PC toplayacam (EPOX mu? MSI mı?)

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
tsunami
06-10-2005, 12:59   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Haftaya pc toplayacam.
Islemciyi: AMD Athlon 64 bit 3000 Mhz 939 pin olmasini düsünüyorum.
Simdi nasil bir ana kart almaliyim?
Nvdia nforce 4 özelliginin ve fiyatinin da max. 100-120$ olmasini istiyorum.  
EPOX 9NPAJ anakarti tavsiye ettiler.

ancak power dan anakarta gelen kablo 20 pinli. EPOX anakartlarda ise 24 pin var. 4 pin bosta da kalsa sorun çikmiyor dediler, kimisi performans düsüyor dediler.
MSI daha ekonomik gibi ve ödül almis. Tam anlamiyla kararsiz kaldim....

2. Nasil bir kasa almaliyim? Bu anakartlar ATX kasalara uyumlu sanirim. Hem ekonomik hem 350 watt ve tek fanlı işimi görür sanırım.

3. ADSL Modemde de kararsiz kaldim.
Geek Q51 4 portlu, asus 4 portlu ve robotics 4 portlu düsünüyorum. Ama INCA daha ekonomik. Siz ne önerirsiniz (Zoom hariç, çünkü zoomlarin adaptörlerinde sorun var)

4. Nvdia nforce4 yongasetli anakartlar da sanirim dual ram almak gerekiyormus.. Yani 1 GB için 2 tane 512 MB ram mi alacam? Yoksa tek parça 1024 MB yeterli mi?

5. Epoxlar sata2 destekli, SATA2 destekli bu anakart, SATA hddleri çalistirir mi?

6. ilk defa makine toplayacam, anakartin kitapçiklarinda resimli acikliyor ama CPU ile fan arasina termal bir macun sürülüyor, MSI larda ise metal bir çerçeve vidalaniyor. Bir de anakarti kasaya ilk monte asamasindan çekiniyorum ama yaparim diye düsünüyorum. CPU fani, islemciyle beraber veriliyor sanirim..

Ek bir sey almama gerek yok. Parçalari alip da uymama gibi bir sorunla karsilasmak istemiyorum. Bu konuda ne tavsiye edersiniz? Mesela 24 pinli power kablosu olayi gibi ince ayrintilari paylasirsaniz sevinirim.

NOT: Toplayacagim makinede 1 GB ram, dvdwriter, 160 GB sata hdd olacak
ve monitör hariç max 580-600$ olmasi gerekiyor.

1 hafta içinde cevaplandirirsaniz sevinirim.

TSUNAMI