pc kapaniyor!!!! yardim

Terenas
28-01-2010, 08:10   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
49 mesaj

arkadaşlar pc durduk yerde, genelde internette gzerken birden kapanıyor. Sorun işlemcimi değiştrdkten sonra olmaya basladı. eskiden athlon x2 kullanıyordm. smdi phenom ii x4 aldım. ayriyeten 2gb'lık tek kit ram wardı bitane de 1gb'lık daha taktım işlemciyle birlikte bu upgradeden sonra bsladı. pc durdk yerde kapanıyor. ama psu calısıyor. ekran tamamen kararıyor harddisclern falan sesi gidiyor normal kapanmış gibi oluyor ama inceden bi ses kalıyor psu sesi. reset sorunu falan değil. ısınmadan olsa resetler die düşünüorum. tekrar açılması için acma tuşuna basmam gerekiyor. ama çok garip bişiy haftada 1 yada 2 sefer oluyor. fazla olmuyor. genelde internet explorer de gezerken birden kapanıveriyor bu da beni çok korkutuyor. işin garibi pc yük altında oyun oynarken falan hiç olmadı. sadece normal ekranda takılırken oluyor. psu 350 w pegasus. ekran kartı NVIDIA8600. 1 yıldr fln hiç sorn yok ekran kartıma yetiyor yani psu. o yaptıgım upgradelerden sonra bu sorun ortaya cıktı. neden olabilir acaba bi fikri olan?

Tanju.S
28-01-2010, 10:13   |  #2  
Üye
55 mesaj

PC'yi tekrar açmak için bastığında normal açılıştaki gibi mi açılıyor yani yine boot screen windows logosu falan tekrar geliyor mu?

cx571
28-01-2010, 10:37   |  #3  
Yeni Üye
35 mesaj

power-subtan olabilir diye düşünüyorum. güç yetmeye bilir.

Burak ÇAKAY
28-01-2010, 18:43   |  #4  
Burak ÇAKAY avatarı
Yıllanmış Üye
433 mesaj

normal mi acılıyor yoksa bekleme modu gibi mi