Pc'mi Oyun İçin Yenliyrum Tavsiyelerinizi Bekliyrm

blade035
20-09-2010, 16:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Anakart : Biostar P4M900 - M7 Fe ver 1  http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/content.php?S_ID=314

Ekrankartı :  YOK Kahkaha

İşlemci : Intel® Pentium® Processor E5300 (2M Cache, 2.60 GHz, 800 MHz FSB )

POWER : YoK Kahkaha

Ram : 2 GB 800 MHz DDR2 RAM CL6 ( daha sonra 1 & 2 gb  almayı düşünüyorum Sizin tavsiyelerinize göre )

HDD :  120 gb Seagate 7200 rpm. ( 1 tb Harici Hdd vardır )

DVD : 2 tane Dvd var birisi okuyucu Markasını bilmiyorum (markasını bilmediğim DVD okuyucu Resimdeki Kasanın üzerinde takılı olan DVD [:@]) CD yazıyor DVD okuyor. Biriside Samsung SH-S223C 22X Sata Dvd Yazıcı Siyah
http://www.hepsiburada.com/Liste ... 7&productid=bd97109

Güç Kaynağı ( UPS ) : Powercom BNT-600AP (1 PC / 15dk) Ups

Klavye : A4 Tech X7-G800MU Q-tr PS/2 Oyuncu Klavye Siyah

Mouse : A4 Tech XL747H Anti-Vibrate Örümcek Desenli Oyuncu Mouse

Benim istediğim öncelikli oalrak Ekran kartı ve Power dır . Ekrankarı max. 300 TL olması , ekrankartına ve sistemime yatecek kadar power almak istiyorum. Artı işlemciyide Overclock yaparak en az 3 Ghz de kullanmak istiyorum. Birde sistemimde kafama takılan birşey var Benim şimdiki kullandığım ram 800 mhz ve anakart özelliklerine bakarsanız MEMORY bölümünde Support DDR2 533/667 MHz yazıyor acaba ram ı desteklemiyormu çünkü ram in 2 gb olmasına karşın sanki tam olarak kullanamıyorum işlemciyi ve ram i nedense tam manasıyla kullanamıyorum ama şimdilik bir yavaşlama sorunu yok ama işlemciye Overclock yapmada ısrarcıyım bilmiyorum sizin düşünceleriniz nedir. Konumuza geri dönersek benim istediğim Oyunlarda Kasmayan bir bilgisayar . Ben bilgisayarımı Sürekli 1152 x 864 olarak kullanıyorum bilmiyorum ekran kartında bir ayrıcalık yaratırmı bu konularda bilgim azdır Ekran kartı olarak ben ZOTAC 9800 GT ECO almıştım POWER girişi yokmuş Göz kırpma PC ye takınca çalışmadı bende geri gönderdim :) dediğim gibi oyunlarda kasmasın size tavsiyeleriniz olmadan hareket etmek istemiyorum. Ayrıca Pc kasasını değiştirmek istiyorum şimdiki kullandığım PC KASASI bu (soldaki Kasa) :

Almak istediğim kasada bu Umarım Bu kasa ile benim sistemim Tamamıyla Uyar Bu konudada Yardım ederseniz sevinirim. http://www.hepsiburada.com/Liste ... &productid=bd100375 :

Umarım Bu kadar ayrıntı yeterlidir. Daha sormak istediğiniz birşey varsa lütfen yazın .Yardımlarınız için şimdiden Teşekkür ederim.

Son Düzenleme: blade035 ~ 20 Eylül 2010 16:13
Furkan-46
20-09-2010, 16:47   |  #2  
Furkan-46 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
745 mesaj

Bir kere o alacağın parçaları  asla o anakarta takma.ekran kartı olarak sana 5750 yi önerreyim ama gönül isterki büçen olsa hd5830 daha iyi olur.ekran kartına da 450W gerekli.OCZ FATALİTY 550W power da önerebilirim.Eğer anakartıda değiştirim dersen ki bnce değiştir overclock için GIGABYTE P43 DDR2 anakartı öneririm.hem bu anakartta ramları de 800mhz de kullanabilirsin..