ve gelişmiş arama özelliği sayesinde istediğiniz veriyi taratabilirsiniz. Programın içinden giriş bilgilerini panoya kopyalayabilir ve ortak alan içine ekleyebilirsiniz.
Programı çalıştırdığınızda öncelikle bir veritabanı oluşturmalısınız. "Click here to create a new database/ Yeni veritabanı oluşturmak için buraya tıklayın" bağlantısına tıkladıktan sonra açılacak pencereye veritabanınızı oluşturmak için konum belirttikten ve parola kurduktan sonra programı çalıştırabilirsiniz.
Özellikler:
Otomatik rastgele yüksek güvenlikli parolalar üretebilir.
Tek tıklamayla sıralanıp, depolanabilir.
USB belleklere kurulup, çalıştırılabilir.
Türkçe dahil çoklu dil desteği mevcuttur.
Programın kişisel kullanımı ücretsizdir.Koleksiyonunuzu Excel, XML, metin dosyası gibi ortamlara aktarmak gibi bazı özellikleri de kullanmak istiyorsanız Plus sürümünü almanız gerekir.
----
Quickly Secure Your Passwords:
· Your passwords are encrypted using several different algorithms for maximum security. You can also automatically generate random new passwords with ease.
One-Click Sort & Search:
· Sorting your database is as easy as clicking a button. When you search, the results are displayed as you type.
Easy & Secure Logins:
· You can easily copy the login details to the clipboard and insert them in their associated fields. This is not only fast and easy but will secure you from malicious programs such as key-loggers.
Export Your Data:
· Export your database to XML, HTML, textfile and Excel.
Reliability & Speed:
· Password Memory is built on a solid client/server database which means your collection can grow to virtually any size.
Manage Multiple Collections:
· You can can create any number of databases and keep them separate.
Wherever You Go:
· Password Memory can be installed and run from a USB memory stick which means you can safely bring your database wherever you go.

Son Düzenleme: viking20 ~ 12 Şubat 2009 13:03