pc kapanıyo

terranecy
25-10-2007, 22:44   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
29 mesaj

arkadaşlar.pc kendi kendine kapanıyo.defalarca format attım.ama format atınca d sürücüsü silindi.bundan mıdır acaba

swordmaster_65
25-10-2007, 23:09   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,176 mesaj

Kardeşim bu işin formatla bir alakası yok Aşırı ısınmadan yada güç yetmezliginden kaynaklanıyordur.
bu kapanma olayı son zamanlarda mı olmaya basladı daha önce yokmuydu eger öyleyse fazladan fan gibiseyler taktıysan bilgisayara PSU nun gücü yetmiyordur.
Egere böyle bir olay yoksa işlmeci büyük bir ihitimal fazla ısınıyıordur
speed fan programıyla buna bakabilirsin.

burdan indire bilirsin.

terranecy
25-10-2007, 23:13   |  #3  
OP Yeni Üye
29 mesaj

önceden yoktu.oyun oynarken olmaya başladı.extradan parça takmadım.

fanı temizlemek mi lazım acaba

swordmaster_65
25-10-2007, 23:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,176 mesaj

önce ısıyı kontrol et ısı fazlaysa işlmeci fanını temizlersin eger ısı normalse bu olay oyun oynarken gerceklestigi için ekran kartının fazla ısınmasındanda gerceklese bilir.

Mustafa Arslan
27-10-2007, 19:10   |  #5  
Yıllanmış Üye
411 mesaj

Arkadasım aynı sorun ben overclock yaptıgımda olusuyordu windowsun hata raporu oluşturmasına izin verdim ve bir acıkla geldi sorunun bir donanım hatasından oldugu yazıyordu eğer işlemcin veya ekran kartın cok ısınıyorsa kendiliğinden kapanıyordur kapanıp acıldıgında eğer sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı diye hata veriyorsa hata raporu olusturmasına izin ver bir acıklama gelebilir sorunun ne oldugu orda ingilizce olarak yazar kasana fan ekle derim onemli bir konuda power suppley genellikle kasalarda gelen guc kaynaklarından dolayı reset atmalar yasanabiliyor bende olmustu ve ekran kartım yanmıştı dikkatli ol derim eğer power suppley guvenmiyorsan değiştir