pc kendi kendine reset atıyor

HPQ-User
02-05-2008, 23:55   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ali_angin sormuş:
10 dakikada bir ıexolore.exe bir sorunla karsılastı kapatılmaısı gerekiyor =hata raporu gönder gönderme . diyor ve
gönderme dediğimde bütün işlemler proğr>aamlar kapanıyor masaüstüne geliyor ilk açıldığı gibi

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
marka: exper in yansanayisi byron
40gb hardisk sade c klasörü var
64 mg ekran kartı
10 dakikada bir ıexolore.exe bir sorunla karsılastı kapatılmaısı gerekiyor =hata raporu gönder gönderme

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; InfoPath.1)

mayata
03-05-2008, 09:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
105 mesaj

muhtemelen işletim sistemiyle alakalı bi sorun var.
tAabi virüs olma ihtimalide var.siz en iyisi bilgisayarı güvenli modda(bilgisayar açılırken F8 tuşuna bi kaç defa basacaksınız ordan güvenli mod seçeneğini seçeceksiniz entere basacaksınız) açıp  iyi bir anti virüs programıyla(panda olabilir)taramasından geçirin.düzelmezse format atmayı biliyosanız formatlayın

Borga-x
03-05-2008, 09:50   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Format atmaya gerek yok. XP CD'sını surucye koyun ve sıstemı başlatın. CD onyukleme yapacaktır. Normal xp kurar gıbı devam edın. F8 ıle antlaşmayı kabul ettıkten sonra varolan şiletim sistemini onar diyin. Cd işletim sistemindeki bozukluk ve eksık dosyaları yerıne koyup sıstemı tamır edecektır.

AVG antıspyware ile spy ve trojan taraması yapabılırsın. Guvenlı modda yapman daha iyi olacaktır.