PC toplama

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
basch
25-02-2005, 20:48   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Merhaba Arkadaşlar,
toshiba A30 notebook sahibiyim ve de photoshop, AutoCAD, 3D Max tarzı programları bilgisayarım kaldırmadığından bir kasa toplamayı düşünüyorum. Bu tarz programları kaldıracak "en uygun fiyatlı" bir bilgisayar nasıl olmalıdır? Amd mi İntel mi renderlar da daha iyi performans sunar? Ekran kartı olarak hangisi yeterlidir? Bir de bilgisayarın sesi bnm için hayati önem taşıyor. Sessizlik için ne tarz önlemler alınmalı.
Cevaplarınız ve de ilginiz için şimdiden çok teşekkürler.

hacker_23
25-02-2005, 21:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
744 mesaj

bikere yazılımla ugrsıcagını soyluyorsun intell neden intel amd den daha ust bır sevıyede ral clock saatıne sahıp
anakart...GIGABYTE 8GVMK İ865 800MHZ 533DDR 64MB6X SATA...76$
islemci...P4 INTEL 3.0GHz 800MHZ BOX 1MB CACHE...210$
ekran kartı...128 MB ASUS ATI RADEON 9600 XT TVD...187$
kasa...aopen h600b_13.... fiyatı tam hatırlamıyorum
ram...512MB 400MHz DDRAM KINGSTON...71$
hardısk ve dıger parcaları kendıne gore uyarla ayrıca ekranı kesılıkle samsung al madem resimisleme makına ressamlıgı gıbı seyler ıcın ıdaal olacaktır super bı ekran nokta aralıgı cok ıı bence

diger seyleri sana bıraktımm kafana gore takıl o tıp seylerde bide paran varsa ekran kartını daha pro bısey alabılırsın maden resim isleme modelleme ıle ugrasıosun...

jaina
25-02-2005, 23:02   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

www.pclabs.gen.tr adresindeki önerilere bir bakınız.

Onun dışında arkadaşın dediklerine katılıyorum, iyi bir sistem olur, ancak son olarak verdiğim adrese bak işine yarayacak bir kaç bilgi bulabilirsin.

O tür programları şu an amd64 939 socket ler intelden daha iyi yapıyorlar.

Eğer amd64 939 socket alabilirsen, onu al, alamazsan yazılan intel sistem sana yetecektir.

hacker_23
25-02-2005, 23:25   |  #4  
Yıllanmış Üye
744 mesaj

abi ben kesinlike ıntel yanlısı değılım ama (hata intelden nefret ediyorum)
ama bı gercek var karsılartırmalı test olarak kendı gozumle gordum ıntel progrmalrda her ne olusa olsun amd den iyi neden cunku reel clock hızı amd nin cok ustunde...
ama tabi sen yine bi jaına nın vedıgı sıteye bır bak

Son Düzenleme: hacker_23 ~ 25 Şubat 2005 23:26
basch
26-02-2005, 00:14   |  #5  
OP Taze Üye
9 mesaj

Önerileriniz için çok teşekkürler. hacker_23; oyun oynamam; sadece belirttiğim işlemler için, gerçekten daha üst bir ekran kartına ihtiyaç var mı? Ayrıca çoğu insan AMD'nin bu tür işlemlerde daha iyi olduğunu söylüyor, ne düşünüyorsun? Açıkçası donanım harcamalarına az para harcayıp, kasa modifikasyonuna harcamak istiyorum...Yani saydam kasa, ışıklar, bi de allah rızası için ses çıkarmayan fanlar!!! Sessiz olsun, yavaş olsun... jaina; verdiğin link için çok teşekkürler..

hacker_23
26-02-2005, 11:56   |  #6  
Yıllanmış Üye
744 mesaj

diyorsunki modelleme ile uğraşıyorum ozman iyi bir ekran akrtına ihtiyacın var tabii ama sen bilirsin amd alıcaksanda 64bit tabanlı bir sey almanı oneririm neden cunku senin ihtiyacını amd nin 32bit lik işlemcileri karşılayamaz,birde kasam modifikasyonu ve sessizlik benim için önemli diyorsun ozaman iyi bir kasaya yani AOPEN,THERMALTHAKE gibi kasalara yonel bu tıp kasa uretıcılerı oldukça iyi kasalae üretiyorlar benden bir tavsiye istersen bu konuda AOPEN H600B_13 oldukça ucuza iyi bir çözüm olur ben şu an H600B_13 kullanıyorum oldukça iyi bir kasa fanları oldukça sessiz PSU sunda cok sessiz bir fana sahip hakeza kasa fanıda oldukça sessiz...

bluefire
26-02-2005, 16:36   |  #7  
Yeni Üye
21 mesaj

ya arkadaşlar intel bu işlerde AMD den hızlı diyorsunuz ama daha önceden hep intel kullanan bir arkadaşım vardı bırak AMD 64 s939 u onu hayal bile edemiyordu ama AMD yi görünce bana hemen tel açtı süper diye hem bu tarz programları kullanan biri birkaç programı aynı anda kullanıyor oda intelde makineyi öyle bir kasıyorki 2 saatte diğer işleme geçiyorsun...

jaina
26-02-2005, 19:04   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Forum üyeleri.....

Ya arkadaşlar lütfen kafanızdan birşey uydurmayın ya...
Hacker arkadaşın zaten öyle bir resmi varki, bir yazı okuyup iki defa mouse la aşağı iniyorum.....
Neyse birde hacker arkadaş demişki intelin REAL CLOCK u daha yüksek... yani????!!

İntelin real clockunun daha yüksek olması şu an intele pek bir fayda sağlamıyor. Zaten o yüzden amd 2000+ mhz de çalışan bir işlemcisine amd64 3000+ diyor neden? Çünkü bir çok kişi saat hızına bakar bilgisayar alırken

Derki bak bu bilgisayar 3ghz demekki iyi. O yüzden amd de 3000 gibi isimler çıkardı.

Ama şu an alabilirsen basch kesinlikle amd64 939 socket al

bu adrese bir bak, her bütçeye uygun

basch
26-02-2005, 21:19   |  #9  
OP Taze Üye
9 mesaj

Merhaba,
arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkürler. Ben AMD kullanmaya karar verdim. (Intel ve de Windows markalarına karşı antipatim var:)) Aslında Amerika'dan belirttiğim işlemlerde kullanmak üzere macmini almaktan son anda vazgeçtim; photoshop vs programları orijinal kullanım zorunluluğu ve de her birinin fiyatı ~= $700 olduğundan normal Pc toplamaya karar verdim :(    ((apple sahibi olmadan ölmek istemiyorum :))

Bilmiyorum kasa tercihim hakkında ne düşünecesiniz, değer mi değmez mi, ama ben http://www.dijitalcenter.com/asp/show_stock.asp?Product_ID=AC-TB bu tarz bir kasa almaya karar verdim. 512mb kingston ram, 160GB samsung harddisk. Bi siteden 2.el iyi bir 17 - 19" monitör... kalan paramla da ekran kartı alacağım (ekran kartını oyun oynamadığımdan sanki gereksiz bir ekipman gibi görüyorum ama hayırlısı:))

Kasa hakkındaki düşünceleriniz neler, değmez mi?

basch
26-02-2005, 23:10   |  #10  
OP Taze Üye
9 mesaj

2. el Toshiba A30 S203, P4 2.6, vs vs. $1000 eder mi sizce_? Bunu satıp sadece internete girebileceğim ve de sunum yapabileceğim 2.el basit bir laptop ile üzerine para koyup bahsi geçen iyi bir Pc almayı planlıyorum. Mantıklı bir plan mı sizce?

Recep Baltaş
27-02-2005, 18:05   |  #11  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

O kasalr özellikle tozu topluyo bundan haberin vardır umarım....Şu şeffaflar...

basch
27-02-2005, 20:00   |  #12  
OP Taze Üye
9 mesaj

hay1r hiçbir bilgim yok bu konuda, lütfen paylasin...

canerkaraman
27-02-2005, 20:33   |  #13  
Yıllanmış Üye
119 mesaj

hesaplı istiyosan amd athlon almanı tavsiye ederim arkadaşım

kane
28-02-2005, 01:29   |  #14  
Üye
92 mesaj
alıntı:
Gönderen : basch

Merhaba,
arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkürler. Ben AMD kullanmaya karar verdim. (Intel ve de Windows markalarına karşı antipatim var:)) Aslında Amerika'dan belirttiğim işlemlerde kullanmak üzere macmini almaktan son anda vazgeçtim; photoshop vs programları orijinal kullanım zorunluluğu ve de her birinin fiyatı ~= $700 olduğundan normal Pc toplamaya karar verdim :(    ((apple sahibi olmadan ölmek istemiyorum :))

Bilmiyorum kasa tercihim hakkında ne düşünecesiniz, değer mi değmez mi, ama ben http://www.dijitalcenter.com/asp/show_stock.asp?Product_ID=AC-TB bu tarz bir kasa almaya karar verdim. 512mb kingston ram, 160GB samsung harddisk. Bi siteden 2.el iyi bir 17 - 19" monitör... kalan paramla da ekran kartı alacağım (ekran kartını oyun oynamadığımdan sanki gereksiz bir ekipman gibi görüyorum ama hayırlısı:))

Kasa hakkındaki düşünceleriniz neler, değmez mi?

selamlar Almak istedigin kasayi ben kullaniyorum oldukca guzel bir kasa birazda isiklandirmayla inan gecelri muhtesem oluyor tavsiye olunur Kahkaha