PC kullanıyorsanız bunlara uymalısınız!

CHIP Online
09-02-2013, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

İyi bir PC kullanıcısı olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Öyleyse bu 6 kurala uyuyorsunuz demektir!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/pc- ... alisiniz_38540.html

Resimlerle: Dünyanın en hızlı 5 süper bilgisayarı!

Telefonlarımızı, PC'lerimizi kullanırken, internette dolaşıp fotoğraflarımızı paylaşırken dikkat etmemiz gereken bazı temel kurallar, alışkanlıklar var. Teknolojiden faydalanırken aşağıdaki maddelerden haberder olmanız, bilgilerinizin güvende olmasını sağlacak, sizi birçok sorundan kurtaracak.


1. Wi-Fi hospot'lara dikkat edin


Telefonunuz veya tabletinizle dolaşırken internete mahkum kaldıysanız, bağlandığınız parolasız ağlara dikkat edin. Parolasız ağlar verileri herhangi bir şifreleme olmadan gönderip alırlar. Bu ise verilerinizin kötü niyetli birisi tarafından kolayca çalınabileceği anlamına geliyor. Eviniz dışındaki herkese açık Wi-Fi ağlarına bağlanırken dosyalarınızı paylaştırmamaya da özen gösterin (Windows bunu yapmak isteyip istemediğinizi ilk bağlandığınızda soracak).


Şifresiz Wi-Fi ağlarını kullanabilirsiniz, ancak oturum açtığınız sitelere "https" üzerinden bağlandığınıza emin olun, şifresiz olarak bağlanan (http) web sitelerinde şifrenizi yazarak oturum açmayın.


2. Parolalarınız yeterince iyi mi?


Parola olarak tahmin etmesi kolay kelime birleşimlerini, telefonu numaranızı, "12345"i kullanmamanız gerektiğini zaten biliyorsunuz. Bunun yanında en azındn önemli hesaplarınız için farklı parolalar kullanmaya özen göstermenizi tavsiye ediyoruz.


Tüm Konu: PC kullanıyorsanız bunlara uymalısınız!

Resimlerle: Dünyanın en hızlı 5 süper bilgisayarı!

Kaynak: www.chip.com.tr