pc senkronize değil

realasabi
26-04-2013, 02:17   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

öncelikle herkese merhaba, önceden çok rahat oynadığım oyunları şimdi yüklediğimde ilk 15 dakka sorun olmadan oynuyorum sonra öğlebi kasıyorki nerdeyse mausu döndüremiyorum ve yeni oyunu açtığımda mausu döndürürken ufak ufak takılmalar oluyo, sırf bu yüzden 8.format attım 3 gün içinde ama nafile bi işe yaramadı. parçalardandır dedim komple hepsini söktüm temizledim ama yine nafile çok ısınıyo dedim baktım değerlerim çok normal ve zaten her zaman kontrolde ederdim ısılarını sonuç olarak işin içinden çıkamadım. Bi fikri olan varsa beni bilgilendirirse çok sevinirim inanın 3 günde bakmadığım yer kalmadı lütfen help me.
sistemim:
anakart :Gigabyte PH67A-D3-B3
işlemci :intel core i5 2500 3.3
ekran kartı :asus 6850 ddr 5 1gb 256 bit
ram :4+4=8 kingston 1600 lük
psu :600 w

Sistem Bilgilerim
Veloce
26-04-2013, 09:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
230 mesaj

Büyük bir ihtimal probleminiz Memory Leak, uygulamaların kendilerine ayrılan alanı gereğinden fazla işgal etmesine denir. Bu sorunun maalesef tam anlamıyla bir çözümü var mı yok mu bilmiyorum, bazılarında bazı çözümler işe yararken bazılarında ise hiç bir fayda etmiyor.

Ya da işlemciniz çok fazla ısınıyor olabilir sorun bu da olabilir AIDA64 ile sistem sıcaklıklarını bize bildirirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

realasabi
26-04-2013, 17:18   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj

dediğin programda ısı değerleri tam nerde bulamadım ama bemim kullandığım programlarda bakabilirsin star craftın ilk bölümünü oynadım bölüm geçerken dondu pc bende değerleri kaydettim.

DiamondMines
27-04-2013, 00:19   |  #4  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: realasabi  
dediğin programda ısı değerleri tam nerde bulamadım ama bemim kullandığım programlarda bakabilirsin star craftın ilk bölümünü oynadım bölüm geçerken dondu pc bende değerleri kaydettim.

Ekran kartı çok ısınıyor 77c olmuş. Stabilite sıkıntısı olabilir sistemde. İşlemci soğutucu stok mu kullanıyorsun? Sabit disk de sorun yaratabilir.

realasabi
27-04-2013, 11:21   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

ekran kartım yüksek ısılarda çalışıyo bende tırsmıştım araştırdım ve overdrive te açıktı o an ve evet stok fan kullanıyorum ama dediğim gibi ben sürekli ısılara göz atardım önceki düzgün haliyle çalıştığı zamankinden bir farkı yok ısıların sorunda burda ya herşey aynı gözüküyo ama performan diplerde .hdtune ile  tarattırdım başka biryerde söylenmişti hdd de sorun yok yinede teşekkür ederim

SypeR54
27-04-2013, 14:52   |  #6  
SypeR54 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
724 mesaj

Eğer ekrantına OC Yaptıysan OCyi geri al birde öyle dene. Eğer gene ısılar yükseklerdeyse sorunun ekran kartında olma ihtimali yükselir kanımca.

realasabi
27-04-2013, 16:22   |  #7  
OP Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: SypeR54  
Eğer ekrantına OC Yaptıysan OCyi geri al birde öyle dene. Eğer gene ısılar yükseklerdeyse sorunun ekran kartında olma ihtimali yükselir kanımca.

oc değil ccc nin overdrive ı açıktı oc yapmadım ayrıca zate bilmiyom ki :D

DiamondMines
27-04-2013, 19:02   |  #8  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj

oc değil ccc nin overdrive ı açıktı oc yapmadım ayrıca zate bilmiyom ki :

Sürücülerin karışmış olabilir, bazen Catalyst %95 aktivitede çalışıyor yük altında olmasa bile, format çek. Eğer geçmezse yan panelden 140mm fan tak ekran kartının üstüne ısıları dengelesin.

realasabi
27-04-2013, 19:36   |  #9  
OP Taze Üye
5 mesaj

format bundan önceki 8 sefer işi yaramadı http://youtu.be/iWEixLuhDkk burda oyun kasılmıyo resmen takılıyo bi bakın isterseniz

DiamondMines
27-04-2013, 19:41   |  #10  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
10,394 mesaj
format bundan önceki 8 sefer işi yaramadı http://youtu.be/iWEixLuhDkk burda oyun kasılmıyo resmen takılıyo bi bakın

Ayarlarını açıklarmısın: çözünürlük ve filterlerin nedir oyun oynarken? Max ayarlarda mı deniyorsun. O sistemden hangi parçanın sorun yarattığını anlamak istiyorsan ilk olarak başka bir ekran kartı ile dene, HD 7770 gibi eğer bulabilirsen. Her oyunda mı yapıyor?