PC'nizi profesyoneller gibi koruyun

CHIP Online
15-11-2010, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

PC'nizdeki ciddi sorunları çözmek için pahalı yazılımlar şart değil; bu bedava araçla her şey mümkün

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/pc-n ... -koruyun_23525.html

Resimlerle: En iyi 20 güvenlik aracı!

Eğer bir bilgisayar uzmanı değilseniz, PC'nizde meydana gelen sorunları gidermek için muhtemelen size tavsiye edilen belli programları kullanıyorsunuzdur. Bu programların daha çok özelliğe sahip olanları ise ne yazık ki el yakacak kadar pahallı.

OSForensics adlı bir program ise işletim sisteminizin en derin kayıtlarına kadar gelişmiş metotlarla araştırmanızı ve tüm sorunları aynı TV dizilerindeki "olay yeri inceleme" ekipleri gibi ustaca gidermenizi sağlayabiliyor. En güzeli ise bunu tamamen ücretsiz olarak yapıyor.

OSForensics'i kullanırken her çalışmanızı ayrı bir "dava" olarak açabilir ve davalarınızı daha sonra yeniden gözden geçirmek üzere kaydedebilirsiniz. Bu ücretsiz ama çok yetenekli program ile bilgisayarınızdaki kayıp dosyaları bulabilir, Windows kayıt defterini yakından inceleyerek hatalarını bulmanız mümkün. Bilgisayarınızda son zamanlarda gerçekleşen tüm işlemleri gözden geçirebileceğiniz "Recent Activity" bölümü ve hatta silinmiş dosyaları kurtarmak için "Deleted File Search" bölümü de mutlaka işinize yarayacaktır.

OSForensics'i indirmek için şu adresi ziyaret edebilirsiniz.


Tüm konu: PC'nizi profesyoneller gibi koruyun

İzleyin: Windows 7 ve güvenlik

Resimlerle: En iyi 20 güvenlik aracı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: OSForensics'i nasıl buldunuz?