Pc donuyor

HPQ-User
10-02-2008, 07:11   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Kyosuke sormuş:
Ben bu pc yi 1 ay önce aldım.İlk aldığımda Windows XP Pro kullanıyordum.2-3 gün kullandıktan sonra bilgisayarım donmaya başladı.Yeniden başlatmak zorunda kalıyorum her 5 dk da bi donmaya başlıyor.Ama bu donma ethernet kablosunu taktığımda gerçekleşiyor.Kablo olmadığı zaman sorun yok yani.Ben bu pc yi internet cafede kullanıyorum.Normalde buna internet bağlantısı modemden geliyor.Ben bunu diğer başka bir pc nin yerinde de denedim yani hub dan bağlantıyı verdim yine olmadı.Harici bir ethernet taktım oda olmadı.Kabloyu değiştirdim olmadı,swicht aldım olmadı,Driverların son sürümlerini netten buldum kurdum hala olmadı,Aynı olay benden bir hafta sonra alan bir arkadaşımda da oluyor.O da evinde nete girdiği zaman bilgisayarı donuyor.Aldığımız yerin teknik servisine götürdüğümüzde onlarda böle sorun olmadığını söylediler ve birde vista kullanmamızı istediler.Şu an vista kullanıyoruz böyle bi sorunumuz yok ama vista ya alışamadım bir türlü ayrıca orjinal olmadığı için birçok sorunla karşılaşıyorum.Fiyatı yüksek olduğundan alamam da.Teknik servistekiler yeni pc lerde artık vista kullanılacağını sölediler ondan böle bişi olmuş olabilir deiler.Cidden böyle bir lşey var mı ben XP kullanamaz mıyım bu bilgisayrda ve bu donmanın XP de neden olduğu hakkında bi fikriniz varmı acaba?Bide bu anakart la ilgili görüşünüzü söylerseniz sevinirim.Çünkü bana anakartla ilgili bi sorun varmış gibi geliyor.Teşekklürler İyi çalışmalar

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
AMD Athlon 64 X2 DUAL Core Processor 6000+  3,01 ghz

2 gb ram

ATI readon HD 2600 XT ekran kartı

Onboard ses ve ethernet kartı

Gigabyte S series anakart

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

mayata
12-02-2008, 14:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
105 mesaj

dostum yeni laptoplarda vista işletim sistemi olanlarda dedğin sorunlar var.çünkü xp desteklemiyor.üretici firmalar vistaya uygun üretiyorlar.xp yüklediğinde driverler düzgün kurulamıyor.senin bilgisayarı masaüstü anladığım kadaryla .ama  xp driverleri sorunlıdur muhtemelen.bu üretici firmanın xp değilde vista uyumlu driver piyasaya sunmasından kaynaklanıyor