Pc ve İnternet hakkında yardım!..

tarkankolik
10-05-2006, 13:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

İyi günler arkadaşlar...Çok yeni bir internet kullanıcısıyım...Pc ve net hakkında pek fazla bilgim yok...Ama hackerler falan açıkçası ürkütüyor beni...Burda baktım da oldukça profesyonelce yazılar ve yorumlar var...Bi kaç sorunum var yardımcı olursanız sevinirim...
1-Bilgisayarımda 3 kişi oturum açıyor 2'si bilgisayar yöneticisi diğeri ise sınırlı hesap durumunda...Benim dışımda oturum açanların virüs bulaştırmasından çekiniyorum...
2-Pc'de Northon Antivirus ve Northon 2006 ınternet Securtiy kurulmuş durumda...P^'yi ağırlaştırıyor ve bazen de internete girmemi engelliyor...Nasıl önleyebilirm?
3-İnternet bağlanrtımızı 2 komşumuz ile ortaklaşa yaptık...Onların benim Pc'ye ulaşmalarını nasıl engelleyeblirim?...İnternet bağlantısı onlar gelip bizden çektiler...
4-İnternet bağlantımızı ortak yağtığımız komşuların pc'lerine bulaşan virüsler bize de bulaşır mı?...
Yanıtlarınız için hepinize tşk ederim...

LiL_CaT
10-05-2006, 16:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
385 mesaj

1-sınırlı hesabı olanların regedite veri yazma hakkı yoktur.Birçok virüs bu yuzden pcye bulaşsa bile aktif olmaz.
2-Antivirüs ve benzeri yazılımlar pcyi biraz kasar normal bir durum.
3-İnternet bağlantısı ile senin pcne bağlanamazlar ancak ağ bağlantısı olsaydı pcne ulaşabilirlerdi.
4-Hayır kesinlikle senin pcne zarar gelmez.

tarkankolik
10-05-2006, 16:55   |  #3  
OP Taze Üye
10 mesaj

Yanıtın için tşk ederim...''İnternet bağlantısı ile senin pc'ne bağlanamazlar,ağ bağlantısı olsaydı pc'ne ulaşabilirlerdi'' demişsin , zaten ağ bağlantısı var...Ve ulaşabilirler mi pc'me? :((

Canimsin
26-05-2006, 07:50   |  #4  
Taze Üye
12 mesaj

1. LiL_CaT arkadaşım seni sınırlı internet kullanıcısı olarak değerlendirmiş. Değilsen Hani 2 kişi bilgisayar yöneticisi olarak açıyor ya. He işte onları iptal et ve onlarda normal kullanıcı olarak açsın. Gündelik işlerin için tüm yetkilerinle açmamaya özen gööster. Senin dışındakilerin virus bulaştırmalarından korkuyorsan onları uyarmalısın. başka yapacak bişeyin yok.
2. Lil_CaT arkadaşıma katılıyorum.
3.LiL_CaT arkadaşıma katılmıyorum :) işletim sistemin xp ise ağ bağlantısını kurmadan yine seni otomotik olarak görebilirler. Fakat paylaşım Yapmadığın sürece senin sadece standart olarak "paylaşılan müzikler" "paylaşılan resimler" "paylaşılan videolar" gibi klasorlerini görürler. Ki onlara da bişey yüklemezsen Görselerde bişey yapamazlar :)
Gelelim paylaşım yapmaya ve iptal etmeye. Hani demin dedim ya standart olarak paylaşım dosyaların olur onları iptal etmek için Belgelerimdedir o klasörler. İptal etmek ya da paylaşıma açmak için İşlemi yapmak istediğin kalsörün üzerine geliyosun ve sağ tıklayıp özellikler diyosun. Yukarı da Paylaşım diye bi seçenek olucak. Ona tıkla ve aşağıda iki adet kutucuk seni bekliyo :) 1 tanesi bu dosyayı paylaşıma açarsın 2. ise paylaşım yaptın ama paylaştığın kişilerin klasorunü silme-değiştirme gibi yetkiler verir onu işaretleme :)
4.İmkansız diye bişey yoktur. Aman aman hele de internetten bahsediyoruz. Anything is nothing. Hiçbirşey imkansız değildir. Ama sana denk gelme ihtimai çok çok azdır :)

bahey608
26-05-2006, 16:47   |  #5  
Yeni Üye
37 mesaj

tarkankolik arkadaşım 13-5 tarihinde güvenlik bolumünde msn,me  birisi dadandı diye konu açmıştın. bügün ögreniyoruzki 3 kişi oturum açıyor ayrıca 2 komşunda ortak mışşın oğünkü konular şimdi biraz açıga çıkıyor . şifrelerini bu 4 kişi biliyordur.biraz dedektiflik yapmış olduk.

black_flood
26-05-2006, 17:38   |  #6  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

kelin ilacı olsa kendine sürer hesabı hahahahahaha. ortak kullanılan pclerde şifrede ortak olursa hiçbirşey ilaç olmaz güvenlik konusunda.buyüzden gülüyorum.

tarkankolik
27-05-2006, 12:25   |  #7  
OP Taze Üye
10 mesaj
bahey608
tarkankolik arkadaşım 13-5 tarihinde güvenlik bolumünde msn,me  birisi dadandı diye konu açmıştın. bügün ögreniyoruzki 3 kişi oturum açıyor ayrıca 2 komşunda ortak mışşın oğünkü konular şimdi biraz açıga çıkıyor . şifrelerini bu 4 kişi biliyordur.biraz dedektiflik yapmış olduk.
Arkadaşım onların benim şifremi alması çok zor...Çünkü pc hakkında sadece msn ve mynet'i biliyorlar...Kopyala-Yapıştır desen yapamazlar...''Hack dadandı'' konusunda yazdığım gibi msn'den biri ekledi ve yapacağını yaptı...İsterseniz size o hacker midir lamer midir,adresini vereyim...Tabii ki burdan değil...Özele atarım?..
      Ayrıca son mesajı yazan arkadaşım ne demek kelin ilacı olsa misali?..Bilmiyorsan sus,böylelerinden her yerde mutlaka vardır zaten!..Kızgın

TuncaBozkurt
27-05-2006, 12:54   |  #8  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

modemin ethernet bağlantısıyla bağlanıyosa otomatikman ağ bağlantısı lurulur zaten.madem msn ve mynet ten başka bişiy bilmiolar o zaman dosya ve yazıcı paylaşımını kapatırsan hiçbi şekilde bilgisayarına giremezler.bi de şöyle yapabilirsin.diyelim ki komşunun bilgisayarında harddisk C ve D olarak iki bölüme ayrılmış.senin bilgisayarında da C D ve E olarak üç bölüme ayrılmış.o zaman üm özel dosyalarını E sürücüsüne at.o sürücüye dosya ve yazıcı paylaşımı açık dahi olsa giremezler.anca hackerlık bilgisi fln gerekir.