PC Kurma

onurakk
23-07-2008, 12:36   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
110 mesaj

ARKADAŞLAR PC BAĞLAMA NASIL YAPILIR BİLEN VARSA YAZSIN VEYA BAŞKA SİTELERDEN RESİMLİ ANLATIM VARSA LİNK VEREBİLİR ACİL TEŞEKKÜR EDİYORUM

Reborn91
23-07-2008, 13:09   |  #2  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

pc bağlama derken? Bütün pc parçalarını birleştirmeyi diyorsan bence hiç uğraşma. Eğer öğrenmek istiyorum diyorsan bilen ehil bir kişi ile beraber kur sistemini. Tek başına kurarsan ya bazı şeyleri eksik yaparsın ( ki bu normal birşey inş böyle olur ) , yada bazı parçalara zarar verirsin ( işte bu olmaz inş ) Ama bazı inceliklerini azda olsa verebilirim sana .

-Önce eller bir sobaya yada kalorifere dokundurularak statik enerji atılır.
-Anakart çıkartılır , yumuşak bir zemin üzerine , antistatik paketi serilir onun üstüne konulur.
-İşlemci ele alınır. Köşesine dikkat edilir. Doğru Köşe bulunur. Takılır.
-Ramler alınır. Onunda doğru tarafı bulunarak takılır. (Ramler DUAL se doğru slotlara takılmasına dikkat edilir)
-Termal macun sürülür ve işlemci fanı üzerine sağlamca monte edilir.
-gerekli bağlantılar anakart kitapçığında yazar çok karışık birşey değil ama ilk yaptıgım zaman ben karıştırmıştım.

Kısaca sen en iyisi bilen biri ile yap. ;) Hem öğrenirsin , hemde riske atmamış olursun.

onurakk
23-07-2008, 13:26   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
110 mesaj

pc zaten kurulu hdd led reset ve power tuşlarının bağlı oldukları kablolar yerinden çıkmış bi türlü yapamadım ben onun için pc montaj nasıl yapılır dedim

goldman86
23-07-2008, 13:43   |  #4  
Yıllanmış Üye
151 mesaj

anakartın kitapçığında şema şeklinde ayrıntılı oladar göstermesi gerekir.bulamazsan destek sayfasından anakartının dökümanını indir derim ben.