pc siyah ekranda kaldı

gülti
12-02-2009, 22:52   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

arkadaşlar dün akşam kasanın içini açıp temizlemek istedim parçaları temizledim yerlerine güzelce taktım.fakat işlemci fanını takmayı unutup pc yi açtım ve pc bana fan error deyip pc yi kapattı.ondan sonra fan kablosunu taktım tekrar çalıştırdım 3 defa pc siyah ekranda kalıp reset attı kendine ve kapandı tekrardan.tekrardan açmaya çalıştım bu sefer pc siyah ekranda kalıyor boot menüsü dahi açmıyor.bios pilini çıkardım hatta cmos clear yaptım sorun devam etti.dikkatimi şu çekti pc açılıp siyah ekranda kalıdığında hdd nin data kablosunu çıkardığımda çalışmaya başlıyor hdd.bir fikri olan varmıdır sorun nedir nasıl çözülebilir teşekkürediyorum şimdiden cevaplarınız için.

Metal_Milita
12-02-2009, 23:38   |  #2  
Metal_Milita avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,011 mesaj

cpu fan kablosunu kasa fanı yerine taktımı fan error hatası verir genelde siyah ekranda kalmasınada diyebileceğim hd bağlandığında kısadevre yapıyordur makineyi kilitliyordur bundan olur bu sorun

gülti
13-02-2009, 00:05   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

hdd takılıdeğilkende siyah ekranda işin enterasan tarafı bulamadım bir türlü kafayı yiyeceğim artık

yüxexes_ksk
13-02-2009, 19:38   |  #4  
Üye
91 mesaj

arkadaşım aynı sorunu ben daha bir iki gün önce yasadım işlemci fanının arasındaki termal macundan cıktı sorun istersen bi dene termal macunu yeniledim suan sorunsuz çalısıyor...

gülti
14-02-2009, 00:10   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

macun la ne ilgisi olabilir onu tam anlayamadım

FCWARE
17-02-2009, 12:51   |  #6  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

sorun ram larınde olabilir ramların yerini deiş yada çift ram kullanyorsan birini çıkar öle dene aynı sorun dewam ederse en yakın tamirciye git anakartın çalışıyorsa bıos ekranı geliyorsa korkulacak bişe yok üzülme pc işi karmaşıktır hiç ummadıın parça baş yarar