Pazarlama Kavramları

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
webcam
01-06-2007, 10:59   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
165 mesaj

Dersimiz   :  PAZARLAMA
Konumuz  :  Pazarlama Kavramları

1. Katıldığınız bir partide büyüleyici bir kız gördünüz ve yanına  giderek "Çok zenginim. Evlen benimle!" dediniz. Bu, doğrudan pazarlamadır.

2. Bir grup arkadaşınızla katıldığınız partide büyüleyici bir kız  gördünüz. Arkadaşlarınızdan biri kızın yanına gitti ve sizi işaret ederek kıza "O çok zengin. Evlen onunla!" dedi. Bu, reklamdır.

3. Katıldığınız partide büyüleyici bir kız gördünüz ve yanına gidip telefon numarasını aldınız. Ertesi gün arayıp "Çok zenginim. Evlen  benimle!" dediniz. Bu, telepazarlamadır.

4. Katıldığınız partide büyüleyici bir kız gördünüz. Kalkıp kravatınızı düzelttiniz, ona doğru yürüyüp içkisini tazelediniz,  arabanın kapısını açtınız, çantasını düşürünce eğilip aldınız, küçük bir gezinti teklif ettiniz ve sonra "Bu arada ben çok zenginim. Benimle evlenir misin?" dediniz. Bu, halkla ilişkilerdir.

5. Katıldığınız bir partide büyüleyici bir kız gördünüz. Yanınıza geldi ve "Duyduğuma göre çok zenginmişsiniz. Benimle evlenir  misiniz?" dedi. Bu, marka bilinirliğidir.

6. Katıldığınız bir partide büyüleyici bir kız gördünüz. Yanına yaklaşıp "Ben çok zenginim. Evlen benimle!" dediniz. Suratınıza  okkalı bir tokat yapıştırdı. Bu, "müşteri geribildirimi" dir.

7. Katıldığınız bir partide büyüleyici bir kız gördünüz. Yanına yaklaşıp "Ben çok zenginim. Evlen benimle!" dediniz. O da sizi  kocasıyla tanıştırdı. Bu, "arz-talep uyuşmazlığı"dır.

8. Katıldığınız bir partide büyüleyici bir kız gördünüz. Yanına yaklaştınız, ama siz birşeyler söyleyemeden önce biri gelip ona "Ben çok zenginim. Benimle evlenir misin?" dedi ve kız onunla gitti. Bu, sizin "pazar payınıza göz koyan rakip"tir.

9. Katıldığınız bir partide büyüleyici bir kız gördünüz. Yanına yaklaşıp "Ben çok zenginim, evlen benimle!" diyecekken karınız  geldi. Bu, "yeni pazarlara girememek"tir.

jeomania
01-06-2007, 12:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

katıldığım partiler ben olmadan başlamadığı için bu dersten direk geçmiş durumdayım yhaaaahhahaha :):)) ama ben kimseye evlen benimle demem hele parti kızlarına hiç demem ki desen kız üstüne güler zaten :)

erkanc
01-06-2007, 15:57   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

bu pazarlama stratejilerini çapkınlık okulu yüksek ihtisas öğrencilerine okutmak lazım

Banned
01-06-2007, 16:20   |  #4  
Banlandı
203 mesaj

Katıldığınız bir partide büyüleyici bir kız gördünüz. Yanına yaklaşıp "Ben çok zenginim. Evlen benimle!" dediniz. O da sizi kocasıyla tanıştırdı. Bu, "arz-talep uyuşmazlığı"dır.
Kahkaha  evli ve kız enteresaannnnn

jeomania
01-06-2007, 16:36   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj
Pompei
Katıldığınız bir partide büyüleyici bir kız gördünüz. Yanına yaklaşıp "Ben çok zenginim. Evlen benimle!" dediniz. O da sizi kocasıyla tanıştırdı. Bu, "arz-talep uyuşmazlığı"dır.
Kahkaha  evli ve kız
höhö çok komik..! Hmph

Banned
01-06-2007, 17:30   |  #6  
Banlandı
203 mesaj

telefonda bülbül gibi şakıyan lardan değilim . çok istiyorsan bahçelievler gold da buluşalım pazar günü . bakalım senmisin erkek benmiyim erkek . . . it ürür kervan yürür ! demiş atalarımız .

jeomania
01-06-2007, 17:51   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

webcam arkadaşım açtığın konuyu kirletiyor ama yapacak bişe yok...

adanalı olmasaydım şu an bunları yazamazdı ama emin ol.....

forumda bunun olduğu şehirde olupta benim yerime bunu bulup iskeletini boğazından çıkaracak adam da yok demekki.. bu hala yaşıyor şu an maalesef. evet..

Borga-x
01-06-2007, 18:18   |  #8  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

arkadaşlar abartıyorsunuz. Burası bilgi plartformu, kavga gürültü yeri, çocuk parkı hiç değil. Pompei arkadaşım önce sen başlattıgına göre alttan alıp özür dilemesi gereken sensin. Konu burda kapansın bence.

Banned
01-06-2007, 18:22   |  #9  
Banlandı
203 mesaj

borga x ben neyi başlatmışım . saçmalama yahuu ! neyse bundan sonra çocuksu şekilde yazan birine birdaha cevap vermeyeceğim . borga x lafım sana değildi .

jeomania
01-06-2007, 18:25   |  #10  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj
Borga-x
arkadaşlar abartıyorsunuz.
arkadaşım dikkat et adam bana rumca küfür ediyor ve her mesajında azının bozuk olduğunu gösteriyor.. ben rumca falan bilmem az önce sağolsun bi arkdşm uyardı.. ama yeter artık bu adamı modlar adminler görmyorsa banlamak istemiyorsa bilelim bizde ona göre bu foruma girelim.

erkanc
01-06-2007, 18:30   |  #11  
Yıllanmış Üye
3,213 mesaj

pompei sana hiç yakışmadı adam anlamıyor diye verdin ona küfürü yazık gerçentende yazık sanin derdinne eğer sorunun varsa aranızda helledersiniz ama küfür işe girdimi çok ayıp senin bu yaptığın çocukluk ötesi olmuş

Son Düzenleme: erkanc ~ 01 Haziran 2007 18:32
Banned
01-06-2007, 18:32   |  #12  
Banlandı
203 mesaj

erkanc . yazdığım rumcanın küfür olduğunuda nerden çıkarıyorsun . bir lisan bir insan dır sözünden yola çıkarak sizin anadilinizde değil kendi anadilimde cevap yazdım ona .

erkanc
01-06-2007, 18:35   |  #13  
Yıllanmış Üye
3,213 mesaj

ben oraya ne yazdığını anlayacak kadar rumca bilirim sorunun konuşarak çöz ama küfür olmaz yakışı kalmaz dua et modlar rumca bilmiyor yoksa şimdiye kadar bamlanmıştın bu arada benim anadilim türkçe sen nerelisinki?

Son Düzenleme: erkanc ~ 01 Haziran 2007 18:36
Banned
01-06-2007, 18:41   |  #14  
Banlandı
203 mesaj

benim ana dilim rumca . ofluyum sen çaykaralı veya tonyalımısın ?

mor_enginar
01-06-2007, 18:42   |  #15  
Yıllanmış Üye
300 mesaj

"-Başkalarına saldıran ya da hakaret eden ifadeler. Fikirlerinizi serbestçe tartışın, ancak anlaşmazlığınızı mesaj göndericisine veya herhangi bir kişi ya da gruba yönelik bir saldırıya dönüştürmeyin.
Birbirinize isim/sıfat takmak, rahatsız etmek veya tehdit etmek.
Küfür, müstehcenlik, kaba ve cinsel imalar içeren mesajlar. Zaman zaman kazayla sarf edilen müstehcen sözcükler için bir filtremiz olsa da, bunu kötüye kullanmayın.
CHIP Online forumlarında kişilerin kendi aralarında mesajlaşmasına izin veren bir özel mesajlaşma sistemi bulunmaktadır. Eğer biriyle doğrudan iletişime geçmek istiyorsanız bunu kullanın.
"

Son Düzenleme: mor_enginar ~ 01 Haziran 2007 18:45
erkanc
01-06-2007, 18:47   |  #16  
Yıllanmış Üye
3,213 mesaj
Pompei
benim ana dilim rumca . ofluyum sen çaykaralı veya tonyalımısın ?
ben sadece trabzonluyum bana soruldumu nerelisin ben trabzonluyum derim başka taraflıyım demem

Banned
01-06-2007, 18:49   |  #17  
Banlandı
203 mesaj

erkanc  herkesin tercihi kendine. sen kendini trabzonlu olarak görebilirsin . ben önce ofluyum sonra trabzonluyum .

Borga-x
01-06-2007, 18:51   |  #18  
İlk Maestro
11,767 mesaj

arkadaşım burda bır ayıp soz konusu modlara şikayet etmeden bence özür dilesen iyi edersin.Burda sımdıye kadar kımse boyle kufur etmedi.Zaten küfür eden burdan banlanır.Ya cevabını düzelt yada özür dile

Son Düzenleme: Borga-x ~ 01 Haziran 2007 18:54
Banned
01-06-2007, 18:55   |  #19  
Banlandı
203 mesaj

yazdıklarımın küfür olduğunuda nerden çıkarıyorsunuz ! öncelikle rumcayı öğrenin ondan sonra gelin bana küfür ettin deyin . ! erkanc sende rumca bilmeden bana küfür ettin deme ! yazdıklarım küfür değildi . yeter yahuu ...

erkanc
01-06-2007, 18:58   |  #20  
Yıllanmış Üye
3,213 mesaj

o zaman ne yazdığını söylede bilelim madem üfür etmedin neden türkçe yazmdaın sen çocukmu kandırıyorsun

webcam
01-06-2007, 19:06   |  #21  
OP Yıllanmış Üye
165 mesaj

Ya biz bu forumda adam gibi muhabbet edip birşeyler paylaşamıyacakmıyız arkadaşlar yaaa...
bakın daha öncede söyledim benim açdığım konular üzerinden yapmayın tartışmanızı!
ben kim suçlu kim değil tartışmasına girmiyorum ama şubi gerçekki pompei geldikden sonra bu foruma her konuda bir tartışma ortamı doğmaya başladı.
tartışacaksanızda KONU DIŞINDA tartışma adlı bir konu açalım orda tartışın.
Açdığım konuyu rezil etmeyin!

Uğur-Onur
01-06-2007, 19:37   |  #22  
Üye
96 mesaj

jeomania ve pompei

Bu forumun bazı kuralları vardır ve siz bunları çiğneyerek kişisel polemiklerle burayı kirletmekten başka birşey yapmıyorsunuz. Bu, "konuyla alakasız" tartışmalara nokta koymanız gerekir.

Bu mesajımı iki üyeye de uyarı niteliğinde yazıyorum. Dikkate almanızı tavsiye ederim.

Kolay gelsin.

Serkan Karadaş
01-06-2007, 19:46   |  #23  
Serkan Karadaş avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 15
909 mesaj

ne biçim konuşuyorsunuz birbirinizle,belli bir yaşa gelmiş insanlarsınız,illaki kulağınızdan mı çekelim!

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 01 Haziran 2007 19:47