Pc'de Uzmanım Diyorsan İçeri ! Yardım Lazım AciL

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
L0nelyHeRo
09-06-2012, 11:19   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

Merhaba Arkadaşlar yaz da geldi artik oyun oynayacagiz full...o yuzden yeni bir pc
Toplamak istiyorum sadece oyun icin topluyorum. Sıfır MasaüstüGarantisi olan oyun oynarken donmadan kasmadan oynayabileceğim bir pc almak istiyorum Herşey dahil bir pc alcam eski pcden hiç birşey takmıcam Toplama Pc istemiyorum onunla uğraşamam bir sorun olduğunda halledebilecek yetkili servisi olan tanınmış bir markadan almak istiyorum Ama Toplama Pc yaparsan hazır pcye göre iyi olur fln diyenlerde var kararsızım yani bununlada ilgili fikrinizi almak isterim. Ram:8Gb Ekran kartı:2Gb Tercihim ama 1Gb sağlam bir parça olursada Olabilir Harddisk: 1Tb İşlemci Hızı:3,5 Ghz civarı olursa iyi olur en az bi 3 Ghz olsun Garanti süresi 2-3 Yıl olursa iyi olur monitör Lcd tercihimdir ama aynı fiyata daha iyileri varsa fikrinizi almak isterim İşlemci sistemi: Windows 7,xp kullandım bir sorunla karşılaşmadım tercihimdir ama diğer özellikler uygunsa başka bir işlemcide olabilir Taksitle almayı düşünüyorum Oyun için alıyorum ama film izlenebilmesi,müzik dinlemeside önemlidir benmüzik hastası değilim ama müzikte dinlerim oyunlar içinde zaten sesşart tabi ki ses sistemi o kadar lüks olmasına gerek yok ideal birşey olur yani Bütçem max 3binTL Pcyi 15haziranda alacağım güne kadar yorumlarınızı bekliyorum.Alacağım pcyi tarif ettiğimi düşünüyorum anlayamadığınız daha ayrıntılı sormak istediğiniz özelliği sorabilirsiniz. Tavsiyelerinizi bekliyorum

Kapalı Hesap (203561)
09-06-2012, 12:28   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj
Alıntı: L0nelyHeRo  

Merhaba Arkadaşlar yaz da geldi artik oyun oynayacagiz full...o yuzden yeni bir pc
Toplamak istiyorum sadece oyun icin topluyorum. Sıfır MasaüstüGarantisi olan oyun oynarken donmadan kasmadan oynayabileceğim bir pc almak istiyorum Herşey dahil bir pc alcam eski pcden hiç birşey takmıcam Toplama Pc istemiyorum onunla uğraşamam bir sorun olduğunda halledebilecek yetkili servisi olan tanınmış bir markadan almak istiyorum Ama Toplama Pc yaparsan hazır pcye göre iyi olur fln diyenlerde var kararsızım yani bununlada ilgili fikrinizi almak isterim. Ram:8Gb Ekran kartı:2Gb Tercihim ama 1Gb sağlam bir parça olursada Olabilir Harddisk: 1Tb İşlemci Hızı:3,5 Ghz civarı olursa iyi olur en az bi 3 Ghz olsun Garanti süresi 2-3 Yıl olursa iyi olur monitör Lcd tercihimdir ama aynı fiyata daha iyileri varsa fikrinizi almak isterim İşlemci sistemi: Windows 7,xp kullandım bir sorunla karşılaşmadım tercihimdir ama diğer özellikler uygunsa başka bir işlemcide olabilir Taksitle almayı düşünüyorum Oyun için alıyorum ama film izlenebilmesi,müzik dinlemeside önemlidir benmüzik hastası değilim ama müzikte dinlerim oyunlar içinde zaten sesşart tabi ki ses sistemi o kadar lüks olmasına gerek yok ideal birşey olur yani Bütçem max 3binTL Pcyi 15haziranda alacağım güne kadar yorumlarınızı bekliyorum.Alacağım pcyi tarif ettiğimi düşünüyorum anlayamadığınız daha ayrıntılı sormak istediğiniz özelliği sorabilirsiniz. Tavsiyelerinizi

Her şey derken klavye, mouse, hoparlör, monitör falan da dahil mi?

REdbLACKI
09-06-2012, 12:29   |  #3  
REdbLACKI avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
654 mesaj

Arkadaşim neden PC ?

Kapalı Hesap (203561)
09-06-2012, 12:36   |  #4  
Kapalı Hesap
4,310 mesaj

Neden mi pc. Çünkü daha iyi oyun performansı alırsın. Daha az sorunla karşılaşırsın. 
Sıcaklık sorunu olmaz iyi bakarsan.

Kapalı Hesap (91855)
09-06-2012, 13:19   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/rah ... yeleri_t240514.html

Daha önce birebir aynı konu açmışsın

Bir sürü kişi yardım etmiş

Sen gelmişsin tekrar kopyala yapıştır yapıp konu açmışsın.

Beyler boşuna yardım etmeyin bir ay sonra bir sonuca varsak bile aynı konuyu açacaktır bu arkadaş.

L0nelyHeRo
09-06-2012, 15:05   |  #6  
OP Yeni Üye
37 mesaj

beyler o eski konu çok eskide kaldığı için yeni bir konu yazdım güncel olsun diye o diğer konuda 2-3kişi birşeyler dedi ama tam kararımı veremedim onun için yeniden açtım konu güncel olsun diye !

L0nelyHeRo
09-06-2012, 15:18   |  #7  
OP Yeni Üye
37 mesaj
Alıntı: Kötü Adam  
https://www.chip.com.tr/forum/rah ... yeleri_t240514.html

Daha önce birebir aynı konu açmışsın

Bir sürü kişi yardım etmiş

Sen gelmişsin tekrar kopyala yapıştır yapıp konu açmışsın.

Beyler boşuna yardım etmeyin bir ay sonra bir sonuca varsak bile aynı konuyu açacaktır bu arkadaş.

Kardeş 15haziranda yeni pc mi alacam fikrimde olan pc belirttiğim özelliklerde tavsiyelerinizi bekliyorum.O konu güncel değildi onun için yeni konu açtım Tavsiyelerinizi bekliyorum  yapmassanızda canınız saolsun sizin fikirlerinizde benim için değerlidir.15hazirana kadar konuyu güncel tutmaya calısıcam ozamana kadar tavsiyelerinizi bekliyorum öbür konuda 2-3kişi fikrini belirtmişti o belirtilen özellikerde pek hoşuma gitmemişti onun yeniden açtım kardeş 15hazirana kadarda güncel kimseyi oyaladığım fln  yok 15haziranda alıcm yoksa ndn uğrasıyım bu kadar !

L0nelyHeRo
09-06-2012, 15:20   |  #8  
OP Yeni Üye
37 mesaj

Konu güncel olucaktır 15 Hazirana kadar Ne kadar çok Tavsiye gelirse O kadar iyidir.

L0nelyHeRo
09-06-2012, 15:25   |  #9  
OP Yeni Üye
37 mesaj
Alıntı: son_goku  
 Her şey derken klavye, mouse, hoparlör, monitör falan da dahil mi?

Evet klavye,mouse,hoparlör,monitör falan herşey dahildir.Belirttiğim özellikleri iyice okusaydın anlardın gayet açık bir söz kullandım eski pcden hiç birşey takmıcam diye ama olsun tavsiyeni bekliyorum mouse,klavye kablosuz olmasın. [Birde yazıcı,webcam fln olmasın gerek yoktur onlara]

L0nelyHeRo
09-06-2012, 15:55   |  #10  
OP Yeni Üye
37 mesaj

Kaç Kişi konuya bakmış ama Hiç fikrini belirten olmamış Hadi beyler Tavsiyelerinizi bekliyorum Az kaldı almaya pcyi Yardım edecek biri yok mu?

rakpunar
09-06-2012, 15:59   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 33
550 mesaj

Sana zaten fikir belirtecek adamlar diğer konuda da fikrini belirten kişiler. Ne bekliyorsun anlamadım ki. Onca kişi sana diğer konuda söylemiş. Toplama alman daha mantıklı diye. Toplama önerisi istiyorsan yapayım ama, önerimi yaptıktan sonra yada bir iki kişi daha öneri yaptıktan sonra hala konuya "hala günceldir önerilerinizi bekliyorum" diye yazacaksan hiç yazmayalım. Herkesin önereceği sistem aşağı yukarı aynı olacak. Kimsede sana git hazır pc al demeyecek. Hayır gerçekten kararsızım diyip kendi kararını ısrarla savunan adamlarda gördüm. O yüzden önerimizi bir yerine takmamazlık yapmayacaksan öneride bulunabilirim.

L0nelyHeRo
09-06-2012, 16:11   |  #12  
OP Yeni Üye
37 mesaj
Alıntı: rakpunar  
Sana zaten fikir belirtecek adamlar diğer konuda da fikrini belirten kişiler. Ne bekliyorsun anlamadım ki. Onca kişi sana diğer konuda söylemiş. Toplama alman daha mantıklı diye. Toplama önerisi istiyorsan yapayım ama, önerimi yaptıktan sonra yada bir iki kişi daha öneri yaptıktan sonra hala konuya "hala günceldir önerilerinizi bekliyorum" diye yazacaksan hiç yazmayalım. Herkesin önereceği sistem aşağı yukarı aynı olacak. Kimsede sana git hazır pc al demeyecek. Hayır gerçekten kararsızım diyip kendi kararını ısrarla savunan adamlarda gördüm. O yüzden önerimizi bir yerine takmamazlık yapmayacaksan öneride bulunabilirim.

Tabi ki sizin önerileriniz benim için önemlidir Toplama pc'nin en iyisi olduğuna karar verdim toplama pc konusunda bu belirttiğim özelliklerde bir tür oyun pcyi istiyorum Tavsiyeni bekliyorum kardeş !

L0nelyHeRo
09-06-2012, 16:19   |  #13  
OP Yeni Üye
37 mesaj

En önemli hususlar Tamam olursa %100 tamam tam isteğim gibi bir pc tavsiyesi gelirse tabi ki konuyu güncel tutmam 15haziranda direk onu alırım ama suan kafamda belirttiğim özelliklerden başka birşey yok iyice ayrıntılı bir bilgi almak istiyorum Ayrıca beni 3-4Sene Götürecek bir oyun pc'si olsun yeter Garantiside olursa iyi olur tabi ki hazır pc'le arasında ki farklardan biride arıza fln cıkardığında direk arayacağın bir teknik servisin olmaması bu tür bir durumla karşılaşırsam diye garantili olursa iyi olur.Birde Büyük ihtimal internetten sipariş edeğim içinde tavsiye alıyorum güvenilir,dürüst,sağlam sipariş edebileceğimde arızalı bir ürünle karşılaşmamak içinde Tavsiyelerinize güveniyorum

L0nelyHeRo
09-06-2012, 16:19   |  #14  
OP Yeni Üye
37 mesaj

Evet Tavsiyeni bekliyorum kardeş özelden veya burdan Belirtebilirsin.

rakpunar
09-06-2012, 16:40   |  #15  
Yıllanmış Üye
550 mesaj

Teknobiyotik.com'dan topladım.

Intel Sistem

Kasa
1 x Aerocool XWarrior Mesh Panel MidTower Oyuncu Kasası 106,84 TL+KDV
Güç Kaynağı
1 x Aerocool Strike X 600W 80+ Plus Bronz Güç Kaynağı 153,46 TL+KDV
İşlemci
1 x INTEL Core i7-2600K LGA 1155 8MB 3.4GHz Dört Çekirdekli İşlemci 679,32 TL+KDV
İşlemci Soğutucu
1 x Sunbeam Core-Contact Freezer İntel/Amd İşlemci Soğutucu (LGA1156 / 1155) 85,47 TL+KDV
Anakart
1 x MSI Z77A-GD55 Intel 1155 Soket DDR3 USB3 SATA3 ATX Anakart (G3) (Ivy Bridge) 341,81 TL+KDV
Bellek
1 x Geil Enhance Corsa 8GB 1600MHz CL9 Dual Channel Bellek Kiti (2x4GB) 124,32 TL+KDV
Ekran Kartı
1 x MSI ATI HD7870 Twin Frozr OC 2GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı (R7870 TWIN FROZR 2GD5/OC) 839,60 TL+KDV
HDD
1 x Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (ST1000DM003) 221,45 TL+KDV
Optik Sürücü
1 x SAMSUNG SH-S222AB Sata Siyah DVD-RW (Oem / Kutusuz) 47,29 TL+KDV
Klavye
1 x A4 Tech KB-28G Q Multimedya Oyuncu Klavye USB (Siyah) 20,44 TL+KDV
Fare
1 x AeroCool Strike X Combat 2800DPI 9 Tuşlu Oyuncu Faresi 34,97 TL+KDV
Monitör
1 x Fujitsu L22T-3 21.5" 5ms Wide Screen Led Monitör 323,75 TL+KDV
Hoparlör
1 x Creative SBS A60 4W 1+1 Hoparlör 27,07 TL+KDV

Toplamda ödeme seçeneğine göre 3.004,30 TL ile 3.468,75 TL arasında tutuyor. En yüksek fiyat 12 taksit seçeneğinde 3.468,75 TL ile WorldCard'tadır. Tüm kartlara tek çekim 3.004,30 TL'dir.

İşletim sistemini eklemedim. Internetten indirip kurabilirsin. Ama istersen orjinal işletim sistemi ekleyerekte öneride bulunabilirim. O zaman bazı parçalardan ufak kesintiler yapmamız gerekecektir. Bu sistem seni 4-6 sene arasında idare edecektir diye düşünüyorum.

rakpunar bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
L0nelyHeRo
09-06-2012, 16:51   |  #16  
OP Yeni Üye
37 mesaj
Teknobiyotik.com'dan topladım.

Intel Sistem

Kasa
1 x Aerocool XWarrior Mesh Panel MidTower Oyuncu Kasası 106,84 TL+KDV
Güç Kaynağı
1 x Aerocool Strike X 600W 80+ Plus Bronz Güç Kaynağı 153,46 TL+KDV
İşlemci
1 x INTEL Core i7-2600K LGA 1155 8MB 3.4GHz Dört Çekirdekli İşlemci 679,32 TL+KDV
İşlemci Soğutucu
1 x Sunbeam Core-Contact Freezer İntel/Amd İşlemci Soğutucu (LGA1156 / 1155) 85,47 TL+KDV
Anakart
1 x MSI Z77A-GD55 Intel 1155 Soket DDR3 USB3 SATA3 ATX Anakart (G3) (Ivy Bridge) 341,81 TL+KDV
Bellek
1 x Geil Enhance Corsa 8GB 1600MHz CL9 Dual Channel Bellek Kiti (2x4GB) 124,32 TL+KDV
Ekran Kartı
1 x MSI ATI HD7870 Twin Frozr OC 2GB DDR5 256 Bit PCI Ekspres Ekran Kartı (R7870 TWIN FROZR 2GD5/OC) 839,60 TL+KDV
HDD
1 x Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA III DISK (ST1000DM003) 221,45 TL+KDV
Optik Sürücü
1 x SAMSUNG SH-S222AB Sata Siyah DVD-RW (Oem / Kutusuz) 47,29 TL+KDV
Klavye
1 x A4 Tech KB-28G Q Multimedya Oyuncu Klavye USB (Siyah) 20,44 TL+KDV
Fare
1 x AeroCool Strike X Combat 2800DPI 9 Tuşlu Oyuncu Faresi 34,97 TL+KDV
Monitör
1 x Fujitsu L22T-3 21.5" 5ms Wide Screen Led Monitör 323,75 TL+KDV
Hoparlör
1 x Creative SBS A60 4W 1+1 Hoparlör 27,07 TL+KDV

Toplamda ödeme seçeneğine göre 3.004,30 TL ile 3.468,75 TL arasında tutuyor. En yüksek fiyat 12 taksit seçeneğinde 3.468,75 TL ile WorldCard'tadır. Tüm kartlara tek çekim 3.004,30 TL'dir.

İşletim sistemini eklemedim. Internetten indirip kurabilirsin. Ama istersen orjinal işletim sistemi ekleyerekte öneride bulunabilirim. O zaman bazı parçalardan ufak kesintiler yapmamız gerekecektir. Bu sistem seni 4-6 sene arasında idare edecektir diye düşünüyorum.

Saolasın Moruk Tavsiyeni Şimdi İnceleyeceğim dedigim gibi 4-5 sene idare edebilecek Garantisi olan toplama pc demiştim birde garantisi var mı ?

rakpunar
09-06-2012, 17:05   |  #17  
Yıllanmış Üye
550 mesaj

Her parçanın özelliklerinde garanti süresi belirtiliyor. Ya gidip hazır pc alacaksın, pc'nin içi tozdan görünmez hale gelsede kasayı açıp temizleyemeyeceksin, her temizleme için garantiye götüreceksin, belki bunun için bile ücret edeyeceksin, bi güncelleme yapmak istediğinde aman garantiden çıkmasın diyerek kasayı açamayacağın için güncellemeyide garantiye yaptıracaksın, bunun için kesin para ödersin zaten. Yada toplama pc alacaksın, herhangi bir parçada sorun olduğunda azcık afedersin k.çını kaldırıp "kendi malın" için uğraşıp garantiye göndereceksin yada sorun çıkarırlarsa "kendi malın" için uğraşacaksın, kasa ağır çalışmaya başladığında sebep genelde kasa içi tozlanma olur, bu tozlanmayı garanti gider korkusu olmadan kendin temizleyebileceksin, ilerde güncellemeleri rahatlıkla yapabileceksin. Bu kadar armut piş ağzıma düş şeklinde düşünmeyin. Belki hazır pc servisleri daha çok ilgilenir ama emin ol hem daha iyi sistemin olur hemde daha rahat olursun. Ben kim olursa olsun karşımdaki biraz samimi konuşurum. O yüzden söylediğim lafları ters anlama, beni değiştiremezsin. :D

L0nelyHeRo
09-06-2012, 17:10   |  #18  
OP Yeni Üye
37 mesaj
Her parçanın özelliklerinde garanti süresi belirtiliyor. Ya gidip hazır pc alacaksın, pc'nin içi tozdan görünmez hale gelsede kasayı açıp temizleyemeyeceksin, her temizleme için garantiye götüreceksin, belki bunun için bile ücret edeyeceksin, bi güncelleme yapmak istediğinde aman garantiden çıkmasın diyerek kasayı açamayacağın için güncellemeyide garantiye yaptıracaksın, bunun için kesin para ödersin zaten. Yada toplama pc alacaksın, herhangi bir parçada sorun olduğunda azcık afedersin k.çını kaldırıp "kendi malın" için uğraşıp garantiye göndereceksin yada sorun çıkarırlarsa "kendi malın" için uğraşacaksın, kasa ağır çalışmaya başladığında sebep genelde kasa içi tozlanma olur, bu tozlanmayı garanti gider korkusu olmadan kendin temizleyebileceksin, ilerde güncellemeleri rahatlıkla yapabileceksin. Bu kadar armut piş ağzıma düş şeklinde düşünmeyin. Belki hazır pc servisleri daha çok ilgilenir ama emin ol hem daha iyi sistemin olur hemde daha rahat olursun. Ben kim olursa olsun karşımdaki biraz samimi konuşurum. O yüzden söylediğim lafları ters anlama, beni değiştiremezsin. :D

Doğru kardeş hazır pcler satanlar servisi çok iyi olabilir tanınmıştır ama çok problem cıkarıyorlar hep ondan servisleri iyi tutuyorlar zaten parçalarıda çok iyi koymuyorlar ürünün iyice ayrıntılı bir bilgisini vermiyorlar zaten doğru toplama alacağım kesin saolasın tavsiyen için şimdi garantilerinede bakıcam.

L0nelyHeRo
09-06-2012, 17:12   |  #19  
OP Yeni Üye
37 mesaj

Yorum Yapmak isteyen yorum yapabilir Yorumlara açığım Günceldir. Şuan Rakpunarın tavsiyesini inceliyorum...

Kapalı Hesap (203561)
09-06-2012, 20:04   |  #20  
Kapalı Hesap
4,310 mesaj

1 ayda yeni donanım mı çıktı da tekrardan açıyor ve herkesi tersleyecek yanıtlar veriyorsun?

EjderhaNefesi
10-06-2012, 01:36   |  #21  
Üye
Teşekkür Sayısı: 3
88 mesaj
1 ayda yeni donanım mı çıktı da tekrardan açıyor ve herkesi tersleyecek yanıtlar veriyorsun?

+1 

önceki konundaki sistemlere baksana alalala arkadaşlar sana 3-4 sene götürecek sistemler önermişler kaç tane, hemde sen 1 ay geçmiş yeni öneri istiyorsun.bak şöyle yaparsın önceki konundaki tavisyeleri kendince yorumlarsın ortaya bi pc çıkar ondan sonrada bunu alıyorum tamam mıdır dersin budur olay ok?

birde burda kimse sana pc toplamak zorunda değil  kimsede kendini yarıştırmıyor benim sistemim daha iyi diye .Şu işverenmişcesine tavırlarınızı bırakın böyle yapanlara da uyuz oluyorum.

L0nelyHeRo
10-06-2012, 12:41   |  #22  
OP Yeni Üye
37 mesaj

Kardeş pcyi almaya çok az kaldığı konuyu yenden açtım ve güvendiğim sevdiğim forumu seçtim burdakilerininde görüşlerini almak istedim kimi terslemişim her yorum yapana teşekkürler demekten başka ne  diyorum hiç ters cevap vermedim vermemde zaten yorum yapan yapar yapmayanıda zorla yap yap demeyiz...

L0nelyHeRo
10-06-2012, 12:49   |  #23  
OP Yeni Üye
37 mesaj
Alıntı: EjderhaNefesi  

+1 

önceki konundaki sistemlere baksana alalala arkadaşlar sana 3-4 sene götürecek sistemler önermişler kaç tane, hemde sen 1 ay geçmiş yeni öneri istiyorsun.bak şöyle yaparsın önceki konundaki tavisyeleri kendince yorumlarsın ortaya bi pc çıkar ondan sonrada bunu alıyorum tamam mıdır dersin budur olay ok?

birde burda kimse sana pc toplamak zorunda değil  kimsede kendini yarıştırmıyor benim sistemim daha iyi diye .Şu işverenmişcesine tavırlarınızı bırakın böyle yapanlara da uyuz oluyorum.

Kardeş ben zaten alacağım pc'nin özelliklerinin %75'ini tasarladım biraz daha görüş almak için açtım bu konuyu kimsede yorum yapmak zorunda değil zaten kardeş zorladığımız terslediğimizde YOK !

L0nelyHeRo
10-06-2012, 12:50   |  #24  
OP Yeni Üye
37 mesaj

Konu 15Hazirana Kadar Güncel Kalıcaktır. Fikrini belirtmek isteyen olursa Yorumunu Yapabilir Zorlama YOK !

Kapalı Hesap (203561)
10-06-2012, 13:02   |  #25  
Kapalı Hesap
4,310 mesaj
Alıntı: L0nelyHeRo  

Evet klavye,mouse,hoparlör,monitör falan herşey dahildir.Belirttiğim özellikleri iyice okusaydın anlardın gayet açık bir söz kullandım eski pcden hiç birşey takmıcam diye ama olsun tavsiyeni bekliyorum mouse,klavye kablosuz olmasın. [Birde yazıcı,webcam fln olmasın gerek yoktur onlara]

Bu karşıdakini tersleyecek bir sözdür ve o kadar uzun paragraf kuracağına şöyle yapsaydın iyiydi.

Bütçe (Örneğin) : 2500 TL
İstenilen Özellikler: .... 2 gb 256 bit vs. vs.
Kullanım Amacı: .... oyun vs. vs.
Ekstradan İstenilenler: ... cpu soğutucu, fan kontrolcü, ssd vs. vs.
Olması Gereken Donanımlar: ... full donanım kasa + klavye + mouse vs. vs. 

Gibi.

Kapalı Hesap (237690) bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]