PC DONUYOR

sniper_elite
11-08-2008, 02:18   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

PC AÇTIĞIMDA SADECE HOŞGELDİNİZ YAZISI ÇIKIYOR ONDAN SONRA MASAÜSTÜ AÇILMIYOR GÖREV YÖNETİCİSİNDEN AÇABİLİYOZ YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİZ KOLAY GELSİN

Banned
11-08-2008, 02:42   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

merhaba arkadaşım,bu konuda daha önce buraya yazdıklarımı tekrar yazıyorum umarım işine yarar.
Monitörle ilgili hiç bir sorunun yok pc reset atıyorsa sistemden kaynaklanan bi problem var demektir.Aşağıdaki yönergeleri izle belki sorunu çözmene yardımcı olabilir.
1-Bilgisayarın ilk açılışında f8 (bazı pc lerde f5) tuşuna basarak güvenli moddan açmayı dene.. açılmıyorsa
2-İşlemcin ısınıyo olabilir.Azıcık teknik bilgin varsa işlemcini sök tekrar takmayı dene... açılmıyorsa
3-İşletim sistemi herhangi bir virüs veya zararlı yazılımdan zarar görmüş olabilir eğer işletim sistemin xp ise xp kurmasını biliyorsan xp cd sini tak format atmayı dene C: sürücüsünde önemli yedeklerin varsa F8 tuşuna basarak lisans sözleşmesini kabul et lisans sözleşmesi kabulünden sonra R onar seçenegini şeçerek xp kur'u başlatabilirsin

Banned
11-08-2008, 03:31   |  #3  
Banlandı
105 mesaj
kylie
merhaba arkadaşım,bu konuda daha önce buraya yazdıklarımı tekrar yazıyorum umarım işine yarar.
Monitörle ilgili hiç bir sorunun yok pc reset atıyorsa sistemden kaynaklanan bi problem var demektir.Aşağıdaki yönergeleri izle belki sorunu çözmene yardımcı olabilir.
1-Bilgisayarın ilk açılışında f8 (bazı pc lerde f5) tuşuna basarak güvenli moddan açmayı dene.. açılmıyorsa
2-İşlemcin ısınıyo olabilir.Azıcık teknik bilgin varsa işlemcini sök tekrar takmayı dene... açılmıyorsa
3-İşletim sistemi herhangi bir virüs veya zararlı yazılımdan zarar görmüş olabilir eğer işletim sistemin xp ise xp kurmasını biliyorsan xp cd sini tak format atmayı dene C: sürücüsünde önemli yedeklerin varsa F8 tuşuna basarak lisans sözleşmesini kabul et lisans sözleşmesi kabulünden sonra R onar seçenegini şeçerek xp kur'u baş
valla söyeleyeceklerimin hepsini söylemiş kylie benden çok yaşayacak galiba

Osgn
11-08-2008, 23:39   |  #4  
Yıllanmış Üye
349 mesaj

Yok arkadaşım abartma daha neler. Görev yöneticisinden açabiliyoruz diyo amma abartmışsın sorunu ya işlemci falan...

Dediğin gibi görev yöneticisinden açabiliyorsanız windows'u açın. Ardından C:\WINDIWS\ klasörüne gidin. Bilgisayarım simgeli explorer.exe'ye sağ tıklayın Gönder/Masaütsü(Kısayol Oluştur) seçin. Masaüstünde kısayolu görün. Ardından BAŞLAT Butonuna SAĞ TIKLAYIN. En üstte bulunan AÇ'ı seçin. Programlar/Başlangıç Klasörüne gelin. Masaüstünde bulunan Kısayol explorer dosyasını kesip Başlangıç klasörüne yapıştırın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Osgn
11-08-2008, 23:45   |  #5  
Yıllanmış Üye
349 mesaj
kylie
3-İşletim sistemi herhangi bir virüs veya zararlı yazılımdan zarar görmüş olabilir eğer işletim sistemin xp ise xp kurmasını biliyorsan xp cd sini tak format atmayı dene C: sürücüsünde önemli yedeklerin varsa F8 tuşuna basarak lisans sözleşmesini kabul et lisans sözleşmesi kabulünden sonra R onar seçenegini şeçerek xp kur'u baş
O kadar yanlış yönlendirmişsin ki inanamıyorum.

1) Bilgisayarın işlemcisi zarar görseydi Hoşgeldiniz Ekranını Göremezdiniz.

2)XP Onar seçeneği o şekilde açılmaz. Bahsettiğiniz XP Kurtarma Konsoludur. Sadece hasar görmüş sistem dosyalarını Xp CD'sinden elle kopyalama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için de MS-DOS bilgisine sahip olmanız gereklidir. XP Onarma seçeneği 'Kurmak İstediğiniz Bölümü Seçin' seçimini var olan işletim sistemi nereye kuruluysa o bölümü seçtikten sonra otomatik olarak aktifleşir ve size var olan işletim sistemini onarıp onarmayacağınız sorulur.

Bu konuda pek de bilginiz olmadığı kesin bu yüzden işlemciyi söküp takın önerisi kesinlikle çok yanlış bir öneridir. Nitekim işlemci söküp takmakla onarılmaz...

Önerilerinizde daha dikkatli olmanız dileğiyle, saygılar...

Son Düzenleme: Osgn ~ 11 Ağustos 2008 23:49