Pc her işlemde garip bir ses veriyor

matias54
07-08-2010, 16:03   |  #1  
matias54 avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
77 mesaj

bugün fark ettim.. bilgisayarla işlem yaparken bir ötme sesi geliyor ama bu hani ram arızalıysa 3 kere öter şunda 1 kere öter olayı değil.. nasıl anlatayım bilemiyorum ama ses böyle bi vıyırtı gibi.. ramden mi ekran kartından mı anakarttan mı ses kartından mı nereden geldiğini tam olarak çözemedim.. ancak mesela şu anda bu yazıyı yazarken o ses yok.. pc boşta çalışırken gelmiyor bu ses.. hep bir işlem yaparken geliyor.. hani masaüstündeyken hiçbir işlem yapmazsınız dolayısıyla HDD'nin gıdır gıdır diye sesini duymazsınız ama program çalıştırdığınızda HDD'nin sesi gelmeye başlar ya; bu da onun gibi.. Klasör açarken hatta oyun oynarken artıyor

gönder tuşuna bastıktan sonra diğer sayfayı açana kadar böyle bir viyirti sesi gibi bir ses gelecek.. çok düşük kuvvette bir ses çıkarıyor ama rahatlıkla duyabiliyorum bunu.. hani kafaya takmayım diyeceğim fakat takılmayacak gibi değil..

sesi tam olarak şöyle tarif edeyim.. bir filmde sinek vızıltısı olduğunu hayal edin.. görüntüyü hızlıca ileri sardığınızda mevcut sesler tizleşir ya.. onun gibi bir şey.. neden olur ki bu?? bu arada Psu bügün değişti 500 w lık taktm önceki 380 w civarıydı ama ses yoktu

SüRmenaJ KaOSs
07-08-2010, 16:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,907 mesaj

e ozamn psu'dandır diycem değiştir gitsin.

matias54
07-08-2010, 16:48   |  #3  
matias54 avatarı
OP Üye
77 mesaj

daha bugün aldım :S

SüRmenaJ KaOSs
07-08-2010, 17:09   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,907 mesaj

eski psu da sorun yoktu bunu takınca oldu diyosun eğer öyleyse götür değiştirsinler