PC devinden iki şok karar!

CHIP Online
19-08-2011, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Günün bombası: Dünyanın en büyük PC üreticisi, açıkladığı 2 yeni karar ile tüm dünyayı şoka soktu!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/pc-devinden-iki-sok-karar_28702.html

Resimlerle: WebOS: Palm Pre'nin işletim sistemi burada

Dünyanın en büyük PC üreticilerinden HP'nin, bir yıldan biraz fazla bir süre önce akıllı cep telefonu devi Palm'ı satın alması, o zamanların bomba haberlerinden birisi olmuştu. Palm'ın son mobil işletim sistemi olan WebOS'u da bu sayede ele geçiren HP, WebOS tabanlı akıllı telefonlar ve TouchPad adını verdiği tablet bilgisayarı piyasayı sallamaya çalışsa da, büyük reklam bütçelerine rağmen başarılı olamadı. Başka bir deyişle, iOS ve Android egemenliğindeki telefon ve tablet pazarı, üçüncü bir savaşçıyı kabul etmedi.

HP, dün yaptığı sürpriz açıklamayla, işte bu savaşçıyı, yani WebOS'u tarihe gömdüğünü resmen duyurdu. PC devi, bundan böyle WebOS tabanlı cihazların üretimine devam etmeyecek. Her ne kadar açıklamada WebOS yazılımı için alternatif yollar olabileceği söylense de, bu yolların arasında HP markalı bir donanım yok. Belki HP, WebOS'u satmayı düşünebilir ama bu satıştan ne kadar gelir elde edebileceği konusunda hiç de iyimser şeyler düşünülmüyor.

Tüm konu: PC devinden iki şok karar!

Resimlerle: WebOS: Palm Pre'nin işletim sistemi burada

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: HP bu iki şok kararı neden almış olabilir?