PC veya konsol olmadan oyun oynamak!

CHIP Online
17-09-2009, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

PC veya konsola gerek kalmadan oyun oynamak sizce hayal mi? Oyun devi hayal olmadığını söylüyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/pc-v ... -oynamak_15293.html


Resimlerle: Aerosmith'e özel Guitar Hero

Activision yeni oyun geliştirme planlarını açıkladı. Bunlar arasında popüler seri Guitar Hero da yer alıyor. Ancak önemli bir farkla, PC ya da konsola gerek olmadan!

Activision CEO'su Bobby Kotick yaptığı açıklamada 1080p destekli video gösterebilen yeni televizyonların ortaya böyle bir seçenek koyduğunu söyledi. Hatta "Sadece bir zaman meselesi" dedi.

"Platform bağımsız Guitar Hero, oyun alanını biraz daha eşitliyor. Bize indirilebilir içerik ve iş modeli açısından da daha fazla kontrol sağlıyor. Daha fazla oyunumuzu konsoldan bağımsız olarak televizyonda oynamayı bekleyebilirsiniz."

EEDAR analizcisi Jesse Divnich bu konuda şöyle diyor "PC ve konsoldan bağımsız oyun sistemleri 2000'lerin başından beri var. Namco, Intellivision ve Atari, tak çalıştır tarzında oyun makineleri geliştirdiler. Televizyona takılan bu cihazlarda kontrol cihazı konsolun yerini alıyordu. İnanılmaz bir başarıyla dünya çapında milyonlarca sattılar."

Bununla da kalmayarak oyun endüstrisinin son üç yıldaki gelişiminin en önemli katalizörlerinden birisinin, Guitar Hero olduğunu söylüyor. Haksız da değil, bu oyun sayesinde milyonlarca oyuncu Wii, Xbox 360 ve PlayStation 3 satın aldı.


Tüm konu: PC veya konsol olmadan oyun oynamak!

İzleyin: Guitar Hero III Dragonforce Pack

Resimlerle: Aerosmith'e özel Guitar Hero


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Konsolsuz Guitar Hero nasıl fikir?